Skocz do zawartości
mat3j861

Android Pie [9.x] - Czy już coś wiadomo?

Rekomendowane odpowiedzi

mercleb

Osobiście nie sądzę że oficjalna będzie bardziej rozbudowana od tych wersji. Wątpię w DTS czy nowsze lepsze funkcje w aparacie. Polityka LG jest dziwna i nie uczą się od innych, że dbanie o starszy sprzęt i nie tylko zmina wersji androida ale też nowe funkcje wzięte z nowszych modeli to zadowolony klient który kupi ich kolejny telefon. Obecnie telefony maja taki zapas mocy że mogą spokojnie służyć kilka lat i to nawet średnia półka. Zaczyna się liczyć na tym rynku porządne wsparcie producenta a nie walenie modelu za modelem i porzucenie rocznego telefonu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcinb24 z jakiej dokładnie wersji androida 7 korzystasz (region itd.)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

V11m-EUR-XX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tekaer
    W dniu 14.07.2019 o 11:02, mercleb napisał:

nowe funkcje wzięte z nowszych modeli

Tutaj jest to o tyle śmieszniejsze, że problemem jest odblokowanie funkcji, które są dostępne od pół roku w tym samym modelu, tyle że na innych rynkach i które są już zaszyte w systemie i tylko czekają na odblokowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Ale to nie jest problem dla LG tylko ich polityka. A taka polityka jakoś nie zachęca właściciela ich telefonu do wyboru kolejnego modelu tej firmy. Zupełnie inaczej do tego podchodzi OnePlus i ma o wiele lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o Pie to wg mnie to LG wprowadziło naprawdę niewielkie zmiany. Wróciłem do 7.1.2 i to tak naprawdę na tej wersji ten telefon działa jak powinien - mnóstwo wolnej pamięci, i SoT minimum 2x dłuższy... Brawa dla LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

co najlepsze to mozna go mocno używać a bateria leci wolniej min o 1/3 do 1/2 a na oreo doslownie co chwile procent baterii leci, 10min przegladarki intensywnie i leci 7% baterii a nougacic 2-3% ubywa... I jak to nie celowo postzrenie v30 w oreo??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18
    Napisano (edytowane)

Sam nie wiem  czy to Wasze użytkowanie,same telefony czy co powoduje takie zużycie baterii, a co za tym idzie narzekania na SoT. U mnie po ostatniej aktualizacji miałem prawie 10h SoT(teraz żałuję, że nie zrobiłem fotki), chociaż fakt zazwyczaj jest to 6h w porywach do 8h. Oczywiście wszystko zależy od wifi/pakietów czy stopnia podświetlenia itp. ale szczerze nie rozumiem narzekań bo to rewelacyjny wynik przynajmniej dla mnie laika czy też zwykłego użytkownika, znajomi mają s8/s9 czy p20 pro i marzą o takim SoT.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać na finalnej wersji Pie.

Edytowane przez areq18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@areq18 nie wiem jakim cudem osiągasz takie wyniki, ale piszę z własnego doświadczenia. Na Oreo miałem SoT zawsze w okolicy 4h, chciałem sprawdzić Pie - było tylko gorzej. Wróciłem do Nougat'a, i co się okazało? Przy takim samym użytkowaniu bateria trzyma minimum 2x dłużej. Jak dla mnie to jest porażka i już przestałem tak bardzo liczyć na tego Pie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18
    35 minut temu, Damian Klimek napisał:

@areq18 nie wiem jakim cudem osiągasz takie wyniki, ale piszę z własnego doświadczenia. Na Oreo miałem SoT zawsze w okolicy 4h, chciałem sprawdzić Pie - było tylko gorzej. Wróciłem do Nougat'a, i co się okazało? Przy takim samym użytkowaniu bateria trzyma minimum 2x dłużej. Jak dla mnie to jest porażka i już przestałem tak bardzo liczyć na tego Pie.

Też nie wiem, to bardzo dziwne. teraz ładowałem fona przy 20% i miałem 5h30min SoT - z czego większość to granie przez Wifi(Mighty quest jeśli to kogoś interesuje).

Przy telefonach nigdy nie miałem okazji pracować, jednakże przeprowadzałem testy jakościowe telewizorów i ich podzespołów, doświadczenie podpowiada mi, że i tutaj każda partia rządzi się swoimi prawami. Może masz inna gorszą baterię lub masz normalną, a moja jest jakaś inna/lepsza albo ekran Ci ją pożera. Pozostaje mi się cieszyć, a Wam współczuć. Jeśli nie zapomnę, to jutro przy ok 5% baterii zrobię screnna żeby nie być gołosłownym co do SoT.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi