Skocz do zawartości
locarnop

Galaxy Watch LTE (esim) - Pierwsze informacje, data wprowadzenia, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, un2neo napisał:

zostawiasz telefon w domu, jak ktoś dzwoni do Ciebie na numer telefonu to możesz odebrać na zegarku, do tego dochodzą powiadomienia które otrzymujesz z telefonu na zegarek, opcja ta nie jest jeszcze dostępna w Orange

Powiadomienia z aplikacji w telefonie przesyłane przez LTE czy WiFi na zegarek od początku działają, bo to jest niezależne od operatora i ogarnia to aplikacja Galaxy Wearable. Nie działa tylko przekazywanie rozmów, bo do tego Orange musi coś u siebie zmienić. Zrobiłem kilka testów (m.in. do telefonu włożyłem kartę Orange zamiast Plusa, żeby sieć się zgadzała na obu urządzeniach) i dalej nie działa przekazywanie połączeń.  BTW niepotrzebnie tu ludzie piszą o "dublowaniu numeru", bo to zbyt duże uproszczenie i wprowadza zamieszanie. Już tu @un2neo pisał, że to jest niemożliwe i zegarek dalej musi mieć swój własny numer i przy wyłączonym telefonie nie dodzwonimy się na zegarek korzystając z numeru tego telefonu.

jeśli wyłącze telefon i ktoś będzie dzwonił na nr telefonu to nie odbiorę w zegarku, zegarek wtedy ma inny numer i jak zadzwonię na ten numer to normlanie mogę rozmawiać, wtedy też z zegarka nie da się wysłać smsa, działają tylko połączenia głosowe, natomiast w momencie kiedy telefon jest włączony zegarek jest przedłużeniem telefonu mogę dzwonić z zegarka a nr komuś się wyświetli taki jaki mam w telefonie, smsy to samo

Tzn. po wyłączeniu telefonu nie da się wtedy wysyłać SMS-a z zegarka nawet jak w menu pisania SMS-a wybierzesz, że chcesz go wysłać z nr zegarka?

ostatnio zauważyłem że jak nie działa transmisja danych w zegarku brak zasięgu LTE ) to nie da się wysłać smsa natomiast dzwonić mogę z zegarka (numer wyświetla się telefonu u kogoś) no i na koniec w mojej sieci w połączeniach w zegarku nie ma trybu przelaczenia 3G/4G na sztywno włączony jest 4G, jeśli wgram Rom z sieci Vodafone z Niemiec ten tryb jest aktywny ale ja wtedy nie mogę skonfigurować zegarka do działania w sieci EE

Dokładnie tak jest - wyczytałem na forach zagranicznych sieci z tą funkcją przekazywania połączeń na zegarek, że kwestia połączeń głosowych jest całkowicie po stronie sieci, a wysyłanie SMS-ów zależy od jeszcze kilku dodatkowych czynników.  Trzeba być zalogowanym do konta Samsung, trzeba korzystać z wbudowanej aplikacji SMS w telefonie (możliwe, że musi to być aplikacja Samsunga), zdalne połączenie musi być oczywiście aktywne i co najważniejsze telefon musi być włączony i połączony z tą samą siecią co w zegarku. To działa na tej zasadzie, że telefon otrzymuje SMS-a i przekazuje go dalej przez internet na zegarek. BTW skoro piszesz, że 4G włączone jest na sztywno, to normalne, że nie wyślesz SMS-a jak nie ma zasięgu LTE, bo jak ta wiadomość miałaby zostać wysłana jeśli SMS-y w tym trybie wspólnego numeru oparte są o internet? Oczywiście może się okazać, że twoja sieć ma inne rozwiązania niż te które wyżej opisałem, skoro wcześniej pisałeś, że przy wyłączonym telefonie nie możesz dzwonić jako nr z tego telefonu, a tylko z numeru w zegarku (no chyba, że jest to możliwe tylko trzeba w ustawieniach aplikacji Połącz zmienić domyślny nr wychodzący na telefon).

13 godzin temu, Matxs napisał:

Aha. O to chodzi. Ja mam tak samo. No ale poza bluethoot nici z wysyłki. Dziwne. 

Co się wyświetla jak przy pisaniu nowej wiadomości wybierzesz u góry ikonkę zegarka (w menu pisania nowego SMS-a)? Ja aktywowałem sieć w zegarku dopiero kilka dni temu, więc może to też ma jakieś znaczenie, bo robiłem to już na nowszym oprogramowaniu w zegarku (może też coś zdążyli zmienić w Orange), ale jedyny sposób żeby to sprawdzić to kupno kolejnego startera w Orange. Możliwe, że problem jest z nr centrum SMS, bo akurat w zegarku nie ma takiej opcji do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo
    1 godzinę temu, Majestic12 napisał:

Tzn. po wyłączeniu telefonu nie da się wtedy wysyłać SMS-a z zegarka nawet jak w menu pisania SMS-a wybierzesz, że chcesz go wysłać z nr zegarka?

@Majestic12 Nie mam takiej opcji w zegarku żeby w menu pisania smsa wybrać czy chce go wysłać z nr zegarka, Rom w tym zegarku dla sieci EE jest zmodyfikowany, będąc na święta w Polsce chciałem dodać esim z Orange do zegarka, jednak w aplikacji Galaxy Wearable w zakładce sieci komórkowe nie miałem opcji skanowania kodu esim z Orange, wgrywalem kilka romów od innych operatorów jednak dalej miałem tylko opcje do dodania esim z sim1 lub sim2 w telefonie, myśląc że to może jest wina regionalizacji oprogramowania (CSC)  zmieniałem kody na te przepisane do konkretnego Romu jednak nic to nie pomogło, dalej był brak opcji skanowania kodu esim, po rozmowie z supportem sieci EE dostałem informację że nie jest możliwe dodanie innego esim do zegarka co dla mnie jest dziwne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

W Samsung Galaxy Gear S (1) była opcja zdefiniowania, czy sms wysyłamy jako nr zegarka czy telefonu. Ale to Tizen1. Tu tylko do połączeń jest wybór o ile włączony mamy gsm. Macie racje. Nie ma dublowania kart. Chodzi o automatyczne wyświetlanie nr dzwoniąc na zegarku przy zdalnym (4g , może i Wifi) połączeniu z telefonem.  Coś tu na razie nie działa,  bo przy zdalnym połączeniu zobaczymy po zakończeniu próby połączenia tylko informację,  że Kowalski dzwonił.  Tak samo działa Wear Os - dawny Android Wear. 

Jest dubel kart w T Mobile - ale nie ma esim i nie mogą dzialać jednocześnie, bo wtedy ma zasięg albo jedno albo drugie urzadzenie. Czyli musimy pamiętać o wyłączeniu telefonu jak oddalić sie na dłużej od niego chcemy. 

Ja na razie mam tak, ze z nr telefomu.na zegarek mam przekaz połączeń gdy poza zasięgiem lub gdy nie odbieram połączenia.  Połowiczne rozwiązanie ale dość ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy wiem już o co chodzi w tym tzw. "klonowaniu numeru"  rozwiązanie musi zaimplementować u siebie Orange. Tylko zastanawiam się po co włączyli do sprzedaży zegarek z esim a nie udostępnili takiego rozwiązania defacto najważniejszej opcji w takim zegarku - osobiście czekam na te funkcję i jak tylko się pojawi (o ile się w ogolę pojawi) to zamawiam ten zegarek. Szkoda tylko że Orange nie podaje oficjalnego info w tej sprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

No ale jest jeden minus tego.  Bateria przy zdalnym połączeniu przez 3/4g wytraca się w tempie do 15 procent na godzinę- czyli max 6h.... . Lepsza opcja klon nr - wtedy 4 procent na godzinę- mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

O Panowie po przeczytaniu wszystkich postów zadam chyba proste pytanie.

Kupiłem GW LTE w Orange (czekam na dostawę) sam korzystam z Huawei P20 Pro wraz z kartą T-Mobile i druga Plus.

Czy będę mógł korzystać z tego zegarka normalnie tylko po bluetooth a w domu dodatkowo po WiFi (mam nadzieję że ta wersja LTE ma moduł WiFi)

Czy będę normalnie dostawał powiadomienia z aplikacji oraz o połączeniach?

Edytowane przez andi4444

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@andi4444 Tak, wersja LTE ma wszystko to co i wersja zwykła BT,  po prostu dodatkowo ma moduł LTE i więcej pamięci ram jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Czy kupiles na abonament?  Jak.chcesz zaprogramować w zegarku esim, to pamiętaj, że na czas jej aktyeacji w telefonie musisz mieć inna kartę sim Orange- inaczej nie uruchomisz modułu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z tego co doczytałem ma 1,5GB RAM (zwykły 768 MB)
    Wziąłem tego z LTE bo dostałem po prostu super ofertę przedłużeniowa i cenowo wyszło tak samo co wersja bez LTE.
    Potwierdzam że miły Pan z działu utrzymania klienta nie orientowal się nawet czy ta wersja LTE to 46mm w kolorze srebrnym. Trochę to słabe

---
    Wysłane z Huawei P20 Pro

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matxs

Więc pożycz od kogoś kartę Orange do telefonu na czas aktywacji esim w zegarku.  Dostaniesz od kuriera kartę starą- w aplikacji mój Orange zmienisz ją na esim. Jak będą kłopoty pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x