Skocz do zawartości
locarnop

Galaxy Watch LTE (esim) - Pierwsze informacje, data wprowadzenia, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Matxs Tak to u mnie wygląda:

watch.png

Edytowane przez Majestic12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Aha. O to chodzi. Ja mam tak samo. No ale poza bluethoot nici z wysyłki. Dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22
    Napisano (edytowane)

Matxs....czy Ty jesteś w roamingu? Ja tak. Non stop. Może to o to z tym coś chodzi....Chyba trzeba się pofatygować na infolinię Orange....

I dalej nie rozumiem opcji w zegarku Sieci komórkowe auto wył-wł. Po co to jest? Jak się wyłączą, to siłą rzeczy mojego numeru nie ma w sieci....

Edytowane przez marko22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo

@marko22 sieci komórkowe auto włączone / wyłączone to opcja kiedy zegarek traci połączenie bluetooth z telefonem i automatycznie przełącza się na LTE stając się przedłużeniem telefonu :) numer telefonu w zegarku jest taki sam jak w telefonie, wtedy np zostawiasz telefon w domu, jak ktoś dzwoni do Ciebie na numer telefonu to możesz odebrać na zegarku, do tego dochodzą powiadomienia które otrzymujesz z telefonu na zegarek, opcja ta nie jest jeszcze dostępna w Orange

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22

Właśnie takim tokiem rozumowanie szedłem pisząc poprzednią wiadomość. Co ciekawe, w Orange mi powiedzieli, że NIEREALNE jest mieć dwa takie same numery - w telefonie i w zegarku. Rozmawiałem przed chwilą z infolinią. Kazali mi szukać opcji do wpisania numeru centrum sms. Oczywiście tego nie ma w zegarku. Bardziej możliwe, że to wina zagranicznego operatora. Spróbuję zmienić sieć jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Ja nie mam roamingu.  Mieszkam w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22

To nie wiem. Dzwoń do Orange, niech Ci to wyjaśnią. Powiedziałem, że jak zmiana sieci nie pomoże, to robię zgłoszenie techniczne. Aaaa....i jeszcze odsyłają mnie na Orange expert. Jednym działa, innym nie. Parodia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo

@marko22 ja mam ten zegarek w sieci EE po rozlaczeniu z bluetooth staje się przedłużeniem telefonu jeśli ktoś dzwoni na numer telefonu to jednocześnie dzwoni telefon i zegarek, po części w Orange maja rację z tym numerem że niemożliwe jest mieć ten sam numer na dwóch urządzeniach :) ja w zegarku mam inny numer ale wtedy kiedy telefon jest włączony a zegarek jest w trybie LTE to w tym samym czasie dzwoni mi telefon i zegarek, natomiast jeśli wyłącze telefon i ktoś będzie dzwonił na nr telefonu to nie odbiorę w zegarku, zegarek wtedy ma inny numer i jak zadzwonię na ten numer to normlanie mogę rozmawiać, wtedy też z zegarka nie da się wysłać smsa, działają tylko połączenia głosowe, natomiast w momencie kiedy telefon jest włączony zegarek jest przedłużeniem telefonu mogę dzwonić z zegarka a nr komuś się wyświetli taki jaki mam w telefonie, smsy to samo, ostatnio zauważyłem że jak nie działa transmisja danych w zegarku brak zasięgu LTE ) to nie da się wysłać smsa natomiast dzwonić mogę z zegarka (numer wyświetla się telefonu u kogoś) no i na koniec w mojej sieci w połączeniach w zegarku nie ma trybu przelaczenia 3G/4G na sztywno włączony jest 4G, jeśli wgram Rom z sieci Vodafone z Niemiec ten tryb jest aktywny ale ja wtedy nie mogę skonfigurować zegarka do działania w sieci EE

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

O i tu problem rozwiązany. Operator musi wspierać całkowicie technologię esim w Watch Galaxy. Na razie to.dziala powiedzmy w 80 procentach - czyli brak dublowania numeru oraz sms wychodzący gdy zegarek jest poza bluethoot. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22
    Napisano (edytowane)

Zrobiłem mały test.....włączyłem LTE, zalogowałem się do Proximusa (Belgia) i.......poszła wiadomość (informacja na zegarku jest - NIEZALEŻNY i nazwa sieci), ale.....kółko w wiadomości kręci się w  - KÓŁKO :)  Czyli nie może się wysłać.....Nie mam pojęcia, o co tu chodzi.... un2neo....   ja wszystko rozumiem (prawie), może problem w tym, że nie chcę mieć włączonego LTE non stop, tak jak i połączeń sieciowych. W końcu mam przy sobie cały czas telefon. Prawie cały czas. I moim problemem jest to, że kiedy połączenia są w auto wył-wł., z chwilą połączenia po BT z telefonem, one się wyłączają i w tym momencie mojego numeru z Orange nie ma w sieci. Druga sprawa to właśnie z sms-ami. Pisząc na zegarku połączonym z tel. wiadomość wychodzi mi przez numer belgijski, a nie polski. Ja chcę mieć możliwość wysyłania wiadomości poprzez numer Orange prosto z zegarka. A nie przez telefon z numeru belgijskiego. I w tym pies może być pogrzebany, że tutejsi operatorzy nie wspierają w ogóle eSIM. Połączenia może i można wykonywać, ale z wiadomościami to już inna jazda jest....Sprawdzę jutro na Francji i Anglii. Któraś angielska sieć wspiera eSIM. Ciekawe tylko, czy się zaloguję. Tylko jeśli już, o ile będzie to działać, to też nie jest żadne rozwiązanie. Bo trzeba sieci szukać ręcznie, a nie zostawiać na automacie. Tak źle i tak niedobrze.

Edit: Wiadomość nie poszła....cały czas kręci się kółeczko....

Edit2: Ok. Czyli EE to jest angielska sieć. Zobaczę jutro, jak to się będzie zachowywać.

dodana zawartość

26 minut temu, Matxs napisał:

O i tu problem rozwiązany. Operator musi wspierać całkowicie technologię esim w Watch Galaxy. Na razie to.dziala powiedzmy w 80 procentach - czyli brak dublowania numeru oraz sms wychodzący gdy zegarek jest poza bluethoot. 

To jak wytłumaczysz to, że Majestic12 może wysyłać wiadomości, a Ty nie? Obaj w końcu jesteście w Polsce....

dodana zawartość

Sprawdziłem na EE. Po odłączeniu BT I włączeniu LTE mam komunikat, że zegarek nie ma połączenia z telefonem. Przy próbie wysłania wiadomości oczywiście. Tak więc chyba wystawię go na Allegro ?

Edytowane przez marko22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x