Skocz do zawartości
jarmk

Orange Światłowód - internet + TV, jak to naprawdę jest z jakością oferty..?

Rekomendowane odpowiedzi

jarmk

Tak jak w tytule wątku.. przez kilkanaście lato posiadałem "n-kę" a potem "nc+". Po remoncie mieszkania byłem zmuszony wziąć kablówkę od Multimedii. Oczywiście nc+ a Multimedia, to dwa światy...W grudniu kończy mi się umowa na Multimedię i złożyłem już wypowiedzenie, ponieważ od kilku miesięcy blok w którym mieszkam podłączony jest pod światłowód od Orange i to na tą ofertę się nastawiłem. 

Jednak czytając opinie w necie na temat Orange Światłowodu, to ciężko znaleźć jakąś pozytywną... same prawie negatywy.. dlatego też chciałem spytać, tych, którzy posiadają tą ofertę, jak to naprawdę jest z internetem i telewizją od Orange...?... czy naprawdę tak często jest zrywany internet, a obraz w TV kiepski, a także wolno lub wcale nie otwierają się strony...?

Zależy mi na jakości, zarówno na necie ok. 100 Mb jak i na super obrazie w TV...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Posiadam Love  TV- Internet 300 Mb , Telefon-Komórkę i Stacjonarny  i w moim przypadku nie ma problemu z działaniem usługi. Obraz z Samsung ICU 100 4K ogólnie zadowalający ale... trzeba pamiętać że niektóre kanały z rozdzielczością SD wyglądają delikatnie mówiąc nie szczególnie na dzisiejsze czasy źle . Pamiętajmy że kanały dostarczane są od różnych nadawców i jeżeli kanał jest dostarczony  w słabej jakości  np. z satelity to operator za dużo go nie poprawi. Z kolei kanał Eleven w 4 k ( F1 )  jest już ucztą dla oczy  są również kanały Festival w 4 k , oraz Discavery 4 k   które na moim 65 Lg SK9500 wyglądają super. Osobiście jestem zadowolony z wyboru ( poprzednio Polsat Sat , UPC internet) i działania usługi , a odnośnie internetu to posiadam Fun Box 3 i prawdą jest że raz na 24 godziny ; odświeża ; adres IP i na parę sekund jest problem z internetem  . W  moim przypadku gdy nie gram w żadne gry i  ; normalnie ;  używam łącza internetowego  nie mogę okazywać niezadowolenia z działania usługi.  Z usługą telewizji nie miałem do tej pory żadnych problemów z działaniem  , dekoder bez problemów nagrywa zaplanowane kanały na dysk , przełączanie kanałów też dość szybko działa.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

@andi14

Dzięki za odpowiedź.. 

Zdołowały mnie te opinie... https://opiniuj.pl/orange-swiatlowod.html

Kanałów w SD już nie oglądam, chyba, że moja żonka coś gdzieś wynajdzie i trochę popatrzy.. :)  Chcę mieć porządną jakość obrazu, a nie jak w tej chwili w Multimedii na prawie 30 letnim koncentryku..

A powiedz jeszcze, jak jest z układaniem list "ulubionych" w TV na dekoderze Samsunga,,,?... kiedyś czytałem, że nie można ich sobie pod siebie ułożyć, poprawili coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Ostatnia aktualizacja pozwala w liście ; ulubione ; ustawić jak chcesz kanały ale.. jest jeszcze moim zdaniem nie do końca dopracowane ponieważ kanały przestawisz jednak numeru kanału już nie zmienisz. Odnośnie opinii no cóż ile z nich jest prawdziwych ? ilu z tych opiniujących posiada łącze internetowe na światłowodzie ? . Nie neguję że są problemy bo każdy operator je ma ale w moim przypadku nie mogę napisać że nie działa bo raz na 24 godziny nastąpi chwilowe odświeżenie adresu , a tak po prawdzie to od marca miałem tylko jeden taki przypadek w dzień . Zamieszkuję 3Miasto .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Czyli lista ulubionych kanałów jest na takiej samej zasadzie jak miałem w nc+... dobre i to..

Dzięki za odpowiedzi i oświecenie mnie trochę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wypowiem sie w tym watku zeby nie powielac, powiedzcie mi czy usluga orange internetu stala sie juz mniej awaryjna np od tego co pisali tutaj???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Posiadam od roku i działa bez uwag, choć jeśli chodzi o samą funkcjonalność, to daleko jemu jeszcze do nc+, obecnie canal+..

TT | S10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi