Skocz do zawartości
pool80

Huawei Mate 20 Lite Smart Flip View Cover- nie wyświetla powiadomień

Rekomendowane odpowiedzi

pool80

Udało mi się zmusić telefon do wyświetlania nieodebranych powiadomień i nieprzeczytanych wiadomości sms.

W ostatnim czasie miałem tylko informację o nieodebranych połączeniach.

Dziś inicjowany problemem u innego użytkownika zacząłem grzebać i okazało się, że nie wyświetla mi powiadomień SMS.

Co zrobiłem:

1/ zainstalowałem ponownie aplikację ZDROWIE, żeby wrócił krokomierz. (dałem wszystkie uprawnienia)

2/ w aplikacji ZDROWIE wyłączyłem wszystkie 3 powiadomienia.

2/ włączyłem apkę MOTYWY i ustawiłem fabryczny motyw FLOWERS

3/ inteligentna pomoc / inteligentna pokrywa ON krokomierz ON

4/ bezp. i prywatność / blokada ekranu i hasła / styl blokady ekranu / galeria tapet

5/ bezp. i prywatność / blokada ekranu i hasła / licznik kroków na ekr. bl. ON

Nie wiem czy to wszystko trzeba robić, pewnie nie. Jeszcze nie udało mi się przetestować, czy powiadomienie o mailach będzie działać, pewnie nie, bo nigdzie na foto etui w sieci nie widzę takich powiadomień.

Edit : no i znowu brak dymka SMS w okienku. Zdaje się że przy zmianie motywu zakomunikowało mi o ewentualnym problemie.. Teraz nie mogę nic z tym zrobić... cover.jpg

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Powiadomienia także znikają, jeśli choćbyś raz odblokował telefon, nawet nie kasując powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@Gwozdek wiem. Niestety dalej nie mam powiadomień o SMS. A jak widać na chwilę już miałem. Jest błąd w oprogramowaniu tylko gdzie. Motywy? Pomocy... 

edit:

udało mi się na suporcie Huawei znaleźć identyczny ptoblem z 7.11.br i pomoc ze strony Hua... jest Hu...

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Wyczyść może dane aplikacji Ustawienia, a jak nie pomoże to je wyzeruj w System -> Resetowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

...niestety. Został tylko factory reset. śmieszne jak i to nie pomoże. Jestem prawie pewny, że to się podziało ostatnio przy zmianie motywu i to na ten fabryczny - ostatni.

Może jeszcze jakieś sugestie zanim wróce do fabryki?

dodana zawartość

Factory reset nic nie pomógł. Ale.... Wcześniej nie sprawdzałem, pojawiają się bez problemu, za każdym razem powiadomienia wiadomości o MMS. Gdy przychodzą pojedyńcze litery / wyrazy czyli SMS, wzbudza się inteligentne okienko ale brak jest powiadomienia. ? Nie mam już pomysłów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku od nowości nie wyświetlaja się powiadomienia o SMS, telefon wraz Coverm kupiłem tydzień temu i od razu zauważyłem brak tych powiadomień. Dziś sprawdziłem MMS i powiadomienia pojawiają się w tym przypadku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Czyli to samo co u mnie. Mało odzewu tutaj, bo pewnie nieliczni aktywni na forum mają ten telefon, a jeszcze mniej z takim etui. Ja mam telefon przeszło miesiąc, i nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Chyyyba nie było tego przed aktualizacją. U mnie mam brand TMobile. @Venom1993 masz brand operatora? Może TM?

ps. Ten komunikat o niezgodności motywu to informował mnie, że ekran blokady zostanie ustawiony na stokowy (Flowers), bo wybrany motyw jest niekompatybilny. Taki komunikat miałem, przy zmienianiu motywu.

@Venom1993 Grzebałeś / pobierałeś motywy z apk. Motywy?

Edycja:

Ustaliłem przyczynę. Na  90 procent winna jest apka wiadomości. Po przełączeniu na Messenger do obsługi SMS powiadomienia w okienku działają poprawnie. Niestety nie rozwiązuje to problemu, bo Messenger jest niedopracowany pod innymi względami.

10 procent to motywy. Wgranie konkretnego nieoryginalnego motywy powoduje brak powiadomienia o SMS również na ekranie blokady. MMS jest prawidłowo wyświetlany. Orginalny motyw zawsze poprawnie wyświetla SMS na blokadzie.

Po cichu liczę na poprawkę .130, jak w końcu TM się obudzi, bo poprawki u mnie na sierpień...

Inkedpoprawka_LI.jpg

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Ja też walczę z brakiem powiadomień na klapce. Mam tylko powiadomienie o nieodebranym połączeniu. Stawiam na błąd w oprogramowaniu bo już chyba wszystkie ustawienia wypróbowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@Seba Mat Jakie masz oprogramowanie i od jakiego operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 minut temu, pool80 napisał:

@Seba Mat Jakie masz oprogramowanie i od jakiego operatora?

W sklepie tel. kupiłem a karta od play

Screenshot_2018-12-01-20-59-24.png

Edytowane przez Seba Mat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi