Skocz do zawartości
jezierek88

automatyczne pobieranie MMS Xiaomi Mi A2 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

fido

Koledzy czy problem został jakoś rozwiązany bo mam ten sam problem sieć Orange i mmsy działają tylko jak włączę transmisję danych. Mam redmi 4X i tam nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

U mnie  nadal działa  jak powinno  na orange , sprawdzone przed chwilą .  Przy wyłączonej transmisji  danych przychodzi wiadomość sms  do pobrania, właczam dane i ją  pobieram -tak to działa. 

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido
    Napisano (edytowane)

U mnie też jest podobnie że w aplikacji sms kręci się kółko że coś przyszło i żeby pobrać muszę włączyć dane, ale nie o to chodzi bo powinno się pobierać automatycznie. To kółeczko widzę dopiero jak wejdę w tzw czat od danego nadawcy a jak tam nie wejdę to nie mam żadnej informacji że coś przyszło. Sprawdzone dziś na karcie od operatora Plus całkowicie w innym miejscu.

Edytowane przez fido

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

wyłącz automatyczne pobieranie   i spróbuj wtedy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido

Ta opcja jest włączona od samego początku nawet jest załączone automatyczne pobieranie w roamingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

To jak chcesz żeby Ci to dobrze działało  skoro masz automatyczne pobieranie i wyłączasz dane , bez sensu . Ja mam wyłaczone autopobieranie mms dla samego  bezpieczenstwa . Jak mam wyłaczone przesyłanie danych i ktos mi wyśle mms-a   to przychodzi jako sms  ze strzałką  do pobrania , normalnie sie wyswietla powiadomienie   sms na belce i na ekranie informacja   ze jest wiadomosć 

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido
    9 minut temu, box33 napisał:

i wyłączasz dane , bez sensu . 

Dlaczego bez sensu, nie każdy musi mieć włączone dane cały czas dla mnie to nie jest potrzebne włączam dane kiedy potrzebuje. Na redmi 4x nie mam włączonych i mmsy działają a jak potrzebuję skorzystać z neta to sobie dane włączam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

Dlatego napisałem wyłącz autopobieranie  mms , po co ci ono skoro masz dane wyłaczone? Pewnie dlatego Ci  kreci bo chce pobierać.  U mnie to działa jak powinno - bym powiedział że na A2Lite  wrecz rewelacyjnie- dużo lepiej niz kiedyś na moim  starym sony - tam jak były dane w momencie przyjscia mms wyłaczone to juz w ogole kaplica-nie dało sie w ogole   pozniej zdjecia  pobrać . Dołączam screeny  jak to u mnie wygląda 

Screenshot_20190306-082221.thumb.jpg.165a05f5063a5f79d21ecf95626a086c.jpgScreenshot_20190306-082245.thumb.jpg.a549d244d6f0a4033c9e2a0e454ae054.jpg

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido
    Napisano (edytowane)

Moj blad nie doczytalem wylacz ? zrobie testa i sie zobaczy. Jeszcze musze powalczyc z polaczeniem z zegarkiem amazfit.

Jakiego programu do przegladu zdjec uzywasz bo czasami potrzeboje edytowac zdjeci zeby dodac tekst a na orginalnym programie tego nie ma. W redmi 4x moge to zrobi z galerii ale ta nie chce sie instalowac na Mi A2 lite

Edytowane przez fido

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    38 minut temu, fido napisał:

Moj blad nie doczytalem wylacz ? zrobie testa i sie zobaczy. Jeszcze musze powalczyc z polaczeniem z zegarkiem amazfit.

Jakiego programu do przegladu zdjec uzywasz bo czasami potrzeboje edytowac zdjeci zeby dodac tekst a na orginalnym programie tego nie ma. W redmi 4x moge to zrobi z galerii ale ta nie chce sie instalowac na Mi A2 lite

Prosta galeria pro 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi