Skocz do zawartości
jezierek88

automatyczne pobieranie MMS Xiaomi Mi A2 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

bergmen

Mms od jakiegoś czasu pobiera się tylko na włączonej transmisji danych. Tak jest na wszystkich telefonach z androidem. Tak to Google wymyślił sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Chyba nonsensem jest w dzisiejszych czasach posiadac smartphone i mieć wyłączone dane mobilne?? (Przecież to w tej chwili groszowe sprawy) To tak jakby kupić samochód który będzie stał bez kół i koła będą zakładane tylko żeby podjechać gdzieś a potem znów zdjęte ..... Mniejsza z tym to tylko tak na marginesie .

Wracając do tematu, u mnie działa wszystko na wyłączonym jakimkolwiek dostępie do sieci . Testowałem przed chwilą . Mam wyłączone dla bezpieczeństwa automatyczne pobieranie MMS. Przychodzi wiadomość z ikoną załącznika , włączam dane mobilne i ściągam zdjęcie MMS - tyle

4b43ff0ab4d2db2f73f8c31858d1c5c1.jpg&key=545d944e6ba20d74a53c9a1b65dc2fcf0a2eb24ee444132eb18be57dda42694b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, box33 napisał:

Chyba nonsensem jest w dzisiejszych czasach posiadac smartphone i mieć wyłączone dane mobilne?? (Przecież to w tej chwili groszowe sprawy) To tak jakby kupić samochód który będzie stał bez kół i koła będą zakładane tylko żeby podjechać gdzieś a potem znów zdjęte ..... Mniejsza z tym to tylko tak na marginesie .

Wracając do tematu, u mnie działa wszystko na wyłączonym jakimkolwiek dostępie do sieci . Testowałem przed chwilą . Mam wyłączone dla bezpieczeństwa automatyczne pobieranie MMS. Przychodzi wiadomość z ikoną załącznika , włączam dane mobilne i ściągam zdjęcie MMS - tyle

Dla ciebie, może i nonsens... Jeśli ktoś musi otrzymywać co 20 sek powiadomienia o nowych śmiesznych kotach na fb, to pewnie potrzebne uruchomione dane non-stop. Ja potrzebuję internet wtedy kiedy potrzebuję i wcale nie chodzi o "groszowe" sprawy na rachunku tylko o jak najdłuższe działanie baterii, bo mam inne priorytety niż ty. Jeśli potrzebuję danej funkcji to ją włączę i użyję, ale nie chcę żeby mi 24/h po kieszeniach napieprzał generator fal wysokiej częstotliwości, wystarczą beacony do/od wieży komórkowej.
    Twoje porównanie do wymiany kół w samochodzie pasuje jak pięść do nosa... bo wg. tego porówania, to ja nie włączam i wyłączam danych pakietowych, tylko: wyłączam telefon, rozkręcam obudowę, dostaję się do płyty głównej, wlutowuję modem, składam wszystko do kupy, odpalam telefon i dopiero cieszę się internetem...
    Używam telefonu, przede wszystkim do bycia w koniecznym kontakcie (rozmowy, smsy i mmsy właśnie), ale z częstym ładowaniem mam ograniczone możliwości (pomimo powerbanka), druga najważniejsza funkcia to zarządzanie sieciami i do tego wykorzystuję głównie wifi, które zżera baterię. Dlatego chcę mieć możliwość wyeliminowania każdego niepotrzebnego poboru energii, ot i cała tajemnica.

U mnie, niestety, nie działa tak jak u ciebie. Wysłany skądkolwiek mms nie dotrze do mnie jeśli nie włączę danych pakietowych (z samym wifi - nie zadziała). Natychmiast  po włączeniu transmisji danych - spływają zaległe mmsy.
    Teraz, już podejrzewam, że jest to jednak związane z siecią, bo nie mogę sobie poradzić z jednym problemem (sieć nju). Telefon automatycznie pobiera ustawienia sieci komórkowej i jako APN mms ładuje się APN orange (niby ta sama sieć, ale dla nju jest inny adres serwera). Niestety, jest on zabezpieczony przed edycją. Nie mogę w nim zmienić nic, bo pola są wyszarzone i nie ma opcji zapisz. Nawet, jeśli dołożę drugi APN mms, to podejrzewam, że ten systemowy jest domyślny.
    Dzwoniłem do wsparcia nju, ale oczywiście człowiek zielony - kazał dzwonić do producenta systemu operacyjnego i poza tym że: APN orangea "powinien" działać tak samo - nie miał nic więcej do dodania.

Smutno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Spoko, wychodzi na to że chyba  jestem szcześliwcem - nie używam  fb-nie interesuje mnie kompletnie  i nawet nie chce wiedzieć co to takiego jest  ;) ,   zdziwiło  mnie tylko że ktoś  jeszcze wyłącza dane mobilne .  Ja  mam własnie orange i tak to działa jak  napisałem . Kompletnie nic nie ustawiałem, , apn-y  itp. wszystko z automatu  jest skonfigurowane .  Tak jak pisałem  przy wyłączonych danych  mobilnych  dostaje wiadomość  z ikoną załącznika którego nie pobiorę póki nie właczę przesyłania danych. Moim zdaniem tak to właśnie  powinno działac i  w A2 Lite  działa to idealnie  ( w poprzednim sony też  to nie działało  i bez neta była lipa  z mms). Nie wiem którego  systemu używasz , u mnie siedzi  global  android  9  aktualizowany na bieżaco i  po ostatniej aktualizacji działa  perfekcyjnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie mam zaktualizowane do dna (PKQ1.180917.001.V10.0.2.0.PDLMIFJ). Różnica jest taka, że ty masz Orange, a ja njumobile. To niby ta sama sieć, ale tak jak pisałem - konfiguracja APN mmsa jest inna dla nju (MMSC) i pomimo tego, że dokładam dodatkowy APN, to nie mogę go ustawić jako default... Muszę spróbować zapakować do telefonu sim'a od teściowej (play) i zobaczę czy się będzie tak samo zachowywał.

W poprzednim telefonie (Meizu M3 note) mogłem w aplikacji do sms'ów wybrać, którego APNa używać do mms, ale tam był FlyOS (na bazie Androida5), a nie czysty Android. W "Pie" nie ma takiego ustawienia, ani w apce do sms, ani w innych alternatywnych (np. QKMS czy Silence). No i tak na razie się bujam z problemem...
    Jeśli zadziałałoby tak jak u ciebie

11 minut temu, box33 napisał:

przy wyłączonych danych  mobilnych  dostaje wiadomość  z ikoną załącznika którego nie pobiorę póki nie właczę przesyłania danych

to byłbym cały happy.
    Jeszcze się pobawię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

jeszcze coś mi się przypomniało ,  nie  wiem czy ma to związek ale niedawno  własnie aktualizowałem przez GP jakieś  4   poprawki do  obsługi systemu:  google, usługi operatora , cyfrowa równowaga oraz  action services.  Jeśli   nie pomoże   to  może być jeszcze kwestia samej karty sim  albo  tych apn  

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@inz.mamon  pozwól że zacytuję :

... Używam telefonu, przede wszystkim do bycia w koniecznym kontakcie (rozmowy, smsy i mmsy właśnie), ale z częstym ładowaniem mam ograniczone możliwości (pomimo powerbanka)...

Piszesz że chcesz być w kontakcie a wtedy korzystasz z sieci GSM czy Wi-Fi? Jeżeli z sieci GSM to może przestaw telefon ażeby działał tylko w paśmie 2G . Wiem że to takie sobie rozwiązanie ale może warto spróbować. Nasuwa się mi też taka myśl czy w takim przypadku nie lepszym rozwiązaniem byłby zwykły telefon 3G zamiast smartfona?

Masz zrootowany telefon?

Są aplikacje (ustawienia systemu np. w EMUI) gdzie możemy wpływać na to czy dana aplikacja może się łączyć z internetem przez sieć GSM czy przez Wi-Fi czy też możemy jej zabronić kontaktu z siecią i wtedy coś niecoś zostaje więcej w baterii .

Coś w tym stylu (mój stary zrzut).

Spoiler

Screenshot_2016-05-30-19-36-09(2).thumb.png.cf08354ffe5cfdd3dc7cebb81c5cf193.png

Lub aplikacji pozwalającej na automatyczne zarządzanie siecią (wymagany root)? Nie wiem czy działa na Androidzie 9? Na Androidzie 6 działało.

Spoiler

Screenshot_2016-10-27-15-18-01.thumb.png.ca0b6d2b296e156cad16362311506856.png

... konfiguracja APN mmsa jest inna dla nju (MMSC) i pomimo tego, że dokładam dodatkowy APN, to nie mogę go ustawić jako default...

nie ma możliwości "zaptaszkowania" tego ustawienia? A czy ustawienia dla Internetu dotyczą Orange czy nju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dapik1:

Telefon nie był rootowany. Jeśli idzie o wybór pasma, to jest możliwość zmiany w ustawieniach sieci komórkowej i mogę się tym bawić w celu oszczędzania energii. Jednakże, jeśli jestem poza zasięgiem mojego wifi, to korzystam z internetu komórkowego. Jak już pisałem - telefonu używam również do zdalnego zarządzania sieciami, więc nie zmienię smartfona na zwykły telefon a 2G słabo się sprawdzi przy np. zdalnym pulpicie do serwera.

Mój telefon to A2 Lite, czyli nie mam na nim MIUI tylko gołego Androida, jedyny ślad po Xiaomi to "Program zadowolenia użytkownika" oraz "Dane diagnostyczne", które wyłączyłem.

Ciągle mam wrażenie, że to jednak problem tych APNów

Screenshot_20190110-143231.thumb.png.92c2090f31b753f92ae1edd2dce3f670.pngScreenshot_20190110-143346.thumb.png.4146274c9b249487ab9023a8c4491c8d.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Jedn pytanie, punkt dostępu masz jako Orange internet,.nju czy inne? Próbowałeś dodać manualne nowy punkt dostępu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golyl

Mamy tak samo wysyłanie i odbieranie MMS tylko przy włączonej transmisji danych przedtem mieliśmy w domu HTC m9 i HTC 626 i działało bez ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi