Skocz do zawartości
radomir

TUTORIAL Unroot HTC Desire - powrót do oryginału

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę prosić o opisanie co po kolei robić?

Oficjalne 2.3.3 mam zainstalować poprzez htc sync via usb tak?(z tego co wiem to muszę mieć jakiś rom z Sence więc moje MIUI odpada tak?).

A czym jest w ogóle wspomniany przez ciebie S-OFF, bo myślałem że po zainstalowaniu tego pierwszego pliku telefon będzie gotowy do oddania do serwisu(sorry za takie pytania ale naprawdę jestem zielony w tej sprawie).

Jeszcze jedno pytanie czy podane przez ciebie pliki po zainstalowaniu ich w telefonie posiadają język polski?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz MIUI to musisz wrzucic HBOOT downgrade a nastepnie z trybu fastboot zainstalowac RUU 2.3.3 (ktore ma jezyk polski)

Nastepnie robisz wg poradnikow ktore sa na forum S-OFF i wrzucasz RUU 2.2 ktore tez ma PL

Na androidzie 2.3.3 czesto sie czepiaja w serwisie wiec lepiej oddawac z 2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mk77

Chcę się upewnić zanim coś popsuję.

Mam coś takiego

Bravo PVT1 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

Chcę wrócić do oryginału. W tym celu robię coś takiego:

1. ze strony AlphaRev 1.8 ściągam plik bravo_downgrade.img, uruchamiam tel w fastboot i programem fastbootCommander wgrywam downgrade do telefonu.

2. Uruchamiam telefon i w kompie z zainstalowanym HTC Sync odpalam ściągnięty plik Unroot-RUU-Disire-1.15.405.4

3. Jeśli wszystko się powiedzie to bawię się oryginalnym softem ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam cm7r2 , rom rsk (mało ważne).

Z tego co jest i pierwszym poście powinno wystarczyć pobranie romu na andku 2.3 GB i zainstalowanie go.

Może jeszcze tylko zamiana hboot'a na bravo_stock.

Powyższe jest chyba na powrót na andka 2.2 Froyo

Proszę o potwierdzenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie lubią się czepiać , 2.3.3 to niedopracowana wersja dla developerow, lepiej jest wrzucic hboot downgrade i zainstalowac 2.2 (link wyzej),przynajmniej bedzie pewnosc ,ze gwarancje uznaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co robię źle?

1. ze strony AlphaRev 1.8 ściągnąłem plik PB99IMG_downgrade.zip, zmieniłem nazwę na PB99IMG.zup, uruchamiłem telefon w fastboot i przyciskiem Vol. Up zainstalowałem to.

2. Uruchomiłem telefon podłączony do komputera kabelkiem w trybie normalnym (mam MIUI), potem w trybie fastboot, by wgrać RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_159811_signed.exe jednak instalacja nie powodzi się, bo nie rozpoznaje telefonu, w żadnym z trybów.

Na tym etapie (po wykonaniu 1. kroku) posiadam:

AlphaRev Unlock

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.9999

MICROP-051d

TOUCH PANEL-SYNT0101

RADIO-5.17.05.23

(...)

Oprogramowanie MIUI, zależy mi na tym, bo powrócić do oryginalnego romu z całym tym Sence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zwusik

Odinstaluj wszystkie sterowniki od HTC. Zainstaluj tylko HTC Sync Menager i wtedy spróbuj.

Czasami winą może być kabel lub przedłużka do niego.

Najlepiej podpiąć pod samą płytę z tyłu kompa chyba że to laptop.

Jak znajdę troszkę czasu to poszukam u siebie pliku PB99IMG z całym obrazem systemu.Wystarczy wrzucić na kartę i zrobić

tak jak to robiłeś w pkt.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Nie uruchamiaj po zmianie hboot MIUI tylko od razu przejdz do trybu fastboot i zainstaluj RUU

2.Sprawdz czy masz sterowniki, telefon powinien byc wykrywany jako MyHTC. Sterowniki instaluja sie razem z HTC Sync

3.Jesli dalej telefon nie bedzie wykrywany, spróbuj to zrobic na innym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zwusik

Chymmm....

Wejście w fastboot to powinno być w ten sposób:

1. Vol - plus power (normalka)

2. power

w tedy jesteśmy w trybie fasboot informowani jesteśmy podświetleniem na czerwono tego trybu

i dopiero przepuszczamy HTC przez RUU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi