Skocz do zawartości
TheSpectre

Szybkie ładowanie(quick charge) - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przesiadłem się na p20 pro możecie mi wyjaśnić, jak to jest z tym ładowaniem, bo telefon mi się ładuję około trzy godziny (Jest nowy) to szybkie ładowanie trzeba jakoś uruchomić, czy w jaki sposób to działa? ?

Edytowane przez Immorta
    doprecyzowałem temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkie ładowanie działa od razu, nic nie trzeba włączać. Czy używasz oryginalnej ładowarki? Czy podczas ładowania grasz w gry/oglądasz filmy? Cały cykl ładowania powinien trwać połowę krócej.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko działa - mój błąd była to wina niedokładnie wciśniętego kabla do całej przejściówki..

Edytowane przez Immorta
    poprawiłem czytelność postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.
    Mam porządną ładowarkę Blitzwolfa i jest w niej wejście Quick charge 3.0. Po podłączeniu oryginalnego kabla od Huawei na ekranie telefonu pokazuje się na początku "szybkie ładowanie" a po 3-4 minutach zmienia się na "ładowanie". Czyli jakby ładowało się "normalnie", gdyż w p20 pro mamy 3 opcje: ładowanie, szybkie ładowanie i super ładowanie. P20 pro wspiera super szybkie ładowanie, a nie wspiera Quick charge 3.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Quick Charge to technologia ładowania działająca z procesorami Qualcoma. W P20 Pro masz autorski procesor Huaweia czyli Kirin. Dlatego Quick Charge nie będzie działało na P20 Pro. Huawei opracował swoją własną technologie szybkiego ładowania czyli SuperCharge (super ładowanie). Jest ono lepsze niż Quick Charge bo szybciej ładuje telefon i wszystkie niezbędne podzespoły są wrzucone w ładowarkę dzięki czemu telefon nie grzeje się specjalnie przy szybkim ładowaniu (bateria się mniej niszczy w teorii). Minus jest taki, że jest to mniej popolularny standard i musisz mieć spacjalną ładowarkę i kabel żeby z tego korzystać (dołączone do telefonu). Kabel jest dość krótki. Na szczęście jeśli podłączysz jakąś uniwersalną mocniejszą ładowarkę to telefon też będzie się trochę szybciej ładował.

Jesli chodzi o to czy Twój telefon cały czas w trakcie ładowania korzysta z trybu SuperCharge sprawdź jak długo się on ładuje. Od 0 do 100% powinien się naładować w ok 1 godz 20 min. Bez tego trybu zajmie to pewnie ze 3 godz. Czasy naturalnie aktualne, ale sytuacji jeśli nie korzystasz wtedy z telefonu.

Czasami jest tak, że telefon przy danym ładowaniu nie włączy tego trybu żeby czegoś nie uszkodzić. Ja miałem tak po tym jak telefon mi się wykąpał - było tak dopóki dobrze nie wysechł (czyli ze 4 godz). Druga sytuacja była wtedy gdy wróciłem z dworu z mocno wyziebionym telefonem (było z -15 C a ja korzystałem z telefonu). W takich warunkach bateria bardzo szybko leciała w dół, a ja chciałem szybko go podładować. Więc jak wpadłem do pomieszczenia i go podłączyłem do ładowania to przez pierwsze 5 min (dopóki się trochę nie ugrzał) to) ładował się wolniej.

Jeśli przestaje ci się szybko ładować przy tej ładowarce, że o której piszesz tzn, że coś jest nie halo na linii telefon ładowarka. Prawdopodobnie chip sterujący ładowaniem ogranicza szybkość ładowania, żeby nie uszkodzić telefonu. Coś się tam musi gryźć.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ładuje oryginalną ładowarką i kablem to oczywiście jest to super szybkie ładowanie i ładuje się własnie około półtorej godziny, tu problemu nie ma. Dziwi tylko mnie to, że przy innej ładowarce (2.0 albo 3.0) jest tylko "ładowanie", a nie "szybkie ładowanie". W takim razie szybkie ładowanie kiedy występuje ? Bo myślałem, że własnie przy opcji Quick charge 3.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy przy tej ładowarce oryginalnej od huaweia można użyć innego kabla niż ten dołączony do zestawu? Moim zdaniem ten kabel jest dość kiepsko wykonany i w kilku miejscach jest jakby skręcony w środku. Jakby albo fabrycznie był za mocno zwinięty albo byle jak wykonany.

dodana zawartość

Konkretnie mam na myśli ten kabel. Będzie tak samo szybko ładować jak na oryginalnym kablu?

https://arena.pl/baseus-kabel-usb-c-5a-huawei-super-charge-quick,p39278286.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert

W dziale z akcesoriami masz temat poświęcony ładowaniu i kabli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki półtora metra i nie ma szybkiego ładowania A wykonamy jest porządnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ładuje oryginalną ładowarką i kablem to oczywiście jest to super szybkie ładowanie i ładuje się własnie około półtorej godziny, tu problemu nie ma. Dziwi tylko mnie to, że przy innej ładowarce (2.0 albo 3.0) jest tylko "ładowanie", a nie "szybkie ładowanie". W takim razie szybkie ładowanie kiedy występuje ? Bo myślałem, że własnie przy opcji Quick charge 3.0

Szczerze to nie wiem kiedy występuje szybkie ładowanie. Nie wiem też gdzie można to w opcjach ustawić. Ja wiedziałem, że są dwa tryby ładowania: zwykły i SuperCharge. Quick Charge jest odpowiednikiem SuperCharge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi