Skocz do zawartości
n1k

Czy jest możliwość bez rootowania telefonu zamienić przyciski na dolnej belce miejscami? 

Rekomendowane odpowiedzi

n1k

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Czy jest możliwość bez rootowania telefonu zamienić przyciski na dolnej belce miejscami? Mam wstecz po lewej i jest to mega niewygodne. 

Edytowane przez bergmen
    Edycja tytułu. Musi on być jasny i streszczający problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sovery

Może komuś jeszcze się przyda, żeby nie szukać. Ja też zawsze zzamieniam: 

1. Odpalić ADB (https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools - pobrać, wypakować, uruchomić jako Administrator)
    2. Podłączyć telefon z włączonymi opcjami programisty i debugowaniem USB
    3. Wpisać w terminalu / cmd: 
      adb devices

Jeżeli wyskoczy nr sprzętu, to można dalej.

4. Wklepać: 
      adb shell settings put secure sysui_nav_bar "space,recent;home;back,space"

Jeżeli nie zaskoczy, to najpierw "adb shell" i Enter, a później reszta.

5. Jeżeli coś się pochrzani, to można zresetować: 

adb shell settings delete secure sysui_nav_bar

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p500

A czy mozna wylaczyc wtedy wszystkie aplikacje po rogach ? Mam male dzieci i tylko dorwa telefon to mam kilkanascie takich samych zdjec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja ten problem rozwiązałam trochę "na partyzanta", nie ruszając paska nawigacyjnego, doinstalowałam sobie ze sklepu Google Play apkę o nazwie Full Screen Gestures i ustawiłam sobie, że jak w prawym dolnym rogu przeciągnę do góry, to działa jako back button. W praktyce wygląda to tak, że jak nacisnę na kwadrat to mam ostatnie apki, a jak przewinę albo od samego kwadratu, albo od wolnego pola między kwadratem a końcem wyświetlacza, to po prostu ładnie mi cofa. Działa wszędzie - zauważyłam, że jedynym momentem, w którym nie działa, jest wejście w ustawieniach w zakładkę uprawnienia. Tam trzeba wrócić z systemowego przycisku - i tylko i wyłącznie tam. A wszędzie indziej fajnie działa i dla mnie jest wygodne.
    Ta metoda posiada też taki plus, że jak już się ktoś przyzwyczai do tego przeciągania (wystarczy odrobinę,nie trzeba jakoś daleko przeciągać), to jest czas na zmianę zdania :D tzn że jeśli przeciągniesz do góry, ale jeszcze nie puścisz palca z ekranu, i cofniesz dotykając z powrotem w dół, to wtedy nie ma akcji cofania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja próbowałem z kilkoma aplikacjami i tylko Back Button-Anywhere (trójkąt na czarnym tle) mi pomógł. Można dodać sobie przycisk back w dowolnym miejscu, wcisnąć nawet między guziki na dolnej belce, zmieniać wielkość, przesuwać itp itd. Niestety inne programy powodowały dodanie drugiego paska, a zamiana w opcjach programistycznych przewalała wszystko na lewą stronę, wylanie dziecka z kąpielą...

Mimo wszystko jakby była taka opcja by te przyciski po prostu zamienić to wolałbym tak. Ma na razie Oreo, nie aktualizowałem do Pie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sovery

Oprócz rozwiązania powyżej, jest jeszcze aplikacja Custom Navigation Bar. Do jej działania trzeba dać uprawnienia przez ADB: 

adb shell 
    pm grant xyz.paphonb.systemuituner android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Można pozamieniać przyciski miejscami, ustawić mniejsze odległości, albo w ogóle całkowicie zmienić ikony. Ja sobie ustawiłem strzałki: ostatnie apki, home, back.

Screenshot_20190307-182518.png

Edytowane przez sovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 31.12.2018 o 13:57, sovery napisał:

Może komuś jeszcze się przyda, żeby nie szukać. Ja też zawsze zzamieniam: 

1. Odpalić ADB (https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools - pobrać, wypakować, uruchomić jako Administrator)
    2. Podłączyć telefon z włączonymi opcjami programisty i debugowaniem USB
    3. Wpisać w terminalu / cmd: 
      adb devices

Jeżeli wyskoczy nr sprzętu, to można dalej.

4. Wklepać: 
      adb shell settings put secure sysui_nav_bar "space,recent;home;back,space"

Jeżeli nie zaskoczy, to najpierw "adb shell" i Enter, a później reszta.

5. Jeżeli coś się pochrzani, to można zresetować: 

adb shell settings delete secure sysui_nav_bar

Ta metoda działa najlepiej. Wcześniej testowałem aplikacje, o których pisaliście i to było kiepskie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi