Skocz do zawartości
spec-naz1

Huawei Watch GT - Pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

spec-naz1

W tym temacie można dzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z użytkowania smartwatcha oraz zadawać pytania na temat zegarka posiadającym go użytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Ma ktoś ten zegarek? Moze już ktoś zdążył już kupić gdzieś, bo w pl w sprzedaży od 29X. Interesuje mnie: długość rejestracji gsp bez pulsu, w tym wysokość. Czy może ktoś sprawdzić jak długo zapisuje ślad? Najwyżej z miesiąc poczekam na jakieś wpisy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety moje pierwsze wrażenia psuje :
    1. System od Huawei
    2. Brak możliwości personalizacji
    3. Zanikające powiadomienia
    4. Lagi
    5. Brak możliwości odebrania połączenia
    6. Brak możliwości odpisania na smsy
    7. Brak widoczności wiadomości Gmail

Reasumując, nie kupujcie tego /ciach/

tapnięte z Mate 20 Pro

Edytowane przez spec-naz1
    Niecenzuralne słownictwo. Regulamin pkt 3.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Tak myślałem, że tak właśnie może to wyglądać, skoro jest to autorski system, to będzie cierpiał na problemu wieku "niemowlęcego" i na chwilę obecną nie ma sensu pakować się pierwszą generacje tego urządzenia. Szkoda bo zegarek dość fajnie się prezentuje.

Pytanie w jakim tempie Huawei będzie go rozwijał, część problemów naprawią aktualizacje, jednak dostępność aplikacji firm trzecich potrwa o wiele dłużej, gdzie dobrym przykładem jest chociażby Tizen Samsunga, który nawet po kilku latach sensownych aplikacji ma zaledwie kilka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja odbije argumenty

1. System od Huawei - nie potrzebuje wear os, bo tak i tak nic pewnie bym nie zainstalował
    2. Brak możliwości personalizacji - jest z 10 tarcz dla mnie wystarczy
    3. Zanikające powiadomienia - mnie jeszcze ten problem nie dotyczy
    4. Lagi - nie wiem gdzie bo chodzi płynnie
    5. Brak możliwości odebrania połączenia - po co? zbędna rzecz
    6. Brak możliwości odpisania na smsy - pisanie na tak małym ekranie powodzenia
    7. Brak widoczności wiadomości Gmail - dochodzi powiadomienie  z gmail

Liczę, że w przyszłości dodadzą w powiadomieniach ikonkę skąd powiadomienie pochodzi.

A tak poza tym zależy też kto czego wymaga. Dla mnie funkcje GPS (3 satelity) działają mega, aczkolwiek muszę jeszcze sprawdzić dokładność.

Bateria to kozak jest bo od wczoraj wieczorem zjechała mi 6% tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

W takim razie nie potrzebujesz smartwatcha.
    Jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie smart, poza tym jest też tak reklamowane i nie działa w sposób prawidłowy.
    Pamiętaj, że może ty tych opcji nie potrzebujesz, ale zdecydowana większość po to właśnie tego typu urządzenia kupuje.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz różni ludzie mają różne potrzeby.

Mi akurat same powiadomienia są mega potrzebne jak jestem w sytuacjach, że nie mogę wyciągnąć telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie chcę pisać długich wiadomości tylko tekstów typu jestem na spotkaniu
    2.masz dopiero 1 dzień ten zegarek więc poczekaj chwilkę zobaczysz czy dochodzą ci wiadomości czy nie to nie jest tak od razu przestają działać po kilku dniach
    3. może tobie wystarczy te parę tarcz zegarków które są zamontowane fabrycznie dla mnie jest za mało a poza tym są brzydkie

tapnięte z Mate 20 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejpi

Ja jestem zadowolony ;) ale:

- Funkcje jakie ma mi wystarczają w zupełności, tarcze tez sobie dobrałem pod siebie (może jedynie brakuje mi prostej mapy z punktem gdzie jesteśmy wraz z kierunkiem jak stoimy, ale nie jest to może bardzo potrzebne bo używam do tego celów telefon może raz w m-c)

- Bardzo dobra bateria przy moim użytkowaniu średnio 10% dzień. Przy chodzeniu na siłownię codziennie i włączaniu trybów sportowych (bez GPS oczywiście) bez szans zabić go w tydzień w ile dokładnie pada jeszcze nie wiem na oko jakieś 8-9dni

ale:

Potrzebna aktualizacja bo:

- nie zawsze pokazuje że ktoś dzwoni.

- gdy zablokujemy ekran i dostaniemy powiadomienie już go nie odblokujemy i widzimy tylko to powiadomienie bo można odblokować tylko na tarczy zegara więc musimy przeczytać powiadomienie na telefonie aby użyć zegarka nawet do sprawdzenia aktualnej godziny.

- aplikacja Zdrowie Huawei'a nie zawsze pobiera dane, 2x przyłapałem ją iż nie ściągnęła danych o śnie.

PS.

POLECAM zegarek osobą które chcą mieć zegarek, a nie drugi smartphone na nadgarstku. Ponieważ ma on funkcję dopełniające smartphone, a nie jest nano-smartphonem.

- Pokazuje godzinę 😮

- Alarmy/Budzik

- Minutnik

- Stoper

- Znajdź telefon

- Latarka (biała tarcza zegarka - wystarczająca jasność)

- Powiadomienia

- Aktualna pogoda

- Kompas

- Barometr

- Analiza Snu

- Aktywność (spalone kcal, pokonany dystans, ilość kroki, długość ćwiczeń na pobudzenie - źle zlicza bo nie wiem co xD, i coś co liczy do 12 nie wiem co :p)

- Tętno (pomiar 24/7 + maksymalne i minimalne w dniu z ładnym wykresem)

- Ćwiczenia (ćwiczenia, historia naszych ćwiczeń, status: stan wytrenowania, obciążenie treningowe, VO2max - czyli kondycja na podstawie oddechu)

Edytowane przez Kejpi
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wszystko by się zgadzało gdyby to nie był SmartWatch tylko opaska sportowa

tapnięte z Mate 20 Pro

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi