Skocz do zawartości
jezierek88

automatyczne pobieranie MMS Xiaomi Mi A2 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chciałem zapytać czy wie ktoś jak rozwiązać problem automatycznego wysyłania/odbierania mms?

Zauważyłem, że problem występuje tylko na "czystym" androidzie - to samo miałem wcześniej na Nexusie 5, to samo jest na Xiaomi Mi A2 Lite - trzeba ręcznie wł./wył. dane pakietowe.

Próbowałem chyba już wszystkich aplikacji (chompSMS, Textra, Pulse etc.) - jest to samo.

A może to problem operatora bądź ustawienia APN?

Nie jestem często na forum, więc jeśli wcześniej gdzieś był poruszany ten problem to proszę o odpowiedź albo przesłanie linka.

Pozdrawiam serdecznie,

jezierek88

Xiaomi Mi A2 Lite

njumobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

W jakiej sieci masz kartę sim , pytam ponieważ coś mi się przypomina że problemy mieli abonenci Play lub Orange .

Teraz doczytałem że to Orange .

Edytowane przez andi14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam njumobie i śmiga bez najmniejszych problemów. Android 9 z dzisiejszą aktualizacją. Wcześniej też bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Podaj jak możesz swoje ustawienia może to pomoże @jezierek88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę gamoń jestem rozumiem że chodzi o to że nie chce automatycznie wysyłać / odbierać MMS. Jakie ustawienia podać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, andi14 napisał:

Podaj jak możesz swoje ustawienia może to pomoże @jezierek88

Poniżej podaję ustawienia, sugerowałem się tymi podawanymi na stronie.

Pozdrawiam.

Screenshot_20181226-100804.png

Screenshot_20181226-100816.png

Screenshot_20181226-100822.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, andi14 napisał:

Te ustawienia są na Orange do Mi A2 lite                    http://ustaw.orange.pl/manual.aspx 

No tak, różnią się od tych z njumobile tylko adresem strony. Nie wiem co jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi Ci o to, że bez włączania danych mobilnych nie da się wysłać/odebrać MMS? Na czystym androidzie nic nie zdziałasz. Wiem, chore, bo uruchomione dane mobilne żrą baterię, ale tak to jest już rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Mam ten sam problem. Nie chodzi nawet o to, że żre baterię. Jak nie mam włączonej transmisji, to nawet nie wiem, że ktoś mi wysłał mms'a. Najpierw musiałby wysłać sms, że wysyła mms i wtedy po włączeniu transmisji danych wskakuje mms. To już jest do ... kitu. Żeby chociaż przyszło powiadomienie, że mam do pobrania mms, to OK ale w ten sposób, to cała idea wiadomości jest spaprana.
    Już myślałem o tym, że jest to problem ustawień APN, bo po resetowaniu, telefon pobiera ustawienia APN z sieci, ale ja mam njumobile a dostaję ustawienia orange. Dzwoniłem w tej sprawie do pomocy technicznej, ale twierdzą, że konfiguracja mms zarówno orange jak i njumobile będzie działać. Z tego co sprawdziłem, to różnica jest tylko w adresie bramki (MMSC). Reszta - to samo. Dołożyłem APNa mms z ustawieniami njumobile, ale to nic nie zmieniło. Chciałem usunąć APN orange, ale się nie da. Wszystkie jego ustawienia są w szarym kolorze (nie da się edytować) i nie ma opcji usunięcia, więc nie wiem, czy ten APN nie jest domyślny i to nie on stanowi problem...

Zgłupłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi