Skocz do zawartości
alfabet

Huawei Watch GT - Pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeci dzień z HW GT i wrażenia różnorodne. Poza wyglądem i jakością wykonania do których nie mam żadnych zastrzeżeń - w końcu widziałem co kupuję - to jeśli chodzi o pomiary to mam mieszane uczucia.
    Wykonywane przez zegarek pomiary są dziwne. Np. wczoraj zrobiłem ponad 12000 kroków a na wykresie pokazuje jak na zrzucie. Wynik średniego kroku to chyba jakiś żart 166 cm średni??? Nocne pomiary snu też takie sobie. Wstałem w nocy o 4:00 i ponownie poszedłem spać ok.7:00 a na wykresie nie było to ujęte.Zaznaczone było tylko że budziłem się 3 razy. Nie żebym się czepiał ale miałem nadzieję że będzie to bardziej poukładane i lepsze od mojej poprzedniej aplikacji Mi Fit do Banda 4,,którego używałem wcześniej. Najbardziej jestem zadowolony z GPS w zegarku. Przynajmniej nie liczy kroków kiedy jadę autem lub kąpię się pod prysznicem 60c7e0cca3f33e8de99cb074a9ee1c7d.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne z tymi krokami.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że apka błędnie odczytała Twój wzrost kiedy go wpisywałeś na początku, konfigurując ją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie, sprawdziłem i wzrost jest wpisany prawidłowo.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Panowie i Panie, czy ktoś z Was ma pomysł od czego jest ta wskazówka ze strzałką, aktualnie znajdująca się na godzinie 4?

Chodzę z Watchem już długo, ekran mam prawie zawsze ten, nigdy wskazówki nie zauważałem ale jak raz mi się rzuciła w oko tak zasnąć nie mogę, bo nie jestem w stanie wyczaić cóż ona prezentuje. Dodam, że się rusza - dwie godziny temu była na godzinie 3, teraz jest na godzinie 4.

Ratujcie.

Spoiler

220019cefcb3933e8a314bb8ca6892fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vostok

To wskazówka 24 godzinna. Na bezelu masz podziałkę i na foto pokazuje 8 godzinę doby.

BTW Masz niezłą spostrzegawczość, ta wskazówka jest od zawsze na tej tarczy ;)

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Tak jest, masz rację!

Co do spostrzegawczości, to zawsze interesowały mnie pozostałe wskazówki a tej nie zauważałem, ot stała sobie gdzieś i coś pokazywała. Jakoś tak wyszło, że dopiero dziś się zorientowałem, że ona się rusza a dosłownie godzinę temu zorientowałem się że właśnie ona jest odpowiedzialna za porę dnia ;)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja również używam WGT od niedawna. Ogólnie jest ok ale zawsze jest jakieś ale...

Co do funkcji sen to jest to jak dla mnie troszkę ściema. Pobudkę wykrywa tylko wówczas jak się go "wybudzi" z czasu spoczynku. Jak w nocy wychodzę do WC nie włączając go to Watch uważa że dalej śpię - nie widzi tego.

Kupiłem go głównie do tego aby monitorować moje bieganie oraz pływanie na basenie. Nie jakoś bardzo szczegółowo bo jestem amatorem, no ale żeby wyniki były w miarę poprawne.

Biegać jeszcze nie biegałem więc nie wiem jak działa.

Ale po dwóch pobytach na basenie jestem troszkę zawiedziony.

Za pierwszym razem  było ok, pokazał mi liczbę przepłyniętych metrów oraz długości, mnóstwo wykresów itp. Podobało mi się to.

Za drugim razem zgubił jedną długość basenu - 25m. No jak dla mnie jest to duży błąd. Do tego za drugim razem przepłynąłem o 8 długości więcej i to w szybszym tempie niż za pierwszym razem lecz o dziwno kalorii spaliłem według tego zegarka mniej... .Trochę to dziwne.... I bardzo mało precyzyjne....

Aż jestem ciekawy co mi pokaże za 3 razem na basenie :)

Może miał już ktoś podobny problem z tym Watchem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    damond
    Czy istnieje możliwość podejrzenia jak wygląda dana tarcza bez konieczności jej instalowania na smartwatchu?? Jakiś program albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Rozszerzenie .hwt to nic innego jak zwykły zip. W nim znajduje się folder (preview) w którym można podejrzeć wygląd tarczy.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam
    Mam od kilku dni GT Active i mam zastrzeżenia do funkcji snu...poniżej przedstawiam wykresy z aplikacji zdrowie i cały czas mam czas snu około 2-3h...też tak macie? zmieniałem rękę, zmieniałem pozycję zapięcia zegarka na ręce i cały czas ma podobne pomiary...myślę, że może jest coś uszkodzony...może macie jakieś pomysły?

Spoiler

Screenshot_20200214_121539_com.huawei.health.jpg

Screenshot_20200214_121557_com.huawei.health.jpg

Edytowane przez spec-naz1
    Grafika dodana w opcji spoiler ze względu na rozmiar zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi