Skocz do zawartości
Nati18

Z jakiego telefonu przechodziliście na Mate 20 Pro i czy spełnia Wasze oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Nati18

Witam. Z jakich telefonów się przesiadaliście, wybierając Mate 20 Pro? Czy jesteście z niego zadowoleni, w porównaniu do Waszych poprzednich smartfonów? Czy dostaliście produkt taki, jaki oczekiwaliście? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Z iPhone x i nie jestem do końca zadowolony z przesiadki.

- Interfejs i animacje wymuszone gestami nie są tak płynne jak na produktach Apple.

- skan twarzy 3d- aplikacje i te zwykłe i te bankowe tego nie wspierają.

- czytnik w ekranie lubi się pomylić i nie jest tak szybki i precyzyjny jak standardowe rozwiązania.

- powiadomienia przychodzą albo z opóźnieniem, albo zaraz po wybudzeniu urządzenia.

- irytuje mnie zakrzywiony ekran. Ładnie to wygląda ale funkcjonalności brak.

- fizyczny przycisk power bardzo łatwo wcisnąć gdyż jest on bardzo miękki. Często przez przypadek blokuje lub wybudzam urządzenie 

Edytowane przez regod
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Ja przesiadałem się z Mate 9 pro i jestem zadowolony. Progres w każdym względzie, dokładnie spełnia moje oczekiwania. Zresztą dlatego go kupiłem ?i nawet problem z ekranem nie zaburza mojego pozytywnego odbioru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadka z Samsunga Galaxy S7 edge. Po miesiącu używania Mate 20 PRO mam ambiwalentne podejście. W finalnym rozrachunku Huawei można uznać za urządzenie warte przesiadki.

Pod względem baterii urządzenie rozpieszcza, dwa dni pracy można osiągnąć bez problemu, naładowanie dedykowaną ładowarką trwa "ułamek sekundy".

Pod względem wydajności oraz temperatur pracy jak i kultury pracy urządzenia - pierwsza klasa. Pierwszy telefon z chińskim procesorem (czego się obawiałem) a naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony.

Pod względem wyświetlacza (mam BOE) usatysfakcjonowany jestem w stu procentach. Odwzorowanie barw, jasność maksymalna, minimalna, czytelność, ostrość... Godny następna Samsunga.

Aparat - wisienka na torcie. Jako laik/amator fotografii zakochałem się w tym sprzęcie jak i jego możliwościach. S7 był genialnym fotosmartfonem a Mate 20 PRO - marzenie. W szoku jestem jak oprogramowanie wraz z hardwarem współgrają. Dobra robota Huawei!

Czekam na certyfikacje od Google dla Mate 20 PRO by można było implementować podczerwone skanowanie twarzy jako metodę logowania np.: do aplikacji banku.

Optymalizacja systemu i agresywne zarządzanie ramem zaliczam na minus. Proces przeglądarki po uruchomieniu nawet jednej aplikacji potrafi się przeładować na nowo. Niesamowicie jest to flustrujące (nawet po wyłączeniu wszystkich możliwych opcji oszczędzania energii i zarządzania ramem). S7 radził sobie znacznie lepiej. Animacje jak i zarządzanie gestami systemu wymagają poprawki. W szoku jestem że nadal nie zostało to poprawione. Brak złącza jack na ogromny minus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam bardzo podobne odczucia po przesiadce z S7 Edge co @hejkamil

Te różnice między flagowcami, nawet przy 2-3 letniej różnicy mocno się zatarły. Można dorzucić bajery typu skaner linii papilarnych w ekranie, skanowanie twarzy 3D itd. ale sama różnica jest mniejsza niż np. gdy się cofniemy do porównania jakiegoś tam Samsunga S5 z S7 albo czemuś odpowiadającemu z innej firmy. 

Bateria - tutaj Huawei i optymalizacja długości czasu działania wyrastają na godne naśladowania. Posiadam Honor 7 Lite jako telefon służbowy i powiem szczerze że czasami łapie się za głowę ile z baterii 3000 mAh można wyciągnąć. Mate 20 Pro pod tym względem jest kapitalny. Można się bawić i bawić a bateria ciągle pokazuje że jeszcze mamy wiele godzin przed sobą bez konieczności posiadania plecaka z power bankiem. 

Wydajność i temperatura działania są ściśle powiązane z procesorem. Widać jak technika poszła do przodu. Ani razu mi się jeszcze nie zagrzał, nawet podczas aktualizacji. W S7 Edge aktualizacja wytwarza dużo ciepła, a intensywne użytkowanie też można odnotować w dłoniach. Poza tym bardzo rzadko występuje jakiś ułamkowosekundowy lag. Nakładka chodzi płynnie a obsługa gestami wchodzi w krew po 15 minutach. Żadnych klawiszy programowych. 

Wyświetlacz - tutaj wiadomo że gawiedź jest podzielona, ale jak się dostanie sprawny wyświetlacz to trudno mu coś zarzucić. Do delikatnej poświaty na zakrzywieniu w OLED trzeba się przyzwyczaić, to nie jest wada tylko cecha tego ekranu. Ale ekran jest bardzo czytelny, w najwyższej rozdzielczości kapitalny, podświetlenie po aktualizacji jest dobrze zarządzane bo wcześniej czujnik reagował z opóźnieniem. 

Aparat - trzeba na początku przebrnąć przez pewne ustawienia. AI nie zawsze daje super efekty, więc można go wyłączyć. Obiektyw szerokokątny daje te możliwości które wcześniej dawało wyginanie się jak głupek żeby objąć wszystko albo wszystkich. W dodatku po każdej, kolejnej aktualizacji Huawei coś poprawia. Ostatnia poprawka to nagrywanie w 4K UHD, nareszcie nie ma tego szarpania które było na rogach filmów, a którego o dziwo nie zauważyli wielcy fachowcy recenzenci na youtube. W dodatku stabilizacja daje radę w trudnych warunkach. 

Co do agresywnego ubijania procesów w systemie - wiem że wiele ludzi na to narzeka w przypadku EMUI ale trzeba chwilę posiedzieć nad tym w Mate 20 PRO. Też miałem przeładowanie kart w przeglądarce, ale ustawiłem na ręczne zarządzanie aplikacją i teraz trzyma w ramie przeglądarkę i strony już mi się nie przeładowują po odłożeniu telefonu np. na godzinę. I można obejść dzięki takim ustawieniom tryby oszczędzania energii itd. To agresywne ubijanie pewnie jest też tajemnicą sukcesu działania baterii. W S7 Edge np. mam problem ostatnio z tym że coraz więcej aplikacji przywiesza się w działaniu po wyjściu i drenuje baterię niemiłosiernie. Z ostatnich przykładów - payback, flashscore, fotmob itp. Drugą sprawą na którą się skarżą użytkownicy ostatnio to brak powiadomień przy leżącym telefonie. Dopiero po wybudzeniu przychodzą np. wiadomości messenger, maile, czy wiadomości push z fb. Tu też kłania się optymalizacja pojedynczo pewnych apek. Ja to zrobiłem i telefon leży sobie spokojnie i dostaje wszystkie powiadomienia które chce,  a dodatkowo wybudzają ekran czego mi brakuje na Oreo w Samsungach (tylko wiadomości wybudzają krawędziowy albo ekran zależy jak ustawisz). W Mate 20 Pro czy messenger, czy mail, czy fb u mnie budzą ekran i pokazują z czego to tam coś przyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Guciu

Właśnie powiadomienia denerwują mnie najbardziej. W poprzednich telefonach nigdy nie miałem z tym problemu. Co zmieniłeś konkretnie w ustawieniach żeby działało to poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Jeśli ktoś myśli nad wymianą matę 20 pro na iPhone xs max a zależy mu na zdjęciach to radzę mu się dobrze zastanowić. Mam w tej chwili oba, i ubolewam że, produkt Apple nie ma takiego aparatu jak Chińczycy. Full auto to samo oświetlenie, czyste aparaty i stabilnie z ręki jak tylko możliwe. Góra iPhone xs max, dół matę 20 pro

ps: w najbliższym czasie zrobię obszerne porównanie obu aparatów. 

Spoiler

C8914E4C-98EC-4833-9E3F-C2099AD4027A.thumb.jpeg.871497a84c8ad189f82f44d1363e7392.jpegDCC0B5CA-A16B-44E5-80C9-E5D083A12588.thumb.jpeg.9baffe88f28034bfce83007544c0b02a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Ciężko powiedzieć z czego przeszedłem, w sumie to z Galaxy S8, ale przez kilkanaście dni używałem iPhonaX, którego oddałem żonie. Okazało się, że wolę ekosystem mniej ograniczony i wymuszający rozwiązania i natywne aplikacje. W sumie zamierzałem używać Xa dalej, bo nie było fajnego następcy wśród andków, który dałby mi coś wyraźnie więcej, niż dawał S8. Ale nagle pojawił się Mate... wreszcie miał wszystko co sobie wymarzyłem (czytnik w ekranie, skanowanie twarzy, ładowanie bezprzewodowe, działanie z Samsung DEX, szeroki kąt)  a nawet więcej.

Cóż, o ile przejście z X to było tylko kilka smaczków:

• Możliwość zmiany apek natywnych
    • Czytnik odcisku palca
    • Znacznie szybsze animacje gestów (są szybsze i wydają się mieć więcej klatek, filmik: https://photos.app.goo.gl/dKyoMFmcjme2bzgT7)
    • Aparaty (nie dość że więcej, to wszystkie - nawet przedni - sporo lepsze)
    • AI które działa lepiej i lepiej zgaduje co sobie bym życzył niż w bionic
    • Bateria (kurde po pracy potrafię mieć 90-80%, jak idę spać 70-60 a nawet nie oszczędzam. X miał z 50% po pracy a jak szedłem spać z 30-40%)
    • bardzo szybkie ładowanie
    • lepszy ekran i mniejsze ramki
    • obsługa trybu desktop
    • dual-sim
    • usb-c (mam więcej akcesoriów do tego złącza)

O tyle w porównaniu z S8 mam wrażenie, że większość rzeczy zostało zrobione nawet 2x albo 3x lepiej.

• Ładowanie bezprzewodowe nie dość że 2x szybsze (20W) to jeszcze dodali zwrotne
    • DEX - nie dość, że tryb desktopowy działa z samsungową podstawką lepiej (bo nie wyłącza telefonu i działają oba urządzenia jakby niezależnie), to jeszcze dodali bezprzewodową opcję trybu desktopowego dla TV.
    • Aparaty - no zwyczajnie są 3 i wszystkie lepsze zamiast jednego... tutaj to miazga, przedni też zacząłem wreszcie używać... w S8 wolałem obrócić telefon i celować na ślepo przy selfie.
    • Odblokowywanie twarzą - kto używał skanu siatkówek, wie że to inny świat w ogóle - ten w Huawei działa nawet 30% lepiej niż w X, więc nie ma co porównywać. Brak obsługi banku nie uważam za problem, bo wolę odcisk palca przy poważniejszych opcjach. Zresztą przy płatnościach nie jest wymagane - wystarczy, że odblokuję telefon twarzą.
    • Odcisk palca, z uwagi na niefartowne umiejscowienie w S8 mimo że lekko wolniejszy i tak uważam za lepszy w Mate - no i dochodzi bajer w postaci nowej technologii zatopionej w ekranie.
    • Bateria zupełnie inny świat, spokojnie mogę uznać, że trzyma 3x lepiej.
    • Funkcje inteligentne też bardziej mi przeszkadzały w S8 - tutaj mam wrażenie, że ładnie zapamiętuje jak zostawię jaką opcję, ładnie wyczuwa co jak korzystam i ładnie poprawia wszystko 90% po mojej myśli - czuć, że się uczy.
    • Interfejs przypomina ten z X, samsungowa nakładka mi się znudziła, więc dla mnie też na +, że mam obsługę andka jak w iOS
    • no i oczywiście ogólna prędkość systemu, animacji, aplikacji na wyższym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 20.12.2018 o 21:40, Guciu napisał:

Właśnie powiadomienia denerwują mnie najbardziej. W poprzednich telefonach nigdy nie miałem z tym problemu. Co zmieniłeś konkretnie w ustawieniach żeby działało to poprawnie?

Tam gdzie masz zarządzanie aplikacjami trzeba przejść z automatycznego na ręczne i wtedy masz 3 dodatkowe opcje do zaznaczenia właśnie dotyczące działania aplikacji w tle, uruchomiania itd. Po prostu automat ubija sobie wg własnego uznania. Mam zoptymalizowane te aplikacje na których mi zależy, reszta zostawiona na automat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Powiem tak, miałem w tym roku trochę różnych telefonów, Lg V30,Htc U12+,Oppo find x, Vivo Nex S, Iphone XS, OnePlus 6T a wcześniej było kilka Samsungów Galaxy S6 Edge,S7 Edge,S8+ i na chwilę obecną mate 20 pro jest jak dla mnie najbardziej kompletnym telefonem i spełnia praktycznie wszystkie moje oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi