Skocz do zawartości
rifek4_

rom [G96xF/FD/N/DS][ODEX][RC/MODY] Ultimate Pie v14.0 / XXS7CTA2 / 23-Styczeń-2020

Rekomendowane odpowiedzi

rifek4_
    27 minut temu, Landroid napisał:

Napisze tak: Wgrałem - nie było problemu ale po tym zaczęły sie schody. Brzydota i styl piaskownicy względem 8 i lightowego profesjonalizmu to kwestia gustu. (Ot taki jest Pie choc możnaby chyba to wydoroślić) ale...

gdzie znajdę:

- Ikone moje pliki? (Podstawa dzialania urządzenia. I co najśmieszniejsze - żeby wgrac moje pliki muszę otworzyć instalkę za pomoca moich plików!!! - Męcze się ze znalezieniem instalek juz dobre 20 minut zamiast po prostu kliknąć i je mieć! Szukajka i instalacja przez komputer nie dają rady) mapy googla, przeglądarkę googla, dyktafon, kalkulator itp (Czy będe musiał doinstalowywać setkę rzeczy skoro mogło to by być ot tak?)

- Jak ścieśnić ikony w folderach? Odstepy pomiędzy nimi to jakieś 0,5mm - nie używam telefonu w rękawicach hutniczych! (Nie dała rady zmiana rozdzielczości i zacisnienia ilości w rzędach) - Walczymy o podstawy z 8 a nie chcę instalować nakładek itp

- Jak zmienić czcionki na górnym pasku. To co oferuje Ulitimate Control mało daje.

- Jak zmienić ikony na te z 8? - także w belce ściąganej z góry (Delikatne, profesjonalne)

- Jak zmienić ikony na niekolorowe, delikatne na ekranie blokady (Always on display)

- Podłaczając fon do komputera musze potwierdzać że chcę mieć dostęp do plików - szaleństwo! A ja to mi zginie musze znów wyjąc wtyczke i włozyc ją ponownie! Dlaczego taki krok do tyłu względem 8?

System póki co stabilny ale to chyba w naszych czasach już normalne ale szczerze... szukam innego softu.

Próbowałem wgrać mój poprzedni custom 8.00 ale niestety - nie działa. Żałuje że pożegnałem się z S7e.

jak dla mnie i dla 99,99% użytkowników Oreo niema porównania do Pie, Oreo w tej chwili jest przestarzałe i nie oferuje zbyt wiele, używanie go na urządzeniu wspierane przez Pie 9.0 jest jak oglądanie filmu w 720p na ekranie 4K

1 Ikonka moje pliki - zadzwon i zapytaj samsunga czemu tak jest, a co do instalowania aplikacji to nie wiem o co ci chodzi, niewiem czy ogarniasz wgl jak dzialaja custom romy i po co jest debloat... no ale wszystko co wymieniłeś jest dostępne po prostu w Sklepie Play i możesz je zainstalować jako aplikacja użytkownika, a nie tak jak są domyślnie bezsensownie dodane do stock ROMu jako aplikacje systemowe, dlatego "setka zbędnych rzeczy" została usunięta bo nie każdy tego używa a tylko obciąża ROM... i wszystko to jest po prostu dostępne w sklepie play jak już mówiłem
    2 czcionka na gornym pasku - skoro to co oferuje Ultimate Control to malo, to zapraszam do uzywania stocka. swoja droga nie widzialem romu ktory ma takie cos, tylko motywy... ale jak zrobisz mi takiego moda do RC to z pewnością go dodam :P 
    3 przemilczę to :P  może znajdziesz jakiś motyw z imitacją Oreo ale szczerze watpie
    4 AoD to nie ekran blokady więc nie mylmy pojęć, i też raczej jest to nie możliwe
    5 zapytaj samsunga, i nie wiem jak to mogłeś przeoczyć lecz jest tak od zawsze, już od Androida 7 Nougat... zawsze tylko raz po clean installu trzeba zezwolić

Szczerze sądząc po twoim wpisie, custom ROMy nie są dla Ciebie... Lepiej wgraj stocka ? 

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 Ikonka moje pliki - zadzwon i zapytaj samsunga czemu tak jest. - Ok, tyle że bez tej ikony nie mogę wgrac niczego na telefon bo nie mam...tej ikony. Jak znaleźć gdzieś moje instalki?

2 Jak ścieśnić ikony w folderach? Odstepy pomiędzy nimi to jakieś 0,5mm - nie używam telefonu w rękawicach hutniczych! (Nie dała rady zmiana rozdzielczości i zacisnienia ilości w rzędach) - Walczymy o podstawy z 8 a nie chcę instalować nakładek itp

3 Czcionka na gornym pasku - skoro to co oferuje Ultimate Control to malo, to zapraszam do uzywania stocka. swoja droga nie widzialem romu ktory ma takie cos - Czyli rozumiem że to co Ultimate control daje to wszystko?????? (W stocku rzeczywiście nie ma tylu opcji ale rzeczywiście wygląda to lepiej)

4. Jak zmienić ikony to żart? Może napiszesz jak zmienia sie te w górnej belce? Cos przeoczyłem w Pie?

5 Ok, AOD to ekran wygaszacza - w 7 i 8ce mial białe ikony powiadomienia. Tu jakieś kolorowe przedszkole.

6. Ja muszę zezwalać cały czas - jak to zmienić?

Edytowane przez Landroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    1 godzinę temu, Landroid napisał:

1 Ikonka moje pliki - zadzwon i zapytaj samsunga czemu tak jest. - Ok, tyle że bez tej ikony nie mogę wgrac niczego na telefon bo nie mam...tej ikony. Jak znaleźć gdzieś moje instalki?

2 Jak ścieśnić ikony w folderach? Odstepy pomiędzy nimi to jakieś 0,5mm - nie używam telefonu w rękawicach hutniczych! (Nie dała rady zmiana rozdzielczości i zacisnienia ilości w rzędach) - Walczymy o podstawy z 8 a nie chcę instalować nakładek itp

3 Czcionka na gornym pasku - skoro to co oferuje Ultimate Control to malo, to zapraszam do uzywania stocka. swoja droga nie widzialem romu ktory ma takie cos - Czyli rozumiem że to co Ultimate control daje to wszystko?????? (W stocku rzeczywiście nie ma tylu opcji ale rzeczywiście wygląda to lepiej)

4. Jak zmienić ikony to żart? Może napiszesz jak zmienia sie te w górnej belce? Cos przeoczyłem w Pie?

5 Ok, AOD to ekran wygaszacza - w 7 i 8ce mial białe ikony powiadomienia. Tu jakieś kolorowe przedszkole.

6. Ja muszę zezwalać cały czas - jak to zmienić?

1 - ale o co ci chodzi mowiac "ikona moje pliki" , chodzi ci o to ze niemasz aplikacji Moje pliki w launcherze? pewnie zaznaczyles to w debloat menu w Aromie do usuniecia. debloat = delete. Samsung My Files czyli "Moje pliki" i tak można pobrać z Galaxy Apps Store czy Sklep Play. mało kto używa tego menadżera plików, większość ludzi używa MiXplorer tak swoją drogą.
    2 - nie wiem kompletnie o czym mówisz. w folderach utworzonych w launcherze? folder z aplikacjami czy foldery na pamięci telefonu... opisujesz to wszystko tak dziwnie że naprawdę się gubię i nie wiem o co chodzi...
    3 - jeśli chodzi o styl czcionki zegarka to jest ich tam troche od wyboru, jesli nie mozesz tez uzyc QuickStar z goodlocka
    4 - nie no żart z tym że chcesz przywrócić je z Oreo :P tak jak napisałem tylko motywy mogą to zrobić albo theme engine typu substratum, swift installer, hex installer
    5 - no niestety, jak dla mnie to pasuje chociaż są zróżnicowane a nie blado jak na tablicy szkolnej
    6 - no to masz coś namieszane, może w kompie albo w telefonie, nie mam pojęcia, nikt inny nic takiego nie zgłaszał

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak - dokładnie o to chodzi. Jak mam znaleźć w telefonie jakiekolwiek instalki wgrane za pomocą komputera, skoro nie mam "Moich plików" które pokazują instalki w okreslonych folderach itp - Gdzie mam znaleźć instalki - a w zasadzie jak?

"pewnie zaznaczyles to w debloat menu w Aromie do usuniecia. debloat = delete." Przy wgrywaniu systemu?

2. Odblkokowujesz telefon, przesuwasz palcem na ekranie w gór lub w doł i tam masz wszelkie ikony wszelkich aplikacji - systemowych czy też swoich wgranych. Zgrupowane w folderach dają odstepy pomiędzy nimi jakieś 0,5mm - nie używam telefonu w rękawicach hutniczych. Kiedy mamy ich dziesiąt szukanie tej jedynej to przesuwanie palcem przez dobre kilka sekund. Czy mogą być mniejsze albo ciaśniej zespolone?

3.Skąd wezme Quickstar z goodlocka? - Co to?

4. Nieważne

5. Białe w słońcu widac bardziej. Kolorowe to jak ciemne.

6. Format komputera 2 tygodnie temu, na świezo sterowniki - wszystko śmiga (W tym stary S7 w którym tego robic nie musiałem za każdym razem) Fon s9+ też nie taki stary. W każdym razie to błąd a raczej uporczywa przeszkadzajka której w 8 nie doświadczałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@Landroid

kompletnie nie rozumiem o czym piszesz. 

Bo w 8 było to i tamto. Zaczynając cokolwiek proszę przeczytaj cały wątek od początku. 

Nawet nie będę odpowiadał Tobie na te pytania, bo --> wszystkie potrzebne informacje masz na Forum + Google + xda.

Troszkę wysiłku z Twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego kompletnie nie rozumiesz? - tłumaczę jasno.

Zadaję jasne pytania - czy może mi ktos pomóc? Telefon staje się bezuzyteczny gdzy nie moge niczego zainstalować

Edytowane przez Landroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki
    1 minutę temu, Landroid napisał:

Czego kompletnie nie rozumiesz? - tłumaczę jasno.

Zadaję jasne pytania - czy może mi ktos pomóc? Telefon staje się bezuzyteczny gdzy nie moge niczego zainstalować

4 minuty temu, maarecki napisał:

wszystkie potrzebne informacje masz na Forum + Google + xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pytania Samsunga dlaczego usunął "Moje pliki" Wlasnie przed sekundą wgrałem ponownie stocka - Tam sa moje pliki - tam moge instalowac aplikację. W tym customie nie.

Ok, czy ktoś kto jest troche ogarniety w tym customie może mi pomóc w odpowiedzi na moje pytania? 

Zadaje je mysle jasno - jeśli coś jest niejasne - poproszę o danie mi znać - chętnie wyjasnię dokładniej!

Chciałbym uzywac tego customa a nie skreślać go ot tak od razu jak robi to wiele osób które maja podtawowe problemy, ale nie mogę z niczym ruszyć skoro nie moge nawet niczego zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

Jeszcze raz powtarzam, nie czytałeś całego wątku od początku. 

1544251173_Screenshot_20191004-141340_OneUIHome.thumb.jpg.e98d5e6ff532ec1b1009cd6e206d6b2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nie szybciej było by Ci odpowiedzieć gdzie znajde swoje pliki niż wrzucać zrzut?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi