Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

lasica

Czyli LG zrobiło świetny telefon z foto i wideo dla profesjonalistów. Dlatego są w takim miejscu jakim są.

Chociaż jakoś dziwnym trafem profesjonaliści z DxO nie doceniają tego sprzętu jak powinni.

Założę się, ze z lepszym telefonem nagrał byś jeszcze lepszy filmik i jeszcze lepsze zdjęcia zrobił. 

Z mojej strony więcej pisał nie będe. Ja jestem Januszem fotografii co robi zdjęcia rodzinie głównie i w tym temacie V30 się nie sprawdza.

Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu się nie sprawdza? Mi zdjęcia rodzinne wychodzą świetnie :)

Już nie przesadzajmy, aparat V30 to może nie jest ścisła topka, ale to nadal spoko sprzęt do casualowego użytku. Na pewno dużo lepszy niż wszystkie średniaki. Komentarze o tym jak to aparaty w Samsungach, pixelach i innych huaweiach robią zdjęcia na poziomie dużych aparatów z dobrym szkłem pominę litościwym milczeniem.

Edytowane przez zdzichon
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Na poziomie lustrzanki to nawet fizycznie nie jest możliwe, mogą sobie pisać, że prawie na poziomie lustrzanek, ale prawie i tak jest mocno naciągane. Jak ktoś nie ma lustrzanki i nie ma jak porównać, to dyskusja jest zbędna, niech sobie uważa, że ten jego Samsung czy inny Hu-coś tam robi zdjęcia jak lustrzanka. V30 robi zdjęcia przyzwoite i tyle, nie jest i nie była w ścisłej czołówce, ale to jej nie skreśla jako dobry telefon. Mam w rodzinie do porównania kilka średniaków różnych marek, Samsungi, Xiaomi czy te Hu-coś tam i uważam, że nawet w dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia z V30 i tak są lepsze, większy zakres tonalny, mniej przepaleń, więcej szczegółów, lepszy HDR. A potrafiłby więcej, gdyby inżynierom od LG chciało się bardziej popracować nad algorytmem przetwarzania zdjęć, widać to szczególnie jak się zrobi takie samo zdjęcie apką od LG i gcam. Ale nie jest to poziom najlepszych Samsungów i innej czołówki, ale nie musi tak być dla zdecydowanej większości właścicieli tego telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Jesteście zadowoleni to dobrze o to w tym chodzi, więc nie będę nikogo na siłę przekonywał do swoich racji. Proponuje wrócić jednak do tematu dyskusji czyli  Android Pie na nasz telefon :) 

Może się okazać, że jedyny wybór Pie to będą custom romy. W sumie to i dobrze bo ludzie odblokują sporo opcji jak głośniki stereo, wszystkie funkcje DAC i inne dodatki.

O gwarancję bym się nie martwił. Odblokowywałem BL w G5,  blokowałem z powrotem, wysyłałem do serwisu i wrócił naprawiony.

Edytowane przez lasica
    Dodano treść.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

I pewnie tak trzeba będzie zrobić, ja niestety będę się męczyć z softem LG do końca gwarancji, jak nie wyjdzie poprawiony Pie to wrócę do Oreo. Miałem wcześniej G2 i byłem zadowolony z Lineage, zresztą widzę, że ten staruszek dalej jest wspierany. Myślę, że V30 też długo będzie miała wsparcie niezależne, ale jak mówię, wolę nie ryzykować na gwarancji. Jedno niestety się nie zmienia, podejście LG do aktualizacji, na siłę wydamy, niech sobie narzekają, przecież mieli dostać i dostali, pomarudzą i temat umrze...oby chociaż teraz jeszcze poprawili co zepsuli... Niestety pamiętam jak było z G2, miała dostać Lolipop i dostała a że był beznadziejny to co z tego, temat zakończony, niech zmienią sobie telefon..
    Jak teraz też tak zrobią to żegnaj LG na zawsze, zostaną custom romy i jako nowy telefon w końcu kupię OnePlus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX

Ja byłem zmuszony jednak aktualizować na oreo i zrobiłem przez ota aż do wydania "o" i tu sie zatrzymam, na razie wszystko śmiga no i LDAC działa bo nougat nie wspierał.

Fiio btr3 działa świetnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam konkretne pytanie. Na Oreo, jak dostawałem wiadomość na Hangouts, to treść wiadomości była widoczna na pasku powiadomień. Można było z poziomu paska powiadomień napisać odpowiedź. Teraz nadal mam opcję odpowiedź, ale nie wyświetla mi się treść otrzymanej wiadomości. Jest gdzieś jakaś opcja żeby to włączyć? bo to wygodne było. Przeglądałem opcje powiadomień- wszystko włączone a to nadal nie działa. Poratuje ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oset

Mam pytanie czy oby napewno po aktualizacji do Pie V30 wspiera szybkie bezprzewodowe ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18

Korea właśnie dostała V30f-AUG-16-2019 waży około 500MB. Ciekawe co tam poprawili.

edit. poniżej screen

sdXsgeL.png

Edytowane przez areq18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś coś a propos tych powiadomień? Hangout i Discord też widzę. Wyświetla się na pasku w notification shade ale bez widocznej treści. tylko sama opcja "odpowiedź". Jest gdzieś jakieś ustawienie które przegapiłem? Strasznie irytujące bo ja akurat korzystałem z tego message preview. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi