Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

mercleb

I jak, jest poprawa w zarządzaniu ram?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX
    Napisano (edytowane)

Zamiast 600MB jest 1.2GB wolnego RAM'u.

16 otwartych apek i przełączają się bez przeladowania na nowo.

Dodatkowo zauważyłem słyszalną na plus różnice w jakości brzmienia muzyki na kodeku LDAC . Dużo trudniejsze jest rozróżnienie między tym samym urządzeniem podpietym przez USB OTG co mnie bardzo ucieszyło.

Bateria jak narazie ok ale po tygodniu będę mógł coś więcej na ten temat napisać ale napewno lepiej mi trzymala po zainstalowaniu v30b przez LGUP niż po OTA. Teraz zobaczę jak na v30q to wyjdzie.

Mam wyłączoną adaptacyjną baterię ale mam zamiar później to włączyć i zobaczyć jak się to sprawuje.

Jeśli chodzi o responsywność systemu (nova launcher) to daleko v30q do 7.1.2.

Edytowane przez ActiveX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Mam kilka pytańco do do 30q:

1. W ustawieniach ma nadal 0,5-1sek lagi zanim zmieni kartę?

2. W CineVideo czy można wybrać rozdzielczość 4k? czy jest szara?

3. Czy przy filmach odtwarzachych z mp3/mkv np. w FHD (takie pełnometrażowe jak są w 24fps) czy przy przesuwanych scenach widach charakterystyczne klatkowanie jak na 24fps czy wida że ten ruch się co chwilkę lekko rwie? Pytam bo od Oreo coś zwalili w synchronizacji fimów (jak sobie pobieram w mkv/mp4 - film ok. 2GB - to na nougacie idą tak płynnie jak na pc a na oreo i pie widze że co 0,5 może co 1 sek wypada jedna klatka i tak cały czas przez caly film), aż sprawdzałem w drugim telefonie - G6 na oreo i tam tego nie ma, tylko v30 ma cos skopane. Nie jest to wina mojego telefonu bo teraz jak jestem na nougacie filmy mam spowrotem płynne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to trzeba czekać na lg bridge albo ota pewnie lada dzień udostępnią ;)

@marcinb24 a Ty dalej o tym? chyba tylko Ty ze wszystkich masz ten problem. weź podeślij mi link do filmu który Ci się klatkuje sprawdzę, bo dopiero co oglądałem wczoraj the hustle i mimo, że tel już przy większej ilości odpalonych programów przymula tak przy odtwarzaniu czegokolwiek nic. Dodam, że the hustle miał klatkowanie na tv Philips 55PUS7303/12 czego zrozumieć nie potrafię to na kompie i tele działał miodzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX
    35 minut temu, marcinb24 napisał:

Mam kilka pytańco do do 30q:

1. W ustawieniach ma nadal 0,5-1sek lagi zanim zmieni kartę?

2. W CineVideo czy można wybrać rozdzielczość 4k? czy jest szara?

3. Czy przy filmach odtwarzachych z mp3/mkv np. w FHD (takie pełnometrażowe jak są w 24fps) czy przy przesuwanych scenach widach charakterystyczne klatkowanie jak na 24fps czy wida że ten ruch się co chwilkę lekko rwie? Pytam bo od Oreo coś zwalili w synchronizacji fimów (jak sobie pobieram w mkv/mp4 - film ok. 2GB - to na nougacie idą tak płynnie jak na pc a na oreo i pie widze że co 0,5 może co 1 sek wypada jedna klatka i tak cały czas przez caly film), aż sprawdzałem w drugim telefonie - G6 na oreo i tam tego nie ma, tylko v30 ma cos skopane. Nie jest to wina mojego telefonu bo teraz jak jestem na nougacie filmy mam spowrotem płynne.

1.tak

2.nie ma 4k

3.niewiem ale pewnie tak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24
    Napisano (edytowane)
    6 godzin temu, matik0109 napisał:

no to trzeba czekać na lg bridge albo ota pewnie lada dzień udostępnią ;)

@marcinb24 a Ty dalej o tym? chyba tylko Ty ze wszystkich masz ten problem. weź podeślij mi link do filmu który Ci się klatkuje sprawdzę, bo dopiero co oglądałem wczoraj the hustle i mimo, że tel już przy większej ilości odpalonych programów przymula tak przy odtwarzaniu czegokolwiek nic. Dodam, że the hustle miał klatkowanie na tv Philips 55PUS7303/12 czego zrozumieć nie potrafię to na kompie i tele działał miodzio

To nie kwestia tylko mojego telefonu, teściowi kupiłem V30 też ale nowszą i miała oreo od nowości, i z ciekawości wpakowałem film i niestety... tak samo jak na moim jak używałem oreo. To nie jest zacinanie takie mega że aż obraz zatrzymuje się, to jest dosyć suptelne, w normalnych scenach nie widać tego, tylko tam gdzie jest posuwisty ruch sporej powierzchni sceny wtedy widać że obraz idzie jak by: zasymuluje 3 sekundy gdzie kropka to taka mikro zcinka tego ruchu -------.-------.-------.--------- Oooo widać to na  początku filmów jak zjeżdża logo MARVEL-a to ten ruch nie jest dynamicznie kinowy (bo widaomo że 24klatki dają taki klatkujący ruch) ale widać jak by to logo leciutko zacinało się na w tym ruchu. Mi to osobiście przeszkadza, bo taki mój stary G6 na oreo co ma go żona działa płynnie a lepszy V30 zwalony od wyjścia oreo...

I Twój V30 na 100% to samo robi, ale jak nie masz wprawnego oka na ruch to nie zwrócisz uwagi na to. Mi to rujnuje piękny obraz AMOLEDA ustawiony na 100% przy oglądaniu np. BLADE RUNNERA 2049 obfitującego w takie płynne sceny. Wersja fimu nie (WEB) bo wtedy mamy 25fps tylko z (BluRAY) tam jest kinowe 24fps i na takich V30 najbardziej zcina.

Dlatego wróciłem na nougata, dla fimów w 24fps, responsywności systemu po tapnięciu oraz 4k w CineVideo kiedy dynamika scen jest łapana przez matrycę w 10bitach zamiast 8bitach jak u konkurencji, bo nagrywam materiały tylko w 4k.

Edytowane przez marcinb24
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

uwierz mi nieraz pobierałem 6 różnych wersji filmu albo czekałem 2miesiące na lepsze bo zacinało. wiem dokładnie o jakich przycinkach mówisz i uwierz u mnie tego nie ma. Poza tym do tego nie trzeba mieć wprawnego oka bo jak oglądasz nawet przez 2min taki film to oko w końcu się męczy bo nie jest do tego przyzwyczajone i czujesz dyskomfort wiem bo próbowałem 3tygodnie temu oglądać tak właśnie the hustle który dziś obejrzałem dopiero ;)

edit:

wrzuciłem sobie na fona teraz aladyna 1080p.BluRay.DTS.x264 24fps i zero nic nie ścina sprawdziłem na 3 odtwarzaczach i na wbudowanym

Edytowane przez matik0109

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24
    Napisano (edytowane)

Na pie 30b jak testowalem to czasami bylo to a czasami nie. Czyli lepiej niz na oreo ale nadal to nie idealna plynnosc z nougata.

Swoją drogą widzę że LG zblokowało 4k w nagrywaniu cinevideo i nie myśli tego odblokować...czyżby celowe pogarszanie programowo aby za dobrze nie nagrywał??? Ale to aż tak perfidnie LG nakłąnia do zakupu nowszego telefonu????

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica
    W dniu 14.09.2019 o 23:39, marcinb24 napisał:

Na pie 30b jak testowalem to czasami bylo to a czasami nie. Czyli lepiej niz na oreo ale nadal to nie idealna plynnosc z nougata.

Swoją drogą widzę że LG zblokowało 4k w nagrywaniu cinevideo i nie myśli tego odblokować...czyżby celowe pogarszanie programowo aby za dobrze nie nagrywał??? Ale to aż tak perfidnie LG nakłąnia do zakupu nowszego telefonu????

Wątpię. Coś musi być z tym po prostu nie tak, dlatego to wyłączyli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Nie bylo nie tak! Dzialalo wysmienicie cinevideo w 4k na nougacie i oreo. Baterii tez nie oralo a telefon smialo robil za kamere osadzony na gimbalu. Po prostu albo przez pomylke zablokowali albo celowo, do wyboru jest 4k ale nie mozna wybrac bo szara jest pozycja.

Godne polecenia jest nagrywanie w cinevideo bo dynamika jasnych i ciemnych partii jest oszalamiajaca, mozna nagrywac pod slonce a w cieniach i tak widac - oczywiscie matryca 10bitowa czyli glownym aparatem bo szerokokatny ma juz normalna 8bitowa matryce.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi