Skocz do zawartości
Oskar Czarnecki

[APKA] Zlecenie na aplikacje mobilną dla fundacji charytatywnej bezgotówkowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Cześć forumowicze 

Jeżeli chodzi o ogłoszenia to jestem tutaj nowy, nie jestem również pracodawcą z żadnej wielkiej firmy, głównie szukam odpowiedzi ewentualnie odrobiny szczęścia.

W tym roku wolny czas zacząłem gospodarować na działalności charytatywne i tego podobnych rzeczach, po drodze kilku potrzebnych i niepotrzebnych zdarzeń w mojej głowie zrodził się pomysł na projekt o nazwie "Poświęć Godzinę".

Zależy mi bardzo na realizacji tego pomysłu jak szybko i schludnie to możliwe.

Opis działania aplikacji i idea :

Aplikacja miałaby służyć łączeniu wolontariuszy z osobami potrzebującymi pomocy która zajmie przysłowiową godzinę czasu włączając w to dojazd. W domyśle zależy mi na aplikacji która potrafi we współpracy z GPS'em i mapami ( pewnie Google'a będą najlepsze) połączyć osobę A (wolontariusza, właściciela smartfone'a) z osobą B (osobą potrzebującą patrz. osoba niewidoma, niepełnosprawna, starsza, członek społeczeństwa potrzebujący pomocy), następnie APK'a miałaby płynnie i zwinnie zmienić się w jakiś animowany Layout po kliknięciu guzika "Poświęć Godzinę" znajdzie osobę i z automatu odpali się kolejny Layout który wskaże mapkę z dojazdem do tej osoby i wyliczonym czasem 60 minut łącznie z dojazdem do tej osoby.

Pytanie moje brzmi.

1.) Ile kosztować będzie stworzenie takiego .apk z bazą danych oraz serwerem 
    2.) Ile będzie mnie kosztować i skąd pozyskać na to programistę i osobę która potem będzie pilnować i pielęgnować aplikacji wedle potrzeb
    3.) Jeżeli jest na tym forum dział dla zajawkowicz'ów chcących stworzyć portfolio to bardzo proszę o pokierowanie mnie
    4.) Jak ciężka w skali od 1 do 10 jest budowa takiej APK'i by była kompatybilna z urządzeniami android i działała poprawnie
    5.) Czy może ktoś mnie nakierować wstępnie na najlepsze tutoriale które pomogą mi pojąć tą potężną wiedzę jaką jest programowanie w Androidzie (posiadam jakieś książki Kris Jamsa z Javą oraz Podstawy programowania "Android w praktyce")
    6.) Byłbym wdzięczny za każdą niezbędną pomoc która jest poza obszarem moich pytań :3

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź 

Peace 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Oskar Czarnecki

No hej,

Podoba mi się Twoja inicjatywa. 

1-2. To zależy jak bardzo złożona ma być aplikacja (fajnie żebyś posiadał jakiś wstępny projekt, można by wtedy lepiej to wycenić) ale policz sobie, że godzina doświadczonego programisty to spokojnie 80/90/100zł netto i więcej :) Łącznie z backendem, myślę że będzie to kilkaset roboczogodzin , a może i tysięcy:)

5. Napisz priv. Jak nie zapomnę, dam ci tam namiar na siebie. Pomogę Ci zacząć (jakie materiały, książki itd). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Generalnie, masz dwie drogi. Znaleźć finansowanie w postaci jakiegoś crowdfundingu i spróbować ogarnąć jakichś ludzi (aczkolwiek do tego powinieneś bardzo dobrze się przygotować). Dwa, sprobować nauczyć się technologii i zacząć pisać to samemu (raz: zdobędziesz dobry zawód; dwa: mając cokolwiek łatwiej ci będzie porwać za sobą innych ludzi).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi