Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

mercleb

Z tą numeracją to niekoniecznie tak musi być, że brand V30c to wersja operatora V30b, mogli jednak bazować na poprawionej już wersji a my z wolego rynku na Europę nie musimy dostać wersji o nr V30q, bo jak wypuszczą oficjalnie to mogą nazwać V30c..d...e....czy tam jak im wyjdzie w tej ich numeracji europejskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

co tak czekać i pchać się w tą aktualizację jak w tej co wyjdzie to nadal bedzie usunięta możliwość nagrywania w 4k w cinevideo... dopiero korea dostała 3 aktualizację v30s (w której jest i 4k video i naprawiony terminaż) a my czekamy na drugą aktualizację do Pie gdzie nie ma nadal 4k cinevideo i zepsuty jest terminarz bo rok pokazuje cos ok. 1950 roku... jak opisują ludzie na innych forach.

Musimy poczekać na 3 aktualizację, dopiero ludzie nie narzekają na nią... to jakaś pomyłka co robią z V30...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Ciężko zrozumieć, czemu my musimy czekać miesiącami na poprawioną wersję a tam w Azji działają sprawniej, szybciej. Skoro my tyle czekamy a tam tworzą kilka wersji to w czym ten LG ma problem, żeby na Europę złożyć wszystko w całość i wydać jedną dobrą wersję? Pewnie problem mają w tym, że mają nas głęboko w ..... Ale oficjalnie tego nie powiedzą, najlepiej milczeć i udawać, sprawiać jakieś pozory, że im zależy na naszym rynku a tak naprawdę mają nas w poważaniu, bo za mało kupujemy ich telefonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Analizując co pojawia się na serwerach LG na stronie "http://www.lgbbs.com/plugin.php?id=lg_ota&search=H930"

- OTA 912MB : LGH930AT-V30b-EUR-XX-JUL-04-2019+0  >>  LGH930AT-V30q-EUR-XX-SEP-02-2019+0

oraz

- OTA 1882MB : LGH930AT-V22j-EUR-XX-APR-03-2019+0  >>  LGH930AT-V30q-EUR-XX-SEP-02-2019+0

zaczęli testy dla regionu EUR 02.09.2019 (z 22j oreo i 30b pie) i nic nowszego nie wyszło czyli albo ta beta stanie się oficjalną albo wstrzymają i bedziemy czekać kolejny miesiąc albo dwa aż zrobią nowszą betę i ją przetestują pare tygodni. Tak działa korporacja, mamy pecha że wyłażą bugi podczas tetów i dlatego co już prawie gotowe jest cofane...

Edytowane przez marcinb24
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18

Cześć, brand PLAY i ja również dostałem aktualizację V30C.

Ogólne wrażenia na duuuży +

+ po wyłączeniu baterii adaptacyjnej, SoT ok 6h ale byłem na urlopie w Czechach gdzie sporo chodziliśmy z gpsem ale bez neta więc zobaczę jak to wygląda w PL

+ Dźwięk, przy (genialnych w moim przypadku)oryginalnych słuchawkach :

- mp3 - kawałki rockowe i metalowe + ogromny +, zaś techno/electro/trance bez zmian

- FLAC - kawałki rockowe metalowe bez zmian, za to techno itp. na duży plus 

+ Aparat - bez zmian, z tym że w manualu tylko jedną fotkę zrobiłem i fajnie wyszła, automat i ai cam nadal słabo, za to GCam działa płynniej, szybciej przetwarza HDR+ i nie wywala z night sight.

+ Płynność genialna i lepsza niż na oreo

Na minus i tutaj będę potrzebował Waszej pomocy/porad:

- Dolna belka nawigacyjna na oreo gdy była ukryta i ja wysuwałem pociągnięciem palca to pojawiała się sama belka ale ekran nie reagował, teraz natomiast wysuwając dolną belkę, zawsze coś kliknę na ekranie lub przesunę oglądaną stronę itp.

Sama belka często pomimo pokazania się nie reagowała tj. klikałem wstecz ale nie załapywało, naprawiłem to zmniejszając prędkość kursora w ustawieniach/ogólne/ język i wprowadzanie

I jeszcze dwie sprawy, czy można usunąć tę brzydką kłódkę z góry ekranu oraz zmienić kolor notyfikacji z LG Health na przezroczysty lub mniej inwazyjny? Dodam, że używam jedynego sensownego motywu Pixel Black, wrzucam screen: 

https://imgur.com/05FmdMS

Edit. usunąłem   ponieważ screenshot zawalił połowę forum :D

Edytowane przez areq18
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, areq18 napisał:

czy można usunąć tę brzydką kłódkę z góry ekranu

Podpinam się. Bardzo mi ona nie pasuje, wygląda jak wklejona w Paint-cie. Już nawet pomijam, że kojarzy mi się mocno z "konkurencją".

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24
    Podpinam się. Bardzo mi ona nie pasuje, wygląda jak wklejona w Paint-cie. Już nawet pomijam, że kojarzy mi się mocno z "konkurencją".
    Nie-Da-Sie... Ekran blokady to czesc aplikacji systemowych.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esk2

Mam V30 bez brandu, jakiś 1-2miesiące temu dostałem Pie i od tamtej pory cisza... ciekawe kiedy dadzą aktualizację V30C

bo liczę że będzie jeszcze lepiej niż obecnie, zwłaszcza z zarządzaniem baterią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oset
    14 godzin temu, marcinb24 napisał:

Nie-Da-Sie... Ekran blokady to czesc aplikacji systemowych.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Chyba, że się zastąpi aplikacja z GP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, esk2 napisał:

Mam V30 bez brandu, jakiś 1-2miesiące temu dostałem Pie i od tamtej pory cisza... ciekawe kiedy dadzą aktualizację V30C

bo liczę że będzie jeszcze lepiej niż obecnie, zwłaszcza z zarządzaniem baterią...

Jak już to raczej wyjdzie v30q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi