Skocz do zawartości
philips449

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie pytanko. Zakupiłem xiaomi mi a2 lite przez allegro i przyszedł mi, ale dostałem do niego fakturę wystawioną przez angielski sklep czy coś takiego ( straight eight london international LTD). Co z gwarancją w takim wypadku? Sprzedawca zapewnia że telefon ma 24 miesiące gwarancji , nic nie było napisane że produkt będzie wystawiony z angielską faktura (dane sklepu i wysyłki to Kraków), brak informacji o Anglii

Edytowane przez bergmen
    Edycja tytułu. Musi on być jasny i streszczający problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Nie masz żadnej praktycznie Ochrony Prawnej. Jesteś zdany na łaskę sprzedawcy. Trzeba czytać informacje o sklepie przed zakupem. Może możesz zrezygnować jeszcze z zakupu (14 dni na zwrot). 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj zamawiałem telefon :
    https://allegro.pl/xiaomi-mi-a2-lite-64gb-gold-zloty-global-24mc-gw-i7661123737.html

sklep długo istnieje na allegro i ma fizyczną siedzibę (brak odbioru telefonów na miejscu) , ale co najważniejsze brak informacji na tej fakturze o ich sklepie (tylko ten UK)

A mogę odpakować i włączyć telefon , sprawdzić jak działa itd ? A później go zwrócić w ciągu 14 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Jest napisane że nie wystawia faktury. Tu się powinna zapalić czerwona lampka. Do tego ma tylko 96% pozytywnych komentarzy. 

Odeślij bez rozpakowywania. Wypełnij wszystkie wymagane kwity. 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie przedmiotu napisane jest, że sprzedawca nie wystawia faktury. Jest trochę tak jak napisał @bergmen, w razie czego jesteś zdany na łaskę sprzedawcy.

Niemniej możesz jednak w ciągu 14 dni odstąpić od umowy, możesz go odpakować, włączyć itd. a potem odesłać z załączonym formularze odstąpienia od umowy. Na allegro w szczegółach zamówienia jest też link do odstąpienia od umowy.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Napisałem żebyś go nie otwierał bo daje to szansę sprzedawcy na wciśnięcie kitu że zwrócony został uszkodzony telefon i zwrot pieniędzy będzie pomniejszony... I będziesz ugotowany... 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sądziłem że jak nie wystawia to da mi paragon ... a tu taki myk :) dobra dzięki 

Macie może jakiś pewny sklep /link do allegro? Najtańszy 4gb 64rom ??

dodana zawartość

Ale jeszcze jedno mnie ciekawi . Taki sklep raczej nie zniknie ,  ponieważ długo prowadzi już swoją działalność  , czy zamówienie na allegro nie jest jakimś dowodem zakupu w tym sklepie (czyli możliwość gwarancji) ? Czy trzeba mieć musowo polską fakturę lub paragon ? 

Edytowane przez philips449

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen
    39 minut temu, philips449 napisał:

czy zamówienie na allegro nie jest jakimś dowodem zakupu w tym sklepie (czyli możliwość gwarancji) ? Czy trzeba mieć musowo polską fakturę lub paragon ? 

Teoretycznie jest dowodem zakupu. Ale skoro dostałeś fakturę od jakiegoś anglika to może to znaczyć, że sprzedawca z allegro sprzedał Ci tylko usługę pośrednictwa... A więc gwarancji nie dochodzisz z nim...

Dlaczego nie wystawia faktur??? zapytaj go

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro przedzwonię i zapytam :) A czy jego obowiązkiem nie jest wystawienie mi paragonu lub polskiej faktury ? ma on zarejestrowaną działalność od 2014 roku .

Najwyżej go zwrócę i kupię w jakimś komisie , warto kupić za 789zł 4gb 64gb (tego kupiłem za 704zł)  ?
    Raczej w takim komisie nie będzie problemu z gwarancją? dają paragon 
    Jest w ogóle możliwości odesłania wprost do xiaomi w razie gwarancji? tak jak w przepadku innych marek

https://www.olx.pl/oferta/tel4u-xiaomi-a2-lite-32-64gb-3-3-kolory-dluga35-CID99-IDvHljT.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p500

ja kupilem w media expert z gwaracja 3 letnia a2 lite 4/64 by sie nie bujac tylko zaniesc do sklepu jak nawali to sami to zalatwiaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi