Skocz do zawartości
Coders Lab

Pochwal się swoją aplikacją

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wśród nas na pewno znajdują się zapaleńcy, którzy nie tylko tworzą komercyjne projekty, a zajmują się również pisaniem aplikacji na własny użytek. Chciałbym żebyście się nimi pochwalili. Do czego służą? Jaka historia stoi za ich powstaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mqat

Moja aplikacja powstała gdy składałem sobie stacjonarkę. Szukając  płyty głównej zauważyłem, że każda z nich ma opcję WAKE ON LAN  ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN ). Pomyślałem że fajnie byłoby gdybym mógł odpalać swój komputer zbliżając się do domu, w momencie kiedy będę w zasięgu własnej sieci Wi-fi. A że wtedy zaczynałem zabawę z androidem uznałem, że będzie to fajne ćwiczenie.
    Sama aplikacja była bardzo prosta. Posiadała dwa pola - jedno na adres IP, a drugie na MAC karty sieciowej, no i przycisk który odpalał metodę budującą i wysyłającą Magic Packet. Przyznam że więcej czasu zajęło mi konfigurowanie BIOSu i testy niż samo pisanie aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zrobiłem parser "strony ze śmiesznymi obrazkami" - było to jedno z zadań na studiach.  Swipując na prawo i lewo apka wyświetlała starsze i nowsze obrazki. Zaletą był brak reklam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi