Skocz do zawartości
rifek4_

rom [G96xF/FD/N/DS][ODEX][RC/MODY] Ultimate Pie v13.0 / XXU7CSK1 / 16-Listopad-2019

Rekomendowane odpowiedzi

dzda

Skad mozna sciagnac Twoj kernel bo nigdzie nie widze linku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, dzda napisał:

Skad mozna sciagnac Twoj kernel bo nigdzie nie widze linku.

Jest w ROMie do wybrania w Aromie, ELS.

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzda

Pierwsze dwa dni nawet ok. Teraz niestety coraz bardziej muli. nie nadaje sie do uzywania na dluzsza mete. Wgrywalem z format data na czysto. 

Czasami nie mozna wybudzic telefonu. Pomaga przytrzymanie klawisza bixby i zasilania tel. restartuje. Ogolnie sporo mozliwosci konfiguracji dzieki aroma. Fajny rom ale

powyzsze uwagi niestety go dyskwalfikuja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)

Pierwsze dwa dni nawet ok. Teraz niestety coraz bardziej muli. nie nadaje sie do uzywania na dluzsza mete. Wgrywalem z format data na czysto. 

Czasami nie mozna wybudzic telefonu. Pomaga przytrzymanie klawisza bixby i zasilania tel. restartuje. Ogolnie sporo mozliwosci konfiguracji dzieki aroma. Fajny rom ale

powyzsze uwagi niestety go dyskwalfikuja.

No to niestety przykro mi ale najwidoczniej sam coś naśmieciłeś, nagrzebałeś albo coś źle zrobiłeś... Może twoja partycja /data jest ciągle szyfrowana, to może powodować lagi... Ja od 2 miesięcy użytkowania Ultimate Pie nie mam żadnych problemów. Każdą nową wersję w dodatku wgrywam jako dirty flash (ale oczywiście jest też testowana jako clean) i nie mam żadnych problemów tak samo jak zresztą XXX użytkowników na mojej grupie na Telegramie itp... V3.1 zostało pobrane w tej chwili już 990 razy i nikt nie zgłasza nic podobnego.

Również tutaj na forum w dziale S9 użytkownicy są zadowoleni ;)https://forum.android.com.pl/topic/353614-romg96xffdndsodexrcmody-ultimate-pie-v31-xxu2csa2-17-styczeń-2018/?page=6

Polecam się zorientować jak używać custom ROMów, co jest od czego itd... Bo skoro dla ~1000 użytkowników jest wszystko git tylko u Ciebie źle, no to sam sobie odpowiedz...

Nie jestem cudotwórcą , i nie jestem w stanie naprawić czegoś, co nie istnieje... Mam na myśli lagi o których mówisz. Jeśli faktycznie takie masz to to tylko twoja wina, coś zrobiłeś źle itp... Lecz na pewno nie ROMu bo jak już powtarzam 3 razy : dla XXX użytkowników śmiga elegancko i nikt nie zgłasza żadnych problemów, tym bardziej "lagów". Wręcz przeciwnie, wszyscy chwalą że śmiga ultra szybko...

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzda

Kolego nie obrazej sie. Jestem uzytkownikiem Samsungow od pierwszej wersji a przedtem wszystkie Nokie wiec nie ucz mnie co nalezy zrobic zeby poprawnie wgrac system. Jakos do tej pory nie mialem problemowz  romami Alexndr, Ambasadii czy wszystkie odmiany LineageOS. postanowilem sprobowac Twojego. A moje odczucia sa takie a nie inne. Rom jest skopany. A tak przy okazji to jest Twoj autorski rom czy posilales sie dokonaniami innych w tym zakresie bo jakos na xda forum nie zaistniales. A jest to nawazniejsze forum androida. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)

Kolego nie obrazej sie. Jestem uzytkownikiem Samsungow od pierwszej wersji a przedtem wszystkie Nokie wiec nie ucz mnie co nalezy zrobic zeby poprawnie wgrac system. Jakos do tej pory nie mialem problemowz  romami Alexndr, Ambasadii czy wszystkie odmiany LineageOS. postanowilem sprobowac Twojego. A moje odczucia sa takie a nie inne. Rom jest skopany. A tak przy okazji to jest Twoj autorski rom czy posilales sie dokonaniami innych w tym zakresie bo jakos na xda forum nie zaistniales. A jest to nawazniejsze forum androida. Pozdrawiam.

Nie nie nie, nic nie jest "skopane" po prostu nie ogarniasz i nie masz pojęcia o czym mówisz. Skoro używałeś ROMu od Alenxr który wspiera szyfrowanie, twoja partycja /data jest wciąż szyfrowana i custom ROM dostaje po prostu po /ciach/. Nie masz pojęcia jak działają custom romy i jak ich używać (przynajmniej na S9) więc nie powinieneś ich używać tylko siedzieć na stocku, ale przecież taki z Ciebie specjalista i używasz Samsungów od pierwszych modeli... A co do XDA to jak nie wiesz co jest grane i nie znasz sytuacji, to nie gadaj bzdur, bo z XDA że tak powiem zwinąłem interes bo za dużo ludzi kradło moje rzeczy, używało moich produkcji i dodawało tam jako swoje bez żadnego zapytania czy wspomnienia mojego nicku...

I skoro ROM jest wg ciebie "skopany" to powiedz mi jak to się dzieje że wersja v3.1 dodana 2 dni temu została pobrana w tej chwili 1017 razy , w mojej grupie na Telegramie jest ponad 300 użytkowników z całego świata i wszystkim wszystko działa ,nic nie laguje i nikt nie zgłasza żadnych problemów, tak samo na paru innych forach (rosyjskie forum, dwa hiszpańskie fora, jedno francuskie i jedno wietnamskie)... Czy możesz mi to logicznie wytłumaczyć? Bo ja znam odpowiedź na to pytanie bardzo dobrze... Po prostu nie ogarniasz.

P.S.
    Jeszcze weź mi pokaż gdzie Ambasadii wypuścił ROM dla S9, bo chłopa kojarze bardzo dobrze, jestem u niego w grupie na Telegramie i nie kojarzę żeby wogóle kiedyś miał S9.

I nie obrażam się tylko nie lubię czytać jakiś bzdetów których sami sobie ludzie wymyślają bo po prostu nie ogarniają tematu. Skoro paruset osobom wszystko śmiga szybko i jak należy, tylko tobie nie, to jak już wspominałem - odpowiedz sobie sam. W twoim przypadku wina leży w szyfrowaniu partycji, jestem więcej niż pewien bo dawno temu na Oreo jak kupiłem S9 zrobiłem to samo i też lagowało...

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam słownictwo i wycinam niepotrzebne docinki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

@rifek4_ Zamiast się obrażać i wyśmiewać może lepiej wytłumaczył byś koledze jak poprawnie zainstalować ROM. Może jakiś tutek w pierwszym poście. Nie każdy jest tak oblatany jak Ty.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, kiler73 napisał:

@rifek4_ Zamiast się obrażać i wyśmiewać może lepiej wytłumaczył byś koledze jak poprawnie zainstalować ROM. Może jakiś tutek w pierwszym poście. Nie każdy jest tak oblatany jak Ty.

Ja nie obrażam i nie wyśmiewam,  zawsze każdemu próbuje pomóc i od początku chciałem to zrobić ale oczywiście z góry zostało zarzucone że mój rom jest skopany i teksty o karierze na XDA :P Tym bardziej że ani o jednym ani o drugim koleś niema pojęcia o sytuacji... Ty byś pomógł? Bo mi już się odechciało... ;) 

Co do tutka, tak będzie to zrobione... Jest to parę banalnych kroków ogólnodostępnych w poradnikach na każdym forum, no ale jak boli opcja szukaj albo gryzie wujek Google to widzę że niema innej opcji - dodam short-guide do 1 postu ;)

EDIT:
    Na tą chwilę wrzucam tu po angielsku bo dodawałem to też w mojej grupie na Telegramie, później przetłumaczę i dodam do pierwszego postu:

How to fully remove encryption from your phone:
    You have to be on full stock Odin unrooted ROM.
    1.Reboot phone to stock recovery
    2.Format data and cache in stock recovery
    3.Use Power off option in stock recovery
    4.Use three button combo to get download mode so with Volume - Bixby and Power, you CAN'T let stock ROM start booting
    5.Flash TWRP via Odin and hold your phone in hand while flashing
    6.When phone auto rebooting fastly press three button combo Volume + Bixby and Power exactly while Galaxy S9 logo pop-up to get into TWRP recovery, you CAN'T let stock ROM start booting
    8.Format ALL PARTITIONS in TWRP, then use reboot to recovery option
    9.Copy my ROM.zip to phone (via MTP mode or just into your SD-Card) and flash it ;)
    Enjoy Ultimate power!

Edytowane przez rifek4_
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@dzda @rifek4_

Panowie, to jest forum, gdzie powinniśmy dyskutować o technologii (mówiąc ogólnie) a nie nawzajem sobie dogryzać. Szanujemy tu Twoją pracę @rifek4_ ale nie każdy jest na podobnym do Ciebie poziomie w tej dziedzinie. Każdy mógł czegoś nie zrozumieć i to jest właśnie miejsce żeby o to się dopytać. User wgrał i widzi, że coś nie tak - informuje o tym, a przecież tu nie chodzi o żeby Cię "obsmarować". Z drugiej jednak strony user też nie powinien dogryzać, każdy jest takim samym użytkownikiem @dzda.
    Mam nadzieję, że tym postem zamknę tą bezsensowną wymianę zdań i będzie już spokojniej.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    20 godzin temu, GeoHot napisał:

@dzda @rifek4_

Panowie, to jest forum, gdzie powinniśmy dyskutować o technologii (mówiąc ogólnie) a nie nawzajem sobie dogryzać. Szanujemy tu Twoją pracę @rifek4_ ale nie każdy jest na podobnym do Ciebie poziomie w tej dziedzinie. Każdy mógł czegoś nie zrozumieć i to jest właśnie miejsce żeby o to się dopytać. User wgrał i widzi, że coś nie tak - informuje o tym, a przecież tu nie chodzi o żeby Cię "obsmarować". Z drugiej jednak strony user też nie powinien dogryzać, każdy jest takim samym użytkownikiem @dzda.
    Mam nadzieję, że tym postem zamknę tą bezsensowną wymianę zdań i będzie już spokojniej.

No dlatego też o to chodzi... Szanujmy się nawzajem i będzie git ;) 

@dzda przeczytaj mój krótki opis który napisałem w poprzednim poście, później napiszę to po polsku w pierwszym poście pod linkiem do ROMu. I polecam przeczytać ostatnie strony wątku mojego ROMu w S9+ sekcji (LINK), kolega @babel też "miał lagi" i też mówił że "coś nie tak z moim ROM'em" ? a było to powodowane przywracaniem kopii ze SmartSwitch'a, tylko i wyłącznie wina błędów Samsunga (których zresztą robią nie mało, niektóre sam po nich poprawiam), kompletnie nie mojego ROM'u. Nie powinniśmy przywracać kopii z poprzedniego Androida czyli z Oreo, ogólnie z innych Pie też "na razie nie". SmartSwitch na Pie jest jeszcze w tej chwili "problematyczny". Wielu ludziom powodował problemy lub lagi lecz jest to "wiadome w społeczności" dlatego też umknęło mi to i zapomniałem o tym wspomnieć...

EDIT:
    @dzdaA tak wracając do tematu XDA itd jak już tak mówisz... To poczytaj sobie jak było i co mieli do powiedzenia inni deweloperzy (moi "znajomi po fachu" w większości zresztą: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/samsung-galaxy-s9--s9-cross-device-development/6th-nov-2018-rom-control-rom-t3863299 ... To był tylko jeden z X takich przypadków ;) 

Edytowane przez rifek4_
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi