Skocz do zawartości
Arkadiush

Zmiana karty SIM Huawei P20/P20 PRO - wpływ na aktualizację - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadiush

W wątku można prowadzić dyskusję nt. wpływu zmiany karty SIM na aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play brak aktualizacji poszedłem kupiłem starter nju i odrazu do 168 a potem emui 9 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Mam p20 z MediaMarkt. Cały czas używam na karcie Play. Po zamianie karty na Plus i restarcie telefonu wskoczyła aktualizacja z listopadowymi poprawkami ale nadal nie widać Andka 9. 

Czemu tak się dzieje że trzeba zmieniać kartę aby telefon coś pobrał ?

Jest jakiś sposób aby trochę przycisnąć telefon do wyszukania aktualizacji ?

Pozdro swiateczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Cinomovies napisał:

Czemu tak się dzieje że trzeba zmieniać kartę aby telefon coś pobrał ?

Tego NIKT nie wie, ale gdy o tym napisałem ludzie zaczęli tak robić i zdaje to egzamin. Kilka osób mając Play dali kartę z Orange i dostali nowszą wersję 8.1, a niektórzy gdy dali z powrotem Play dostali Androida 9.

Tak czy inaczej Play dostaje już Androida 9. Teraz pozostaje czekać i czasami można spróbować włożyć inną kartę. Ja będę próbował karty z UK wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogąc doczekać się aktualizacji u swojego operatora (Plus - telefon zakupiony w czerwcu br. ), wiedziony ciekawością związaną z aktualizacją do 9.0 postanowiłem zaeksperymentować w sposób opisywany przez @BezSpecjalnejNazwy . Dodaję, że u swojego operatora dostępność sprawdzana 2x dziennie.

Dzisiaj około godz. 14:00 po odblokowaniu antywirusa wyciągnąłem kartę sim PLUSa i włożyłem posiadaną kartę PLAY-mobile. Po zalogowaniu się w sieci, NATYCHMIAST pojawiła się systemowa informacji o dostępnej nowej aktualizacji do EMUI 9.0.0 .160. Całość operacji czyli ściągnięcie aktualizacji (4.06 GB), ponowne przełożenie karty, włączenie telefonu i zaktualizowanie trwało koło 1 godziny. 
    Tak więc chwilowa podmiana karty może pomóc w "zdobyciu" Androida 9.0.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zmieniałem dzisiaj karty z Play na Plus i ponownie co niestety nie sprawiło że aktualizacja się pojawiła :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś jest z tymi zmianami kart ja zmieniłem na tmobile z play i odrazu wyskoczyła aktualizacja d42d756e05d4817f476f2905ab0b7646.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, Marcin_Zgryza napisał:

Coś jest z tymi zmianami kart ja zmieniłem na tmobile z play i odrazu wyskoczyła aktualizacja d42d756e05d4817f476f2905ab0b7646.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Też tak miałem wczoraj jak zmieniłem kartę z Play na Plus. Ale nie pojawił się Andek 9 a dostałem jeszcze nowsza wersje bo mam prorawki z listopada 2018

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 minut temu, Cinomovies napisał:

A ja zmieniałem dzisiaj karty z Play na Plus i ponownie co niestety nie sprawiło że aktualizacja się pojawiła

Kilkakrotnie z różnych kont pisałem do Huawei i albo "Nie wiemy dlaczego tak jest" albo "To przypadek"... przypadek na kilkunastu urządzeniach. Oni nie wiedzą nic, mówią co im każą. Nie mają żadnej wiedzy, tylko tą "w bazie".

Nowa karta z Play nie spowodowała update - mam nową (ten sam numer) bo córka postanowiła autkiem pojeździć.

@Marcin_Zgryza cieszę się, że mój sposób działa. Ale tu też ciekawostka... jedni dostają ~500MB do *168 a inni pełne ~3,5GB.

Edytowane przez BezSpecjalnejNazwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zmiana karty z Orange na play i na inny numer orange nic nie dało. Zmiana slotu też nie 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi