Skocz do zawartości
rifek4_

rom [G96xF/FD/N/DS][ODEX][RC/MODY] Ultimate Pie v13.0 / XXU7CSK1 / 16-Listopad-2019

Rekomendowane odpowiedzi

@rifek4_ po co mi szyfrowanie?

Ultimate wgrywamy z OREO?

Dla PIE nie ma chyba jeszcze TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    30 minut temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ po co mi szyfrowanie?

Ultimate wgrywamy z OREO?

Dla PIE nie ma chyba jeszcze TWRP.

Szyfrowanie jak najbardziej zbędne. Ultimate z Oreo tzn? :D TWRP jest ciągle takie samo... A jeśli chodzi Ci o firmware (bootloader + modem) uzyj zipa od Soldiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rifek4_ na chwile obecną z tego co widzę to na STOCK'u PIE nie można wgrać TWRP. Czyli trzeba na OREO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    12 minut temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ na chwile obecną z tego co widzę to na STOCK'u PIE nie można wgrać TWRP. Czyli trzeba na OREO.

Hmmm nie no można , niema to różnicy... Sam wgrywałem na stock Pie... ? 

Zresztą niema to znaczenia, po prostu zrób jak w moim opisie i jest git :P Może być na Oreo, może być na Pie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rifek4_ wiesz, bazuje na razie na tym co wyczytam na xda. Tam opisywali problemy z wgraniem TWRP na PIE.

Urządzenie będę miał we wtorek lub w środę, to zacznę działać. Ogólnie procedury znam. Szukam ewentualnych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ wiesz, bazuje na razie na tym co wyczytam na xda. Tam opisywali problemy z wgraniem TWRP na PIE.

Urządzenie będę miał we wtorek lub w środę, to zacznę działać. Ogólnie procedury znam. Szukam ewentualnych różnic.

Hmm nie no po prostu jest kwestia czekania na OEM unlock, 7 dni trzeba czekać żeby pojawiła się ta opcja w dev settings. Ale też nie zawsze, wiele osób miało to od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rifek4_ miałeś S7 Edge z customem, teraz masz S9. Dużo słabiej jest z baterią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    12 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ miałeś S7 Edge z customem, teraz masz S9. Dużo słabiej jest z baterią?

Zależy, ogólnie na Oreo z custom kernelami bateria była naprawdę znakomita, trochę gorzej jest na Pie ale wciąż możliwie. Standby/idle jest tak samo dobre na Oreo jak i na Pie moze nawet na Pie troche lepsze lecz SoT w tej chwili jest trochę słabszy niż był na Oreo... Lecz ogólnie tragedii niema, moj G960 z roczną baterią wytrzymuje 24h standby z 6h na ekranie lub 1,5 dnia standby i 4h na ekranie z LTE... Da się przeżyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@rifek4_ czyli różnicę poczuję. Na 7 Edge mam ok 8h SOT na 24h i 4h SOT na 48h. Przy 1.5h SOT miałem 4.5 dnia działania (remont w domu był).

Edytowane przez the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Napisano (edytowane)
    Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ czyli różnicę poczuję. Na 7 Edge mam ok 8h SOT na 24h i 4h SOT na 48h. Przy 1.5h SOT miałem 4.5 dnia działania (remont w domu był).

Wszystko też zależy od użytkowania i używanych aplikacji, ja np używam dużo social apps i komunikatorów, mam zainstalowany Facebook, Instagram, Messenger, Skype, WhatsApp, Telegram czyli "full drain set" :D

No i też różnica w baterii pomiędzy S9 a S9+... S9 ma 3000mAh czyli tyle co S7 a S9+ 3500mAh czyli (prawie) tyle co S7E ;) Jeśli chodzi o S9+ to widywałem też tego typu wyniki tj. 4,5 dnia standby ~5h SoT na S9+ z moim ROM'em i kernelem... ;) Ale na pewno nie było to takie użycie jak moje i podejrzewam że jakieś Greenify weszło w grę (chodź nie koniecznie) ;) 

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi