Skocz do zawartości
meelten

Lineage OS dla Moto Z2 Play - dyskusja, opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu dostępny jest oficjalny LineageOS dla Z2 Play. Ktoś korzystał? Ja testuję od paru dni, ogólnie wszystko spoko, stabilnie działa, ale bateria mocno rozczarowuje względem stocka. Przez noc zżera mi 20%. Nie wiem czy to norma czy u mnie coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to wygląda z wydajnością w porównaniu do stocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, Norek10 napisał:

Jak to wygląda z wydajnością w porównaniu do stocka?

Nie używam telefonu wyczynowo to trudno mi powiedzieć coś szczegółowego. Na obu nigdy nie miałem problemów z płynnością.

Problem z baterią rozwiązało wyłączenie funkcji podwójnego stuknięcia żeby uśpić/wybudzić ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

także znalazłem informacje na temat lineage os na nasz telefon,niestety opis instalacji jest w języku angielskim,a ja angielski czytany mam na takim średnim poziomie.

Może znajdziesz czas i chęci żeby wrzucić na forum poradnik jak krok po kroku zainstalować lineage?

Szczerze powiedziawszy ten telefon jako jedyny z moich telefonów dłużej niż pół roku na stocku to raz,a dwa kupiłem telefon w play i mam zbrandowany soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, Norek10 napisał:

także znalazłem informacje na temat lineage os na nasz telefon,niestety opis instalacji jest w języku angielskim,a ja angielski czytany mam na takim średnim poziomie.

Może znajdziesz czas i chęci żeby wrzucić na forum poradnik jak krok po kroku zainstalować lineage?

Szczerze powiedziawszy ten telefon jako jedyny z moich telefonów dłużej niż pół roku na stocku to raz,a dwa kupiłem telefon w play i mam zbrandowany soft...

Niestety jest trochę lipa. Wczoraj Lineage ogłosił porzucenie wsparcia dla 30 urządzeń z nieaktywnymi maintainerami, w tym znalazła sie i Z2 Play :( Być może znajdzie się nowy maintainer, ale póki co nie będzie żadnych aktualizacji, więc i poradnika chyba nie ma co pisać.

Na tę chwilę ostatni build jest z 25 listopada: https://download.lineageos.org/albus

Skoro wcześniej już wgrywałeś romy to nie powinieneś mieć raczej problemów, ale jakby coś było niejasne to pomogę. Ogólnie z customami na ten telefon jest raczej średnio co najwyżej. Ponoć warty uwagi jest jeszcze Pixel Experience, ale nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzę że masz wiedzę na temat moto z2 play,którą chętnie bym wykorzystał :)

Narazie odduszczę z lineage os,ale masz może sposób na wgranie stocka niebrandowanego?mam podejrzenia co do pogorszenia płynności na właśnie brand playa + to że jesli chodzi o jakiekolwiek aktualizacje to play robi je z 7 miesięczym opóźnieniem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś używa jakiegokolwiek customroma na tym telefonie i może się wypowiedzieć co do wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi