Skocz do zawartości
locarnop

Galaxy Watch LTE (esim) - Pierwsze informacje, data wprowadzenia, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

marko22

Mam problem z działaniem tej usługi. A może z obsługą tego cudu techniki. Początkowo był problem z aktywacją, kiedy miałem dwie karty w telefonie (SGS 9+ dual sim) BOK Orange nie wiedział, jak to zrobić, twierdząc, że wsparcie dla SGW będzie dopiero w przyszłym roku. Ok. Podumałem trochę i wyjąłem drugą kartę i zostawiłem tylko Orange. Poszło bez problemu. Ale teraz nie wiem, jak zrobić, żeby połączenia z zegarka były realizowane TYLKO z zegarka. Rozumiem, że idea ma być taka, że ten sam numer jest i w telefonie i w zegarku. Obecnie moja karta została zdezaktywowana po aktywacji esim. Połączenia mogę wykonać po odłączeniu zegarka od telefonu. Kiedy jest połączony przez BT, wykonując połączenie z zegarka, automatycznie wybiera mi numer przez kartę w telefonie. A tam siedzi belgijska Lycamobile. Następny problem - po odłączeniu BT, nie mogę wysłać sms z SGW. Komunikat - sieć niedostępna. Ale sieć jest, bo ikona stanu jest normalnie. Standardowo w telefonie mam Textrę do obsługi wiadomości i przy próbie odczytu wiadomości w zegarku, mam komunikat, że nie można pobrać wiadomości i czy chcę zmienić domyślną aplikację. Oczywiście na tę Samsunga. A  mi ona nie odpowiada.

Dziwne to wszystko. Za bardzo chyba się pospieszyłem z tą NOWOŚCIĄ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Więc tak. Nie ma opcji wysłać  z GW niezależnego smsa. Tylko wtedy to zrobisz,  gdy masz połączenie z telefonem przez bluethoot lub wifi lub 3g lub lte. Nie ma opcji wysłać inaczej sms, ba! nawet wtedy nie wysyłasz sms, tylko tak na prawdę aktywujesz sms  nr obecnego w telefonie.  Też mam teraz problem, bo chce na esin pocztę wyłączyć,  a to przez sms, więc nie mam jak. Zadzwonić z nr zegarka można,  tylko gdy jest włączone gsm i.brak łączności z telefonem.  Na zegarek odziwo otrzymasz sms - ale nie odpiszesz z nr  zegarka. Musisz używać przeglądarki wiadomości Samsung - inaczej nie odczytasz sms  z telefonu na zegarku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22

Problem dzwonienia rozwiązałem. Bez konieczności rozłączania z telefonem. Stosowna opcja ZAKOPANA jest w menu APLIKACJE > POŁĄCZ > Nr WYCHODZĄCY trzeba ustawić na ZEGAREK. Plus dodatkowo połaczenie sieciowe musi być włączone cały czas. Bez opcji AUTO WYŁ- WŁ. Z sms-ami jednak jest problem. Czyli tak naprawdę nie do końca jest to niezależne urządzenie od telefonu.

Edytowane przez marko22
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

No. Na Samsung Galaxy S Gear była opcja pisania sms niezależnie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 30.12.2018 o 22:12, marko22 napisał:

Standardowo w telefonie mam Textrę do obsługi wiadomości i przy próbie odczytu wiadomości w zegarku, mam komunikat, że nie można pobrać wiadomości i czy chcę zmienić domyślną aplikację. Oczywiście na tę Samsunga. A  mi ona nie odpowiada.

Mam telefon HTC 10 gdzie jest aplikacja SMS tego producenta i przynajmniej w tym przypadku można normalnie odpowiadać na SMS-y otrzymane np. przez bluetooth tylko trzeba pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze, treść wiadomości na którą chcemy odpowiedzieć widzimy tylko bezpośrednio w powiadomieniu na zegarku (jak np. w telefonie odrzucimy powiadomienie to tracimy możliwość przeczytania tego SMS-a w zegarku). Po drugie, w aplikacji Wiadomości na zegarku nie mamy historii SMS-ów otrzymanych na telefonie (logiczne skoro odpowiadanie oparte jest na powiadomieniach), ale wszystkie SMS-y, łącznie z tymi które pisaliśmy jako odpowiedź na powiadomienia w zegarku, są oczywiście widoczne w aplikacji HTC na telefonie. Po trzecie, skoro odpowiadanie oparte jest na powiadomieniach to musimy w aplikacji Gear zezwolić na przechwytywanie powiadomień z naszej aplikacji do SMS-ów.

Jeśli chodzi o Textrę to z tego co wyczytałem działa to podobnie, a ten komunikat o zmianie domyślnej aplikacji można anulować i da się potem normalnie rozpoczynać nowe rozmowy i odpowiadać na SMS-y (BTW w przypadku aplikacji HTC nie ma takiego komunikatu). Wadą jest to, że podobno za każdym razem trzeba odrzucać ten komunikat. Zauważyłem jedną rzecz w przypadku kiedy rozpoczynam jakąś konwersację z poziomu aplikacji Wiadomości na zegarku - taka wiadomość jest widoczna w aplikacji HTC na telefonie z małą ikonką karty SIM z numerem 1, jakbym miał dual sim (a mam wersję single sim).

W dniu 30.12.2018 o 22:12, marko22 napisał:

Następny problem - po odłączeniu BT, nie mogę wysłać sms z SGW. Komunikat - sieć niedostępna. Ale sieć jest, bo ikona stanu jest normalnie.

W dniu 30.12.2018 o 22:29, Matxs napisał:

Więc tak. Nie ma opcji wysłać  z GW niezależnego smsa. Tylko wtedy to zrobisz,  gdy masz połączenie z telefonem przez bluethoot lub wifi lub 3g lub lte. Nie ma opcji wysłać inaczej sms, ba! nawet wtedy nie wysyłasz sms, tylko tak na prawdę aktywujesz sms  nr obecnego w telefonie.

Dziwne, u mnie bez problemu da się wysyłać SMS-y z zegarka, który działa w trybie całkowicie niezależnym (BT, WiFi i dane komórkowe wyłączone - aktywna tylko sieć Orange). W aplikacji Wiadomości wybieram opcję nowej wiadomości (niebieskie kółko u góry) albo klikam na czerwone kółko na dole, już w historii wiadomości danego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs
    6 godzin temu, Majestic12 napisał:

Mam telefon HTC 10 gdzie jest aplikacja SMS tego producenta i przynajmniej w tym przypadku można normalnie odpowiadać na SMS-y otrzymane np. przez bluetooth tylko trzeba pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze, treść wiadomości na którą chcemy odpowiedzieć widzimy tylko bezpośrednio w powiadomieniu na zegarku (jak np. w telefonie odrzucimy powiadomienie to tracimy możliwość przeczytania tego SMS-a w zegarku). Po drugie, w aplikacji Wiadomości na zegarku nie mamy historii SMS-ów otrzymanych na telefonie (logiczne skoro odpowiadanie oparte jest na powiadomieniach), ale wszystkie SMS-y, łącznie z tymi które pisaliśmy jako odpowiedź na powiadomienia w zegarku, są oczywiście widoczne w aplikacji HTC na telefonie. Po trzecie, skoro odpowiadanie oparte jest na powiadomieniach to musimy w aplikacji Gear zezwolić na przechwytywanie powiadomień z naszej aplikacji do SMS-ów.

Jeśli chodzi o Textrę to z tego co wyczytałem działa to podobnie, a ten komunikat o zmianie domyślnej aplikacji można anulować i da się potem normalnie rozpoczynać nowe rozmowy i odpowiadać na SMS-y (BTW w przypadku aplikacji HTC nie ma takiego komunikatu). Wadą jest to, że podobno za każdym razem trzeba odrzucać ten komunikat. Zauważyłem jedną rzecz w przypadku kiedy rozpoczynam jakąś konwersację z poziomu aplikacji Wiadomości na zegarku - taka wiadomość jest widoczna w aplikacji HTC na telefonie z małą ikonką karty SIM z numerem 1, jakbym miał dual sim (a mam wersję single sim).

Dziwne, u mnie bez problemu da się wysyłać SMS-y z zegarka, który działa w trybie całkowicie niezależnym (BT, WiFi i dane komórkowe wyłączone - aktywna tylko sieć Orange). W aplikacji Wiadomości wybieram opcję nowej wiadomości (niebieskie kółko u góry) albo klikam na czerwone kółko na dole, już w historii wiadomości danego numeru.

U mnie tak to wygląda przed próbą wysłania... . Używasz wbudowanej aplikacji wiadomości? 

20190111_081753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22
    Napisano (edytowane)

Sieć komórkowa włączona na 3G, (LTE ten sam objaw) WiFi i BT wyłączone. I co z tym zrobić? Mam chęć pozbyć się tego zegarka. Poza ładnym wyglądem na ręku, raczej nic więcej nie ma do zaoferowania..... Ten komunikat oczywiście podczas próby wysłania wiadomości. 

Edit : Po włączeniu danych komórkowych, ten sam problem.

Majestic12.... Czy Ty masz aktywną eSIM w zegarku? Czy tylko kartę w telefonie? Bo jeśli tylko w telefonie, to by wyjaśniło, dlaczego akurat Ty możesz wysyłać wiadomości. Ja też mogę. Ale poprzez drugą kartę innej sieci w telefonie. Nie poprzez eSIM z numerem Orange w zegarku. Przeczytaj dokładnie moją poprzednią wiadomość.... Zaraz.... Chwila... Piszesz, że masz wyłączone wszystko... Ja muszę być podłączony do telefonu, żeby sms wyszedł. To już nic nie rozumiem.... 

20190111_161305.jpg

Edytowane przez marko22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Jakby system miał zaprogramowane, ze sms można wysłać tylko jako nr obecny w telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marko22 @Matxs Tak jak pisałem, w zegarku mam aktywny eSIM (wczoraj kupiłem specjalnie starter Orange na kartę i jest to oczywiście inny numer niż w telefonie) i SMS-y działają kiedy jedyne aktywne połączenie w zegarku to 3G/LTE bez danych komórkowych (pełna niezależność). Używam wbudowanej aplikacji Wiadomości i wczoraj dla pewności wysłałem wiele testowych SMS-ów na dwa numery i wszystkie dochodziły.

BTW jest jakiś problem z trybem samolotowym, bo dziś z rana kiedy był włączony (menu Sieci komórkowe w ustawieniach nieaktywne) dostałem dwa SMS-y z Orange. Musiałem wyłączyć i ponownie włączyć ten tryb żeby ten go rzeczywiście aktywować. Pamiętam, że podczas działania tego niepełnego trybu samolotowego dało się w menu szybkich ustawień aktywować dane komórkowe, a normalnie ta opcja jest wtedy nieaktywna (szara).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs
    49 minut temu, Majestic12 napisał:

@marko22 @Matxs Tak jak pisałem, w zegarku mam aktywny eSIM (wczoraj kupiłem specjalnie starter Orange na kartę i jest to oczywiście inny numer niż w telefonie) i SMS-y działają kiedy jedyne aktywne połączenie w zegarku to 3G/LTE bez danych komórkowych (pełna niezależność). Używam wbudowanej aplikacji Wiadomości i wczoraj dla pewności wysłałem wiele testowych SMS-ów na dwa numery i wszystkie dochodziły.

BTW jest jakiś problem z trybem samolotowym, bo dziś z rana kiedy był włączony (menu Sieci komórkowe w ustawieniach nieaktywne) dostałem dwa SMS-y z Orange. Musiałem wyłączyć i ponownie włączyć ten tryb żeby ten go rzeczywiście aktywować. Pamiętam, że podczas działania tego niepełnego trybu samolotowego dało się w menu szybkich ustawień aktywować dane komórkowe, a normalnie ta opcja jest wtedy nieaktywna (szara).

Mówisz, że masz wbudowane sms. Ja też,.ale nie mam.zadnej niebieskiej lub czerownej kropki/kółka jak to pisałeś.... .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi