Skocz do zawartości
iamspeedcubing

Nie możliwy downgrade systemu z 7.0 do 6.0.1 - Odin zgłasza błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam telefon SM-A310F, zakupiony w UK w siecie O2. Był on na najnowszym systemie, android 7.0, lecz chciałem powrócić do 6.0.1

Pobrałem z sammobile odpowiedni firmware, włączyłem Odin3'a, lecz wyskoczył mi błąd. Nie mam teraz systemu operacyjnego, a nieważne co bym robił nie mogę wgrać nowego. Odin wykrywa urządzenie, lecz Kies i Samsung Smart Switch nie. Pomocy!

Edytowane przez melis
    Poprawiono tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jaką wersje Odina uzyłeś do wgrania softu.?

Druga sprawa to bootloader z softu 7.0 może nie zezwalać na powrót do softu 6.0, jeśli po zakupie odrazu był zainstalowany 7.0

Pozostaje tobie wgrac ponownie 7.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź, telefon miał lollipopa kiedyś, dopiero potem był update'owany do marshmallow i nougat. Odin jest na wersji 3.12, czy możliwe jest że to przez starą jego wersję? 

dodana zawartość

lub zbyt nową?

dodana zawartość

Czy może do tego przyczynić się to że zdjęty był simlock? Czy to by oznaczało że firmware nie powinien być do UK O2? Przepraszam za tyle pytań i jeszcze raz bardzo dziękuję

dodana zawartość

Udało się! Faktycznie instalacja 7.0 przywrociła wszystko do normy. Teraz nasuwa mi się pytanie: czy jest opcja downgrade'u do 6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Odin  3.12 obsłuzy i 6.0 i 7.0, wiec nie była to wina Odina.

Podejzewam tak jak napisałem, że bootloader systemu 7.0 nie zezwala powrócic do starszej wersji 6.0, możesz sprobowac wgrac ostatnią wersje jaka sie ukazała systemu 6.0  dla XEO czyli A310FXXU3BQC2, ale jesli nadal bedzie taki błąd z wgraniem to wtedy już masz odpowiedź.

Mnie sie wydaje że soft 7.0 który ukazał sie w sierpniu 2018 roku może mieć właśnie blokade bootloadera na powrót do 6.0.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się wgl przywrócić Wersje Systemu Androida ponieważ jest mi bardzo potrzebna starsza wersja androida 6.0.1 czy mogli byście mi pomóc bo mam bardzo wielki problem i obszukałem cały internet i niczego nie znalazłem.

Edytowane przez jeronimo
    poprawiono czytelnosc postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@BezNiku4

Możesz mieć ten sam kłopot co w tym temacie ma autor watku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yod

mam stary nieużywany SM-A310F i chciałem z niego zrobić telefon z obsługą WIFI calling no ale nie ma w telefonie opcji wifi calling (ani w ustawieniach aplikacji Telefon ani w ustawieniach Połączeń)

doszedłem już do tego że miałem XEO (A310FXEO4CRG2) i cały dzien próbowałem zainstalować PRT Playa (A310FPRT4CRG2) ale za każdym razem na końcu miałem FAIL (różne kable, komputery)

.......

<ID:0/007> recovery.img
    <ID:0/007> system.img
    <ID:0/007> cache.img
    <ID:0/007> hidden.img
    <ID:0/007> FAIL!

w poprawnym scenariuszu po hidden.img było by dalej ( dziś wielokrotnie instalowałem XEO jak nie udawało mi się zainstalować PRT.

<ID:0/007> modem.bin
    <ID:0/007> RQT_CLOSE !!
    <ID:0/007> RES OK !!
    <ID:0/007> Removed!!
    <ID:0/007> Remain Port ....  0 
    <OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

udało mi się za to zainstalować roma ORANGE (A310FOGC5CSH1) - wersja binary 5 

no i nie mogę wrócić już do próby instalowania romów z binary 4 (sw rev check fail device 5 binary 4)

Rom Orange też nie ma WIFI calling w menu.

Możecie polecic jakieś rozwiązanie? szukać custom romu który ma WIFI calling? jest jakaś opcja zainstalowania tego romu PLAY'a

Ja nie rozumiem co jest potrzebne do wyświetlenia tego w menu a na infolinii każdy mówi co innego i jeszcze nie trafiłem na kogoś kto rozumie temat , myślę, że rom innego operatora lub custom wcale nie zagwarantuje mi, że wifi calling zacznie mi działać,  fajnie jakby ktoś mnie naprowadził,

dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi