Skocz do zawartości
adagio

Jakie sa najlepsze słuchawki do tego telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

adagio

ako, że telefon już mam dwa tygodnie i jestem z niego zadowolony i spełnia moje oczekiwania, to jedna rzecz mnie niepokoi.

Otóż, Głośność na słuchawkach jest więcej niż wystarczająca bo aż można ogłuchnąć, to zginęły mi gdzieś trochę basy. Nie są tak wyraziste i mocne jakie miałem w Motoroli Moto X Play. Skopiowałem sobie ustawienia w PowerAmp'ie i nadal mi brakuje tej mocy.

Wygląda to jak na dwóch obrazkach poniżej:

6Sqpn0_TtKJYXE7OlM3SN9y_YA7fiMsMz3e6sHykzIXBKkFYjy4MtKD6lmn_gNExIevk8Fy7mJ8bx5F6NW0aQcbms6GY1sX8BOByn6bTIuc_3SRpDicC6HwO2KWSxqL-McoLziCt-4jWTEJT7tLdhUK9fLff1ywZ4RhQKszCp0vlpd83bWbuIXs1CoFySQhgsk9FXplSeYEyJjZlORLui7dThX4e-5p8KjEH1IVC-ZsmTsdVnXHbUO8vUsiQNBMEZFJAAScx-0EMU54fSkB-kDl-tixxiSuAEvEc6m-0kQ8jCkmb7s4HXjfAiCiY8U0kjzlL6Sczz0awfMChXOrpbuqHrxvaxlueiWd21NkVEJh8iU6l-2LjP-q0CQZDhJojf0cg03eJ-xqJkaXH5tk99tgGGxIB3rUwxwQRlwrKN_WXZLl0Sc8Z7lUGNbaQNDi1qEXG6cgXylsERblm4Jgyl2KCsWHPItRJLGa_5dRoDsfICkZjiaKv1HxmzTequuqpVd240H1rxIZ-gvjg8p2gZWxBnmouUTYS_khrm0HamRn38f1GDphz-SUynOhLEDBsPj-ozC9JfL3SBbjukB9AgLOspH7W-L__6j8Fem-fpfrzv5SBW61Xth5tb12koJ89Jwt5wX0MWPUMEgCxDi785yR1=w450-h900-no

m6Ngznd1slBuTVGXOHH3PTFSOGZ2uUGmOOpMtHLD1RRIaXEQkL0MVXwrrAaH9BzQITxzVvNSV1d3DHfNjwbjCbdOfMNogkAHLiPanKtbqP5g9qySSxDrc6NtLv5avzVWBaKRJlDy6Ihax4XuqpJLf_Ntp9SeJgKEO7Q75P1frqAvs9lu66vvwcy5NO1eREySEoKQpyv4mlsft1puQFdIFQQdSEsFGanwe7fKFERDDtbTKLlefQjXg6AkS6EuaTLsVjw5jbkQz5FK7_2NixPJpY-V2L2PkCPxCz7qXt1bAOi1R1bDX3GPU7yG8ZGIhFqJW2iDa23evaPxidEbeBjxqdswKH3g0b84eMnUOgEp6APgQyrcYzieWDn1SsOi3WlCLezWl1hf-StwCnzqjzqtWUcRVSTGyOcQEG7Y7qM1CZKFfAxUfLKdw-D5b3Q2dXL_nHZUHyWPWNAvG25VRiSn4_iQv-_LQgTB_6Rt8gNavuHJdIU4bfA4PtUID8QvVNdOOcGHBx1uhEhfbh33LlL2naGUibO5Jkxca-hH5M-r0aeepdlzznHGrYJqAZmk1HcVHuBGOnBr6FcQ04-pnJqPdk0jbTojNHPWrupTL0RYdRD8TtUyIxn0hInUu_EMSnZ1EdM0yO_O_UhZ-lNyM024aR6Q=w387-h773-no

Definicje: Basy i soprany.

Moje pytanie jest takie: jak wam się udało uzyskać lepszą jakość prócz słynnego Viper4Android? Czy efektami Mi, lub czy zainstalowanie Custom ROM'a coś da? 

Podzielcie się proszę swoimi wskazówkami, byłbym wdzięczny :) 

P.S: Region Polski.

Edytowane przez adagio
    Uups... Małe błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie masz słuchawki? Ogólnie te ustawienia są co najmniej dziwne, można lekko zrobić vkę, ale tu jest sam bas...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Trzystatrzy

Encore Rockmaster OE na kablu od Cordiala (nie pamiętam nazwy modelu tego kabla). Ustawiałem tak jak zawsze wg definicji i ewentualnie podbijałem jeszcze trochę. To działało tyle lat a teraz takie coś.

Edytowane przez adagio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam te słuchawki. Jak chcesz dużo basu, to kup słuchawki Sony z serii xtra bass, bo te słuchawki zagrają z tym telefonem miękko, a podejrzewam, że szukasz twardego i niskiego basu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Trzystatrzy

Szukam mocnego ale nie nachalnego basu, taki wyraźnie zaznaczony, a nie ledwie słyszalny. Te słuchawki co mam świetnie się dostosowywały do ustawień w poprzednim telefonie. Nie wiem czemu jest tak w obecnym i szukam rozwiązania tej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać motka gra mniej ciepło, a z bardziej twardym basem. Tutaj albo byś musiał dokupić małego, zewnętrznego daca, albo odbiornik Bt, który zagra podobnie do motki. Imo dźwięk z tego xiaomi to nic specjalnego. Ot na spacer z pchełkami daje radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Trzystatrzy

Tyle, że DAC czy BT kosztują dobrze z 200 zł albo ponad 200 zł... Owszem z telefonu jeste zadowolony, ale nie spodziewałem się, że może być słabiej z dźwiękiem :( Myślę o wgraniu Custom ROM'a i spróbować z tym powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to prędzej root i zabawa ze sterownikami audio, o ile coś takiego w tym telefonie jest możliwe + oczywiście Viper. Mi też nie podoba się granie tych słuchawek z tym telefonem, ale mi się nie podoba nawet na dacu (za dużo pogłosów).

Innym rozwiązaniem jest jeszcze rejestracja na forum jednego sklepu z MP3 w nazwie i zlecenie komuś zmodowanie tych słuchawek pod swoje preferencje. Koszt max 50 zł, a przynajmniej słuchawki zagrają tak, jak chcesz

Edytowane przez Trzystatrzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Trzystatrzy

A jaki ty masz DAC? 

Szczerze to nie zastanawiałem się nad tuningiem słuchawek, tylko zakup lepszego kabla i tyle. 

Będę zasięgać rady na XDA-Developers i czekam na odpowiedź Polaka, może coś się wypowie. Jak coś więcej będę wiedział i\lub ewentualnie rozwiązanie będę znał to na pewno się nim podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Trzystatrzy

Zalecam zmienić na inny Custom ROM choćby NitrogenOS. Słuchawki dosłownie skaczą od basu i jest mooooooc! :D :iconbanan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi