Skocz do zawartości
rifek4_

rom [G96xF/FD/N/DS][ODEX][RC/MODY] Ultimate Pie v13.0 / XXU7CSK1 / 16-Listopad-2019

Rekomendowane odpowiedzi

@rifek4_ masz może swój ELS w instalatorze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, rifek4_ napisał:

jak dla mnie mój ELS albo Endurance 

@rifek4_ a w czym te kernele będą lepsze - mógłbyś zdradzić coś więcej?

czy dodatkowo je jeszcze jakoś konfigurujesz czy idą z ustawieniami domyślnymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jarekjd nie zrozum mnie źle, ale już samo to, że pytasz co można zmienić w konfiguracji świadczy o tym, że nie powinieneś nic dotykać. Bez urazy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@jarekjd nie zrozum mnie źle, ale już samo to, że pytasz co można zmienić w konfiguracji świadczy o tym, że nie powinieneś nic dotykać. Bez urazy.. :)

spoko, ale to jeszcze nie znaczy, że nie mogę zapytać bo może warto się poduczyć jeżeli to przynosi jakieś fajne benefity, right? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    14 godzin temu, jarekjd napisał:

spoko, ale to jeszcze nie znaczy, że nie mogę zapytać bo może warto się poduczyć jeżeli to przynosi jakieś fajne benefity, right? ;)

Teoretycznie tak ale ja sam preferuje zawsze domyślne ustawienia ustawione przez kernel developer'a. Bawiłem się w configi itd... Dawało to czasem fajne rezultaty ale jednak lepiej się trzymać domyślnych ustawień i mieć w pełni zbalansowany config bateria/wydajność. Ogólnie tak jak kolega mówi skoro nie bawiłeś się tym wcześniej to lepiej trzymaj się jednego kernela i już :P Mój ELS jest jak najbardziej wporządku, możesz też spróbować Endurance. 

17 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ masz może swój ELS w instalatorze?

Jest tylko w ROM'ie, wejdź do folderu z modelem tam jest ELS.img ;)  Można go flashować przez install image > boot w TWRP.

Edytowane przez rifek4_
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rifek4_ wiem o img. Myślałem, że masz zip'ka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@rifek4_ jak można zmienić przypisanie klawisza bixby? mam na jego obsługę już inny patent i chcę zmienić obecne przypisanie - najlepiej na "null". Jak to zrobić?

BTW - czy dirty flash wyzeruje mi jakiekolwiek ustawienia jakie mam w telefonie? Mam obawę o te systemowe, bo aplikacyjne pewnie nie.

Edytowane przez jarekjd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

nie no, nie po to mam roota żeby do każdego buttona instalować aplikację. Akcję chcę wyzwalać w Taskerze na każdym buttonie który mi się spodoba i w dowolny sposób

Zrobiłem taką modyfikację w /system/usr/keylayout/Generic.kl:
    # input_fw Intelligent Key for Dream
    # key 703 SYSRQ                                              <==  linia zakomentowana

@rifek4_ czy właśnie tak ustawiasz ten mapping? Mapowanie do null to po prostu zakomentowanie czy lepiej jakaś inna wartość?

Wszystko mi działa, ale wolę się upewnić u mądrzejszych ode mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jarekjd tylko, że to działa tylko na pojedyncze kliknięcie. Próbowałem coś tam dłubać, ale mnie to było za mało. Aplikacją ustawiłem pojedyncze, podwójne i przytrzymanie. Na zablokowanym i odblokowanym.

Masz, pobaw się.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/themes/remap-bixby-key-app-t3825049

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/root-remap-bixby-button-simple-double-t3839544

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi