Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

mercleb

No to już nie mam wątpliwości, że LG olało V30 (na LGBBS cisza i tak raczej zostanie),  jestem jednak trochę zawiedziony, bo liczyłem na przynajmniej 2 poprawki w tym roku. Cóż, całe LG. Telefon ok, ale wsparcie słabe. Myślałem na przyszłość ( początek nowego roku) nad V60, telefon wydaje się mieć wszystko co potrzebuję, może rozmiar lekko za duży, ale takie teraz wszyscy robią, jednak sam nie wiem, przy tym ich wsparciu to słabo widzę zakup kolejnego LG. Już nawet Samsung jest lepszy przy wsparciu starszych modeli.
    Wiem, że są inne możliwości jak Lineage itp, też niektórzy uważają, że poprawki nie są ważne, ale mi już nie chce się bawić w nieoficjalne wersje, jeszcze z G2 dociągnąłem do androida 9 zmieniając wersje co jakiś czas, jednak teraz nie mam na to ani czasu ani ochoty, liczy się wsparcie producenta, a poprawki bezpieczeństwa są dla mnie jednak ważne, w końcu w tym swoim telefonie mam praktycznie wszystkie swoje dane, banki, karty, dokumenty.... No kurdę, wolę żyć ze świadomością, że to jest bezpieczne :) 
    Może OnePlus? Od czasu modelu 6T nad nim się zastanawiam, ale jednak coś ten sentyment do LG gdzieś głęboko siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dav3GD

W tym momencie jeśli chodzi o wsparcie w świecie Androida to OnePlus jest najlepszą opcją. Mam podobne podejście jak Ty - uważam LG za świetne telefony, ale przy zakupie następnego zastanowię się dwa razy, czy nie zmienić marki głowie z powodu wsparcia.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zmianie telefonu najbardziej będzie szkoda Quad Daca i szerokokątnego obiektywu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

LG V30 został oficjalnie wydany we wrześniu 2017 roku, kupując go sugerowałem się "znaczkiem" AER ( https://androidenterprisepartners.withgoogle.com/device/#!/17 ) w którym certyfikowani producenci mieli wspierać urządzenia przez co najmniej 3 lata ( w przypadku "wzmacnianych" telefonów przez 5 lat ). 

W praktyce ostatnia - listopadowa łatka została wydana w grudniu 2019, a więc nieco ponad 2 lata po dacie wprowadzenia urządzenia do sprzedaży ( chyba że coś źle liczę :) ).

Tak mało wiarygodnie te zapewnienia teraz wyglądają - https://www.android.com/enterprise/ :)

EDIT: Google usunął informację o wsparciu przez minimum 3 lub 5 lat, zostawił jedynie tą o wydawaniu patchy maksymalnie co 90 dni.

Edytowane przez dawideq03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Napisz to do LG zobwczymy co odpisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Nic nie odpiszą, temat dla nich zamknięty, teraz ich interesują wyłącznie nowe modele. Ja nie słyszałem aby deklarowali wsparcie przez 3 lata a jeśli nawet to dla nich nieco ponad 2 lata zapewne oznacza, że to 3 lata i po sprawie. Skończyli wsparcie i na 99% już nic nie wydadzą na V30, telefon jak dla mnie i tak jest ok, jeszcze minimum rok mi podziała, nieoficjalne wsparcie dla tego modelu jest całkiem ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    markp
    W dniu 15.05.2020 o 10:56, mercleb napisał:

nieoficjalne wsparcie dla tego modelu jest całkiem ok.

Zainteresowałeś mnie, czy możesz napisać coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Co do v30 to jeszcze nic nie robiłem, poprzednio na g2 skończyłem na androidzie 9 z Los i było bardzo dobrze, stabilnie. Co do V30 przeglądam Xda i kanał na telegramie, jest tego sporo, wybór jest, społeczność jest, codziennie coś poprawiają, wydają nowe wersje, jedynym słowem v30 wiecznie żywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    markp

Jeśli znajdziesz coś ciekawego, to przedstaw tutaj dla niekumatych obcych języków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.05.2020 o 13:56, marcinb24 napisał:

Napisz to do LG zobwczymy co odpisza.

Napisałem, ale odpowiedź brzmiała, że mogę zamówić kuriera aby dostarczył telefon do centralnego serwisu ( nie bardzo wiem po co :) ) więc dałem spokój. Taka odpowiedź potwierdza, że na oficjalne łatki nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi