Skocz do zawartości
krzysmat94

Ubijanie aplikacji w tle

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aplikacjami które znajdują w tle. Niekiedy tak nagle wyłączają się. Np apka GG,Messenger, yanosik notorycznie się to powtarza. 

Jak włączę to działa. Ale za jakiś czas "ubite". Mam wyłączoną optymalizację baterii. Więc nie mam pomysłu.

Dodatkowo zauważyłem taką informację w opcjach powiadomień. Nie było tego wcześniej. Ma ktoś tak? 

Screenshot_20181213-225010__01.jpg

Edytowane przez krzysmat94
    Literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Sprawdź czy w ust. zaawan. nie masz Głębokie czyszczenie włączone.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@krzysmat94 Android Pie, tak? Po pierwsze masz betę, a beta może zawierać błędy. Po drugie w Androidzie Pie jest coś takiego jak adaptacyjna bateria, poczytaj jak działa, bo prawdopodobnie przez to ubija Ci apki (o ile nie masz włączonego głębokiego czyszczenia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Roy, @stark2991 W ustawieniach nie mam włączonego zaawansowanego czyszczenia.

Adaptacyjna bateria też wyłączoną jest. A odnośnie tej bety na której jestem. Wcześniej na androidzie 8.1 od pewnego momentu też miałem taki komunikat w ustawieniach powiadomień. Także nie sądzę żeby to był problem tylko na becie Pie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałem zakładać nowego wątku, a pamiętam, że tu zaglądałem, gdy nie mogłem rozwiązać problemu z ubijaniem aplikacji w tle.

No więc trochę pomogło wyłączenie adaptacyjnej baterii i wyłączenie optymalizacji aplikacji, które chciałbym mieć cały czas odpalone w ramie. Ale wciąż chodziło jednak chyba o ilość procesów, które mogą być równocześnie uruchomione. Standardowo było ich 60, a w tym i procesy systemowe. Zwiększyłem do 80 i chyba o to chodziło, bo nic się w tle nie ubija (tzn pewnie zaczną się zamykać, jak ich nie wiadomo ile otworzę, ale te kilka - kilkanaście apek w tle pozostaje nietkniętych). Dla zainteresowanych - trzeba zmienić wartość w build.prop. Chodzi o linijkę:

ro.vendor.qti.sys.fw.bg_apps_limit

Standardowo jest 60, trzeba zwiększyć. Ja na razie dałem na 80. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@parrotlarch Na Oreo standardowo mam 32...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, więc albo zadziałał u mnie efekt placebo, albo w pie znacznie więcej się dzieje w tle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi