Skocz do zawartości
horde

Akcelerometr nie działa prawidłowo

Rekomendowane odpowiedzi

horde

Mam problem z obracaniem ekranu, albo nie działa w ogóle albo obraca tylko w jedną stronę. Obraca również trzymając telefon pionowo przy jakimś minimalnym wychyleniu.

W menu serwisowym wszystkie czujniki działają, przechodzą testy, ale test graficzny akcelerometru również nie działa, obrazek z psem się nie obraca. HRM Sensor EOL Test wyrzuca błędy.

Robiłem HR, wgrałem nowy soft z pitem, ale nie zmieniło to sytuacji.

Co ciekawe w aplikacji Bubble Level Pro nie mam w ogóle pokazanej osi y, a pęcherzyki są w rogach poziomic. Po wykonaniu kalibracji wszystko w raca do normy, pęcherzyki są w środkowych pozycjach, pojawia się oś y. Po wyjściu z programu sytuacja się powtarza.

Spotkał ktoś się z takim problemem, są jakieś lepsze aplikacje lub sposoby na kalibrację naprawę akcelerometru, czy został już tylko serwis?

W przypadku serwisu lepiej wybrać swap czy wysłać normalnie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gino82

Z Twojego opisu wynika że zrobiłeś wszystko co mogłeś więc jednak czeka Cię swap/serwis.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
horde

Dzięki. Mam jeszcze pytanie swap to wymiana na nowe urządzenie, czy również na urządzenie sprawne, po naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Remi_K

Również na sprawne po naprawie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
horde

Ciekawa sprawa, po dzisiejszej aktualizacji OTA akcelerometr ożył i działa.
Jedynie w Bubble Level cały cały jest tak samo, natomiast w galerii, innych aplikacjach obraca prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi