Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

sebaj.p

Wróciłem na 7.1.2 i teraz zrobię porównanie do tej odpowiedzi a Wy mi odpiszcie za i przeciw:

Ad1 - zawsze odebranie jest równoznaczne z rozpoczęciem rozmowy oraz potwierdzone zawibrowaniem

Ad2 - Mapy przez 1,5 roku nigdy mnie nie zawiodły w trasie jadąc samochodem

Ad3 - Co najmniej takie samo zarządzanie RAM-em

Ad4 - menu ustawień "maślano płynne" (czuć że mam flagowca) (nie jak na 9.0 exflagowca z przed 2 lat)

Ad5 - bateria rewelacyjnie, SOT na poziomie 5-10h (pełen stres od 100do0% w 12h daje SOT na poziomie 4-5h)

I jaki plus daje 9.0? Oprócz numerka?

PS. No tak jest plus - wynik w benchmarkach jest wyższy...

1. czy to 8 czy obie wersje 9 odbieranie wiąże się z nawiązaniem połączenia.

2. Co to znaczy zawiodły? Nigdy mi się nie wyłączyły ale zawiodły poprowadząc durną droga, żeby zaoszczędzić 500m np przez las. Wolę Waze.

3. Jak jest tak samo to nie ma się co odnosić.

4. W ustawienia wchodzę raz na "ruski rok" więc 0.5 sekundy zawieszki mnie nie rusza.

5. Nigdy nie miałem sot'u niższego niż 4h. Zazwyczaj 6-8h. Nie korzystam z wifi.

Wolę mieć nowszy system i tyle.

Bez obrazy ale nudne trochę się robię to zachwalanie co drugi post Nugata.

Ps. Benchmarki mi zwisają.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pecet

1. czy to 8 czy obie wersje 9 odbieranie wiąże się z nawiązaniem połączenia.
    2. Co to znaczy zawiodły? Nigdy mi się nie wyłączyły ale zawiodły poprowadząc durną droga, żeby zaoszczędzić 500m np przez las. Wolę Waze.
    3. Jak jest tak samo to nie ma się co odnosić.
    4. W ustawienia wchodzę raz na "ruski rok" więc 0.5 sekundy zawieszki mnie nie rusza.
    5. Nigdy nie miałem sot'u niższego niż 4h. Zazwyczaj 6-8h. Nie korzystam z wifi.

Wolę mieć nowszy system i tyle.

Bez obrazy ale nudne trochę się robię to zachwalanie co drugi post Nugata.

Ps. Benchmarki mi zwisają.

Ja się podłączam po te same stwierdzenia. Pozatym podoba mi się w 9 to że mogę mieć dwie apki na raz i np.ładny bajer z powiadomieniem np.messengera kolorowy pasek dookoła ekranu. Ten nugat jakiś przereklamowany i przekoloryzowany moim zfaniem. Kupiłem tel już z androidem 8. Jak pojawił się 9(v30b) to zainstalowałem odrazu. Był taki nijaki. Więc zainstalowałem na próbę tą 7 i jakoś nie zrobił na mnie szału. Więc wróciłem do 8 i miałem go aż do pojawienia się 9(v30q). Zainstalowałem i jest spoko. Z baterią nie miałem nigdy problemu że krótko trzyma. A to że mam 4 albo 6h sotu to uj bo i tak na noc ładuję telefon albo w pracy. 4k cinema mi nie trzeba bo nie nagrywam filmów. A aparat robi porównywalne zdjęcia na każdej wersji androida i nie zauważyłem różnicy w jakości. Też lubię mieć nowy soft tak poprostu :)
    To wałkowanie w koło tego samego już się zrobiło nudne. To samo było na forum g2, g4, g5 i g6. Narzekanie jak to lg robi w ciula ludzi itp. itd. Ja tam nie narzekam. Pojawiła sie 9 to super. Jakby sie nie pojawiła to miałbym dalej 8 i też by było super.
    A tak to ktoś nowy wchodzi w ten temat żeby się czegoś dowiedzieć to nie znajdzie nic ciekawego tylko narzekanie i narzekanie...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18
    2 godziny temu, Dizzy napisał:

Mnie najbardziej denerwuje to, że coś jest nie tak z ładowaniem. Ładuje do 99% i potem nic się nie dzieje. Jak uruchomię ponownie telefon to pokazuje 100%.

U mnie po jednym dniu normalnego ładowania znowu to samo się pojawiło, dobiło do 99% i stoi w miejscu, i znowu do 85% spada w 20 minut, a później już normalnie dobijam do SoT ok 6h.

Edytowane przez areq18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Już wiadomo czemu DAC gra inaczej na v30q, począwszy od 30q LG wprowadziło sterownik strojony przez Meridian, wcześniej używany był strojony przez B&O, czyli teraz możecie plastrem zakleić sobie logo na pleckach telefonu... Osobiście mniej szczegółowo gra Meridian ale daje kopa w basie, bardziej lubie strojenie B&O bo już basu nasłuchałem się za młodego, teraz preferuje detaliczność, a strojenie B&O jest dużo lepsze dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

Dla części może to być wada. Dla mnie niekoniecznie. Mi akurat strojenie Meridiana pasuje. Przez pewien czas miałem Explorera. Ale ja gdy wyjeżdzam na kilka dni biorę nauszniki, a wszystkie moje pełnowymiarowe słuchawki mają dosyć monitorowy harakter. Więc takie zmiękczenie im nie zaszkodzi. Detal darej będzie, ale nie podany tak bardzo na twarz. Zdaje sobie sprawę, że większość woli basowe słuchawki i tu takie strojenie może nie być do końca pożądane. Muszę złapać któreś nauszniki i posłuchać trochę na Pie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zed72
    12 godzin temu, marcinb24 napisał:

Ojej …. no to się narobiło... H930 a H930DS to inne sprzęty i inne soft - Niekompatybilne ze sobą - ot takie znaczenie. Przepraszam, obudowa taka sama jest na pewno.

A czym sie niby różnią oprócz ilości pamięci ? Ten sam ROM je obsługuje. Wrzuciłem przez LG upgrade  plik H93030q_00_OPEN_EU_OP_0902.kdz który jest i dla 930 i 930DS wiec softem sie nie różnią 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

No to sie ciesz ze nie masz cegly. Skrajnie bezmyslne to bylo nie znajac schematu ideowego telefonu aby porownac je. Wystarczylo by ze jeden wazniejszy uklad jest inny i juz bys zostal z czarnym ekranem na zawsze. Np. Inny sterownik do obslugi ukladu zadilania i juz bys nie odratowal telefonu. Sprawdz ile obsluguje Ci ramu rom z innego modelu telefonu.

PS. Bios/UEFI w komputerze tez wgrywasz bo plyta podobna i od tego samego producenta? Bo dokladnie to zrobiles, rom do telefonu to nie windows, jak zly wgrasz to telefon zgasnie i sie nie wlaczy juz bo zawiera niskopoziomowy kod maszynowy do startu urzadzenia. Tylko pogratulowac szczescia i zarazem glupoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Ja jestem ciekawy jak to zadziałało, bo 930DS ma 2x więcej pamięci od zwykłej H930. Pamiętam jak miałem LG G2 w wersji 32 GB to nie mogłem wgrywać romu od wersji 16 GB bo w najlepszym przypadku mogła mi zniknąć połowa pamięci do wykorzystania :) Ale nie jestem na czasie w tej chwili w tych sprawach więc może coś się zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcinb24 Nie przesadzajmy, da się odratować telefon boxem. Jeśli nie masz nikogo z dostępem, to wystarczy kupić na ebay i wszystko zdalnie da się odbrickować. Miałem taki przypadek, telefon znajomego wpadł w " Qualcomm Mode 9008". 30 minut i telefon żyje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zed72

nie wiem czemu zarzucasz mi głupote (bardzo to mile i na poziomie) skoro na xda w temacie 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/development/h930-lg-v30-european-market-t3951898

wyraźnie jest napisane ze ROM nadaje sie for H930, H930G, H930D, H930DS, wydaje mi się w takim razie ze nie było zagrożenia ucegleniem. Nie pierwszy raz bawie sie we wgrywanie ROM (wcześniej na Samsungach gdzie bez problemów ROM Note4 chodził na Note4 Edge itp)  

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi