Skocz do zawartości
domagalag

Zamulanie procesora w Huwawei P8 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiem czemu mi zamula telefon Huawei P8 Lite skoro go używam optymalnie?

Pamięć RAM nie obciążą się nigdy bardziej niż 81 %
    Pamięć wewnętrzna jest odpowiednio wolna - zajętość wynosi od 65 do 75 %
    Android 5.0
    Procesor często obciążony....

Natomiast zamula go strasznie czasami, trzeba pozamykać aplikacje klawiszem funkcyjnym, co daje tyko dobry rezultat na krótki czas.

Używam najczęściej Facebook, Messenger i Chrome, wystarczy trochę poużywać tych aplikacji i go przygniata i zamula i zacina.

Nie wiem która aplikacja powoduje zamulanie procesora?

Program diagnostyczny często wykazuje 100% użycie czterech rdzeni procesora i pewnie dlatego go zamula, a co najdziwniejsze to jest to, że pozostałe 4 rdzenie procesora zamiast się wziąć za robotę i pomóc to są cały czas uśpione...... Nie wiem czemu zamula i czemu nie pracują pozostałe rdzenie procesora?

Proszę o pomoc, w razie czego dodam dodatkowe informacje jeśli jakieś będą potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@domagalag próbowałeś zaktualizować Androida lub chociaż przywrócić ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, gdy się go ustawi do fabrycznych to śmiga jak nowy ze sklepu, ale jak zainstaluje swoje aplikacje, i wszystko sie zaktualizuje z Play Google, to znowu tak się dzieje. Samego Androida nie aktualizowalem bo nie dostalem aktualizacji w tym modelu. 

Jeszcze coś mi sie przypomina, ze tak bardziej i częściej go zamula odkąd mam aplikacje tinder, ale to też dziwne, bo gdy jej nie uzywam to ją wyłączam calkowicie i w aplikacjach chronionych też ją wylaczylem. 

No ale też co jest grane, ze dlaczego procesor nie działa cały tylko 4 rdzenie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    17 minut temu, domagalag napisał:

Samego Androida nie aktualizowalem bo nie dostalem aktualizacji w tym modelu. 

Aktualizacja powinna być do wersji 6.0. 

18 minut temu, domagalag napisał:

No ale też co jest grane, ze dlaczego procesor nie działa cały tylko 4 rdzenie? 

Pobierz CPU-Z i daj screena z zakładki SOC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukam może Android 6.0 instalator i zainstaluje w weekend przez komputer.

Dodaję screen z Cpu-z 

Screenshot_2018-12-03-18-01-02.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

Zobacz sobie podczas używania telefonu czy pozostałe rdzenie są aktywne.

U mnie 8 rdzeni działa normalnie ale ja też mam 4 rdzenie taktowane mam niżej.

Spoiler

cd407c32acf276b8b8a6b0747e21d06e.jpg

Edytowane przez _tommy_
    Grafika w spoilerze dla poprawy czytelności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nieaktywne, a co gorzej szukając informacji dodatkowych w Internecie widzę, że nie jedna osoba na różnych forach wspomina, ze pracują w tym modelu tylko 4 rdzenie, nawet podczas ciężkich testów z Antutu. Widocznie chyba ten model już tak ma. Inni co słabo się znają to pewnie nawet o tym nie wiedzą, chociaż ja po zakupie też sie tym nie interesowałem. 

Zobacze, jak to będzie działać na Androidzie 6. Już pobralem odpowiednią kompilację do mojego modelu. Może na 6-tce będzie działać na 8 rdzeni... 

Jeśli będzie często zamulal, to zmienię smartfon, mam w domu nowy Sony XA, może będzie lepiej działał od tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Zerknij jeszcze tu -> [P8 Lite] Blokowania rdzeni - dlaczego niektóre rdzenie są zatrzymane, jak je odblokować?

3 godziny temu, domagalag napisał:

Zobacze, jak to będzie działać na Androidzie 6. Już pobralem odpowiednią kompilację do mojego modelu. Może na 6-tce będzie działać na 8 rdzeni... 

Jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz ;)

3 godziny temu, domagalag napisał:

Jeśli będzie często zamulal, to zmienię smartfon, mam w domu nowy Sony XA, może będzie lepiej działał od tego.

Powiem tak... Sam używam Sony (co prawda starszego modelu ale jednak) i uważam, że warto ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowalem telefon do Android 6. Zabrało mi to sporo czasu, gdyż mam nieodpowiednią kompilację, potrzebny był debranding, rollback. Potem pobrał sam aktualizację, która niby była przeznaczona do tego modelu, ale nie zaktualizował się, trzeba było ręcznie pobrać inną kompilację czyli c432b560 która dopiero spasowala, tak więc po kilku godzinach pracy mam już Androud 6. Moje wrażenie jest, że działa już dobrze, mimo, że program diagnostyczny często pokazuje pełne użycie procesora. Ale skoro działa dobrze to się cieszę, i tak pokazuje, że tylko 4 rdzenie pracują. 

Chociaż może te programy diagnostyczne nie są kompatybilne z tym modelem, bo w Sony XA na androidzie 5 wyświetliło mi pracę 8 rdzeni, wykresy, procenty użycia, natomiast Sony zaktualizował się do androida 6 a następnie do 7, i potem okazało się, ze wykrywa 8 pracujących rdzeni, lecz cały czas jest 0% ich użycia 🙂 . Tak więc niekoniecznie aplikacje diagnostyczne są kompatybilne z telefonem lub wersją systemu. To i może w p8 lite działają wszystkie rdzenie tylko apki diagnostyczne źle to odczytują. Dziękuję za pomoc i porady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi