Skocz do zawartości
kycjano

Aplikacja Sklep Play nie aktualizuje się nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, błagam o pomoc! Mieszkam w DPSie nie mam swojego domu i pieniędzy na nowy tablet. Resetowałem setki razy do ustawień fabrycznych i sklep ani rusz. Usługi i aplikacje można zmusić ale nie sklep. Często resetuje żeby usunąć problemy i teraz coś się stało. Pomóżcie! Chcę żeby przy następnym resecie grało. Dostaje 10 grudnia 200 zł renty... Nowego tabletka za to nie kupię...

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Można spróbować wejść w Aplikacje i w Sklep Play, w sekcji Pamięci wejść w nią i wyczyścić pamięć cache.

A jaki to tablet? 

Edytowane przez _tommy_
    korekta wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet resetowałem do ustawień fabrycznych nieraz. A czy to może być wirus? Podobno tak i czytałem że nic z tym się nie da zrobić. Ale jakim antywirusem to sprawdzić? Większość z nich sprawdza tylko kilka plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Godzinę temu, _tommy_ napisał:

wyczyścić pamięć cache.

Wykonałeś choćby to? 

Godzinę temu, _tommy_ napisał:

A jaki to tablet? 

A więc jaki? ;) 

Edytowane przez _tommy_
    korekta wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@kycjano

Nie odpowiadam za problemy z urządzeniem.

Pamiętaj ażeby pobierać programy w odpowiedniej architekturze dopasowanej do procesora zamontowanego w urządzeniu.

Spróbuj może zrobić  tak.

Uruchom przeglądarkę internetową na tablecie ( lub komputerze ) . W pasku wyszukiwania wpisz : apkmirror

Przejdź na stroną apkmirror . https://www.apkmirror.com/

Opcja 1)  Na stronie widoczna jest lupa ( opcja wyszukiwania ) tam wpisz : Google

Powinny zostać wyświetlone wszystkie aplikacje od Google. Przeglądają listę powinieneś odszukać sklep Google ( Google Play Store )

Opcja 2) Przewiń stronę i w zakładce popularne w ciągu ostatnich 7 dni jest sklep wersja np. : 12.6.12  wersja uniwersalna , obsługa Androida od wersji 4.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet dziwnie długo coś "sprawdza" podczas przywracania, a sklep po pierwszym uruchomieniu przez kilka minut  jest "niezainstalowany" - tak pisze. A jest to Lenovo TB3-710F.  Czyściłem cache, ale nic. Jeszcze to, że kiedyś po przywracaniu sklep, usługi google play i później aktualizacje aplikacji instalowały się same, nawet gdy nie kazałem. Teraz żaden plik sam nie drgnie.

Widziałem już kiedyś tę stronę apkmirror, ale stamtąd nic nie umiem ściągnąć, bo wszystkie strzałki albo prowadzą do nastepnych strzałek albo instalują appki z reklamy. Nie umiem nic zainstalować. Już zainstalowałem jakieś dwie reklamowane aplikacje a sklep nie... ;-(

Sklep udało mi się jakimś cudem ściągnąć, ale instaluje od kilku minut i nic...

Edytowane przez kycjano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@kycjano
    Tu masz plik apk, bezpośredni -> Google Play Store 12.6.12-all [0] [PR] 221511840 (nodpi) (Android 4.1+)

Jak pobierzesz to ustaw instalowanie aplikacji z Nieznanych źródeł 
    Ustawienia -> zabezpieczenia -> Nieznane źródła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vobo70

Mam ten sam problem.
    Telefon Xiaomi Redmi Note 3 (MTK), rom Xiaomi EU ostatni stabliny czyli v9.2.2.0 LHNCNEK
    Sklep Play nie chce się zaktualizować poza wersję która jest w romie - 6.7.12.E-all [0] 2884155
    A zaczęło się od tego, że wyrzucał błąd przy aktualizacji youtube. Jak go odinstalowałem to nie mogłem zainstalować - a cały czas korzystam z tego samego romu.
    Próbowałem czyścić cache i pamięć danych sklepu play oraz google play services i nie pomaga
    Próbowałem czyścić z poziomu recovery (twrp) cache i dalvik/art cache.
    Nawet ostatnio postawiłem system od zera formatując wszystkie partycje - bez skutku
    Instalacja z apkpure nie działa -zarówno sklepu play jak i youtube.
    Próbowałem nawet na MIUI wgrać opengaaps - sklep wtedy się aktualizuje, ale youtube nadal nie można zainstalować, a poza tym telefon jest jakby mega zmulony ...
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś sobie poradził z tym problemem ? bo u mnie jest to samo. Pomaga tylko założenie nowego konta google ( po wcześniejszym przywróceniu ustawień fabrycznych), problem powraca gdy dodam stare konta google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi