Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

lasica

@marcinb24 Nikt nie napisał, że nie będzie Pie dla V30, tylko że nie ma raczej szans na pierwszy kwartał 2019 roku. LG co chwilę strzela sobie w kolano, więc uważałbym z takimi argumentami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Fakt ale z nie wydaniem jeszcze v40 w europie i androidem 8.0 dla niego to LG nie po kolanach ale w pachwinę koło jądra już strzela sobie... A V30 bez aktualizacji wogóle to strzał w jądra by był. :-D

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś sie ruszylo wreszcie w necie gruchnnelo info podobno z oficajnego forum LG wiele redeakcji zaganicznych juz to podchwycilio kilka polskich tez że podobno nasza V30 dostanie update do pie W 2 kwartale roku.
     Info wydaje sie dośc legit 
    macie link do agregatu wiadomosci 

https://www.google.com/search?q=lg+android+pie&source=lnms&tbm=nws&sa=X&ved=0ahUKEwi4hcD7offfAhXSC-wKHTczAMAQ_AUIDigB&biw=1664&bih=886

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dav3GD

Z jednej strony fajnie, że prawdopodobnie Q2 a nie Q3/Q4, lecz z drugiej pewnie prędzej niż w czerwcu Pie nie zostanie udostępniony. No nic - ruszyła aktualizacja G7, więc można podejrzeć co się zmienia w nakładce LG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak se wpisałem w gógle, bo dziś w pracy koleżanka na szajsungowym j9 miała aktualke do PIE i kilka info było o 2 kwartale, 3 kwartale, że w czerwcu ale ogólnie niby LG gdzieś ogłosiło że będzie także liczmy że do końca roku wpadnie. Choć jak zobaczyłem na tej J9 to jakoś nie porywa ten pie mnie ale tam to wszystko inaczej, bo duża czcionka itp :D

cytat:

"Pewnym zaskoczeniem jest więc informacja od producenta o planowanych aktualizacjach do najnowszego Androida.  Lista obejmuje LG V30, V30S ThinQ, V35 ThinQ i V40 ThinQ. Niestety, producent nie podał konkretnych dat, a jedynie informację, że zostaną one zaktualizowane w drugim kwartale bieżącego roku. Dotyczy ona jednak dystrybucji w Korei. Oznacza to, że modele te mogą się doczekać aktualizacji w reszcie świata o wiele później."

Info prosto ze strony LG oczywiście tłumacz, bo wszystko w krzaczkach :D   https://www.lge.co.kr/lgekor/contents/mobile/swUpgradeDetail.do?swSeq=1070

[Planowane odzwierciedlenie w drugim kwartale 19]

Aktualizacja wydajności X4 +

• - Stosowanie aktualizacji zabezpieczeń Google

Aktualizacja wydajności ThinQ V40

• - Ulepszona funkcja Talkback
    • - Stosowanie aktualizacji zabezpieczeń Google

Aktualizacja wydajności V35 ThinQ

• - Planowane uaktualnienie Pie OS

Aktualizacja wydajności ThinQ V40

V30, aktualizacja wydajności V30S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Co do czcionki na 9 to zobaczymy jak będzie u LG, ale fakt, że na 9 wszystko większe się wydaje, bo mam drugi telefon Xiaomi miA1 i tam 9 jest od kilku dobrych miesięcy. Tyle, że to czysty android, ale różnica wizualna między 8 a 9 jest znaczna. Nakładka LG prawdopodobnie spowoduje, że nie zauważymy różnicy. Jedno wiem na podstawie A1, dłużej na 9 trzyma na baterii, ogólnie zmiany na plus. I nie ma co się martwić, bo bardzo prawdopodobnie na V30 trafi 9, ale jeszcze bardziej niż pewne będzie to, że na 9 skończy się wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no trafić to trafi na pewno skoro LG to ogłosiło :D 

tak naprawdę gdyby nie to, że ogłosili kiedyś że będzie 9 to nawet bym nie chciał nowszego andka, bo to co jest mi w 100% wystarcza więc jak wejdzie 9 dalej mi już nie potrzeba aktualek i tak pewnie przez kolejne 5 lat telefonu nie zmienię:) to już nie ten czas co się bawiło w mody, romy itp itd i zawsze chciało się czego lepszego do zabawy :D 

co do czcionki to tam ma większe, bo sam na 8 powiększałem wiesz wiek + wzrok= większa czcionka :D a jak będzie dłużej na baterii to się  nie pogniewam choć i tak cały dzień na full opcjach mi trzyma (muza/lokalizacja/wifi/internet i inne) więc jestem zadowolony tak czy owak :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb
    Napisano (edytowane)

To że ogłosili to niestety nic nie daje, bo plany to szybko potrafią iść w niepamięć u LG. Ale ja jakoś wierzę, że tak jak obiecują to poprawią się w sprawie aktualizacji. Konkurencja jednak od dawna ich przegania w tym temacie. Z telefonu też jestem zadowolony i też planuję 5 lat go mieć, tak jak mój poprzedni LG G2 5 lat dzielnie działał. Tam wsparcie skończyli na 5, który wg mnie nie był jednak specjalnie udany, ale nie było problemu bo łatwo poszło z root i od dawna działał na zawsze aktualnym LOS. Może z V30 za jakieś 2 lata zrobię tak samo, bo jak na teraz dla mnie wszystko działa ok i potrzeby zmiany nie widzę. Ale 9 się przyda, bo ta adaptacyjna bateria czuję, że przy moim korzystaniu z telefonu doda jeszcze z godzinę do SOT.

Edytowane przez mercleb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Jak zoptymalizuja pie jak nougata to soty poprawia sie o 1-2h. Dlatego pozbylem sie oreo bo nougat na v30 mi lepiej dziala:

Lepsze sot, dluzej trzyma bateria bo wolniej schodzi podczas uzywani, ostrzejsze zdjecia robi, lepszy bass w audio na sluchawkach, calkowicie zimny telefefon podczas grania bo na oreo robil mi sie letni.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Czy jakiś posiadacz V30 otrzymał już aktualizację? Wyczytałem w necie ,że w czerwcu powinna się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi