Skocz do zawartości
arred

S7 - stopień degradacji akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

arred

Hej,
Jakiś czas temu zauważyłem, że bateria po ładowaniu trzyma krócej niż po zakupie. Oczywiście sprawdziłem czy to się zmieni po hard resecie, nie przyniosło to zauważalnej poprawy.
Następnie zainstalowałem dwie aplikacje kontrolujące stan zużycia ogniwa zasilającego:
-Samsung Phone INFO: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo
-AccuBattery: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery
Winiki z obu aplikacji były bardzo zbliżone: wg Phone INFO bateria miałą 370 cykli ładowania, pozostało 76% żywotności baterii. Jak dla mnie taki poziom zużycia się baterii nie był naturalny. Akumulator został wymieniony w ramach gwarancji.

Po wymianie ponownie obserwuję poziom degradacji akumulatora. Phone INFO odnotowało 18 cykli rozładowania baterii a żywywotność baterii wynosi 93%. 7% trwałości akumulatora zniknęło w około 1.5 miesiąca.... (nie każde ładowanie jest zliczane jako pełny cykl, głównie te do 100%. W praktyce telefon w tym czasie był ładowany ok 42 razy; pokazuje to aplikacja AccuBattery).

Ciekaw jestem jak to wygląda w Waszych telefonach. Byłbym wdzięczny gdybyście mogli się podzielić Waszymi wynikami z aplikacji Samsung Phone INFO / zakładka Osobiste /  pozycje Cykl rozładowania baterii i Żywotność baterii.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo
Za miesiąc kończy mi się gwarancja na S7 i nie wiem czy takie zużycie to coś powszechnego czy też problem leży w moim egzemplarzu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Screenshot_phoneinfo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dimmy

U mnie kolego wykazało na phone info 614 cykli i 81,4% żywotności baterii. Telefon jest z września 2016 roku a zakupiłem go jakoś marzec czy kwiecień 2017. Generalnie bateria trzyma mi przez cały dzień. Codziennie odlaczam ładowarkę o około 7 rano i nie bawiąc się telefonem, w okolicach 18 godziny mam około 80 procent baterii. A że często gram lub siedzę na necie to prze dzień bateria zleci do okolic 30 procent. Moje ładowanie wygląda tak, że przed snem, 22 - 23 godz podpinam a odpinam kolo 7. (do pracy na 😎 a ładuje w trybie fast charge. W tej chwili mam 25 procent, ale grzebalem po necie. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Dimmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arred

Dimmy, dzięki za info. Z opisu wynika, że nie bawisz się w dbanie o baterię a pomimo tego trzyma całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dimmy

Powiem tak, poprzednio miałem i mam nadal sgs 5 który kupiłem w przed premierze w kwietniu 2014. Ladowalem go tak samo i telefon sprawnie trzyma baterie przez cały dzień. Moja żona z niego korzysta. Bateria trzyma cały dzien. Żona ładuje do 100 procent i tyle. Parametrow aplikacja nie pokazuje. 

Edytowane przez Dimmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po wymianie baterii w serwisie miałem 72% trwałości baterii raptem po paru  ładowaniach więc nie muszę chyba mówić ile te statystyki są warte ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S5Fan

136 cykli , 88.33% 2,5 roku użytkowania (tylko oryginalna ładowarka, kabel Blitzwolf, nigdy szybkie ładowanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@arred @snowqwer

Gdzie i w jaki sposób oddaliscie s7 na gwarancję w celu wymiany baterii? Nie bardzo chce wysyłać kurierem i być 2 tyg bez telefonu a od ręki to można tylko w Warszawie tak?

Kończy mi się gwarancja a bateria nie dość że trzyma słabo to ładuje się minimum 2,5h.

Phone info pokazuje:

Cykl rozładowania baterii: 854

Żywotność baterii: 76,53%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SKORPION

W Warszawie od ręki możliwa wymiana. Trzeba poczekać ok 2.5h

Oczywiście wizyta w salonie co skraca czas do minimum. 

Ja akurat telefon zostawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arred

Również oddawałem na wymianę w salonie firmowym. Jeszcze tego samego dnia wieczorem miałem telefon gotowy.

Z tego co napisaliście widzę, że akumulatory w wiekszości Waszych urządzeń również nie są w super kondycji.

Spróbuję jeszcze raz zgłosić nadmierne zużycie baterii przed końcem gwarancji.

Co do trwałości, podobno Samsung obiecał, iż degradacja w S8 w ciągu dwóch lat będzie wynosiła maksymalnie 5%... No niestety, jak widać nas to nie dotyczy.

https://www.notebookcheck.net/Samsung-claims-the-Note-8-s-battery-will-retain-95-capacity-after-two-years.244370.0.html

dodana zawartość

W dniu 23.12.2018 o 10:54, snowqwer napisał:

Ja po wymianie baterii w serwisie miałem 72% trwałości baterii raptem po paru  ładowaniach więc nie muszę chyba mówić ile te statystyki są warte ;)

Heh, nie byłbym pewny czy Ci tą baterię w rzeczywistości wymienili. Jeśli obie aplikacje pokażą ten sam wynik obawiabym się, że masz stare ogniwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi