Skocz do zawartości
Bosman1705

Przełączenie na pasmo 5ghz - czy jest taka możliwość?

Rekomendowane odpowiedzi

melis
    Wybacz ale nie rozumiem za bardzo. Jak wybieram sieć (jest taka lista wszystkich sieci w zasięgu mojego wifi, sąsiadów itp:P) to jest tam nazwa mojego routera. I nie ma żadnej opcji wyboru jakiegoś SSID. Poprostu klikam na nią i się łączy. Te SSID się w jakimś innym miejscu wybiera??:)
    SSID to właśnie nazwa. Jeśli ręcznie w ustawieniach routera nie zmieniałeś nazwy, to pierwsze cyfry wskazują właśnie na częstotliwość np 240 bądź 500, także wybacz za wprowadzenie w błąd

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Nie w każdym wypadku. U mnie router działa na dwóch częstościach w tym samym SSID.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Wysiek U mnie jest dokładnie tak samo, jedno SSID i 2 częstotliwości. Mam co prawda p20 pro, jednak zazwyczaj łączy się z 5GHz, pisze zazwyczaj bo parę razy widziałem że działał na 2,4.

@Bosman1705 Ustawień tego najlepiej szukać w konfiguracji routera. Być może masz jakąś instrukcję do niego, lub nawet pudełko tam też taka informacja powinna być.

zazwyczaj wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej adres: 192.168.0.1 i powinna się otworzyć strona logowania do ustawień routera

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W routerze od UPC jest jedna nazwa sieci i to od telefonu zależy czy połączy się z 2.4GHz czy 5GHz. U mnie na P20 bywało różnie.

Na szczęście jest opcja zmiany nazwy dla 2.4GHz i 5GHz. Taką opcję ma chyba każdy router. Zmieniłem i śmigam na 5GHz, szybkość wzrosła z 80Mbps na 185Mbps - czyli ciągnie maks neta. 

Edytowane przez BezSpecjalnejNazwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Na moim Horizon, są dwa SSID 240coś tam i 500. Tak więc mój generuje dwie osobne nazwy dla dwóch zakresów. Podobnie widziałem na Plusowym czy tam polsatowskim, dlatego też niechcący w błąd wprowadziłem, bo nie wiele widziałem i guzik wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Ja mam z routera 2 sygnały 5Ghz i 2,4Ghz i łącze sie z którą mi pasuje lub przelacza się sama w zależności który sygnał jest mocniejszy oczywiście w nazwie Wi-Fi mam oznaczenie 5 lub 2,4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek
    Na moim Horizon, są dwa SSID 240coś tam i 500. Tak więc mój generuje dwie osobne nazwy dla dwóch zakresów. Podobnie widziałem na Plusowym czy tam polsatowskim, dlatego też niechcący w błąd wprowadziłem, bo nie wiele widziałem i guzik wiem

Bo Horizon tak ma, ale już ten biały Compal, który dużo lepiej sprawuje się, ma już jedno SSID.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mirales
    W routerze od UPC jest jedna nazwa sieci i to od telefonu zależy czy połączy się z 2.4GHz czy 5GHz. U mnie na P20 bywało różnie.
    Na szczęście jest opcja zmiany nazwy dla 2.4GHz i 5GHz. Taką opcję ma chyba każdy router. Zmieniłem i śmigam na 5GHz, szybkość wzrosła z 80Mbps na 185Mbps - czyli ciągnie maks neta. 
    Ja mam tak router UPC Connect Box

f992b8c0b8906514e4ee01c895361643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Mirales napisał:

Ja mam tak router UPC Connect Box

f992b8c0b8906514e4ee01c895361643.jpg

U mnie UPC działa na modemie Compal Connect Box (lepiej od Horizona którego mam) i jest taka sama prędkość łącza na 5 GHz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Taka sama, jak? Bo nie bardzo zrozumiałem....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi