Skocz do zawartości
pokrzepicieldusz

Niskie prędkości pobierania przy ustawionym paśmie WIFI 5Ghz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Proszę Was bardzo o pomoc. Zakupiłem ostatnio mate 20 lite w salonie orange na raty. Telefon fajny ale zauważyłem, że bardzo kiepsko pobiera dane na częstotliwości 5Ghz. Tak od 1.2Mb/s do 10 - 40, ale to się zdarza bardzo rzadko. Telefon wysłałem 3 razy na gwarancję bo sie inaczej nie dało i oczywiści serwisanci stwierdzili, że jest wszystko w porządku. zaznaczę, że inne urządzenia podłączone pod 5Ghz działają prawidłowo. Mam światłowód do 1Gb/s więc prędkość na wifi oscyluje pobieranie do 230Mb/s a wysyłanie do 100Mb/s.

Sprawdzałem różne kanały i nic. Resetowałem ruter do ust. fabrycznych i nic. Wymieniłem w końcu na nowy ruter i dalej to samo. Udało mi się załątwić by przyszedł pan z media expert z takim samym telefonem i wyszło to samo, czyli złe działanie.

Kończą mi się już pomysły by to wszystko rozwiązać.

Sprawa jest reż bezpośrednio rozwiązywania w Huawei, zobacze co oni powiedzą.

Czy ktoś z Was mógłby przetestować ten telefon u siebie pod ruterem funbox 3 i dla porównania na innych ruterach czy wszystko prawidłowo działa. Szukam przyczyny problemu. Czy urządzenie jest niezgodne z jakimiś standardami funboxa czy przyczyna leży gdzie inndziej.

Poniżej test prędkości na różnych urzządzeniach w tym Mate 20 Lite

https://www.youtube.com/watch?v=ql7fEqYyMHE&t=21s

https://www.youtube.com/watch?v=2Edpc7nsL_c

https://www.youtube.com/watch?v=uV5prOWHKEI&t=47s

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystam Connect box w UPC prędkość z umowy 150Mb na 5Ghz wyciągam 120Mb - 130Mb więc umnie wszytko ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

HM20L po wifi 5ghz od horizon UPC 200 - 250/20 mb/s. Po kablu 250-300/20mb/s. Na papierze 300/20.

Trzeba pamiętać, że częstotliwość 5ghz ma mniejszy zasięg., Np. może być gorzej przez ścianę. niż przy 2,4 czy ile tam jest.

Zobacz jeszcze innym testerem. Jak nie APK to może przez przeglądarkę.

Trzeba by też poczytać o standardach wifi w telefonie i w routerze. Może też w Twoich innych urządzeniach. Gdzieś szukać różnicy, brakującej literki... 

Grzebać w ustawieniach routera, jak nie to ustawić mu na 2,4.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za sprawdzanie na różnych ruterach. Test był wykonywany w tym samym pomieszczeniu co ruter. Przez stronę internetową w przeglądarce  na telefonie wyniki są tak samo niskie. O tych standardach sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam światłowód od Orange 300 mb/s z Funboxem 3.0. Na 5ghz jest niższa prędkość wysyłania/odbierania niż na 2.4ghz. Nic z tym nie robiłem. Mam drugi telefon LG G6 i pobieranie wskazuje po wi-fi ok. 220 mb/s. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam podobny problem. Mój Honor 10 po przejściu z upc na Orange światłowód osiąga max 5mb przy częstotliwości 5ghz. Na 2,4 GHz ponad 100mb. W upc miałem na wifi 5ghz pełna prędkość. Na laptopie i tablecie wszystko jest ok. Wcześniej i obecnie. Wygląda to tak że  orange i FB jest problemem. 

Edytowane przez Chester111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi