Skocz do zawartości
velsufferxd

Sony Xperia XZ1 - aktualizacja do Android Pie 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem, że model XZ1 dostał Androida 9.0 lecz u mnie nadal jest 8.0.0 z poprawkami z września. Czy ktoś ma już Androida 9.0? Dodam że telefon mam bezpośrednio od SONY nie od operatora.

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@velsufferxd Posiadam XZ1 z wolnej sprzedaży i też mam 8.0 i poprawki z 1 września. Przedwczoraj dostałem odpowiedź od pomocy technicznej Sony, że wydali Androida 9 Pie dla XZ1 w listopadzie i że trzeba czekać, bo nie wszyscy dostaną jednocześnie. Wiem, że egzemplarze XZ1 z brandem T-Mobile dostały Pie już parę tygodni temu. My nadal czekamy. Coś długo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbrew pozorom brandowane telefony dostają szybciej aktualizację od tych z wolnej sprzedaży. Czy wyszła aktualizacja na Twój region sprawdzisz na xperiacheck.com

Już do samego androida pie dostałem 2 aktualizację, poprawki zabezpieczeń 1 grudnia, soft Orange. Lepiej używać oprogramowania od swojego operatora, gdzie dostępne jest wificalling oraz volte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki za informacje bo już zaczynałem cykać że coś nie tak jest z moim telefonem. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Jest 31 grudnia, a ja wciąż nie otrzymałem możliwości aktualizacji Andorida do wersji 9.0. Posiadam Xperię XZ1 Compact. Telefon z wolnej sprzedaży, aktualnie użytkowany w Orange. Czy jest jakieś rozwiązanie, czy pozostaje czekać?

Sprawa o tyle dziwne, że mój ojciec również posiada XZ1 Compact z wolnej sprzedaży (kupiony z innego źródła), telefon też z Orange, a aktualizacja do 9.0 została zrobiona.

Screenshot_20181231-094446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki numer cda posiadasz? Wpisz *#*#7378423#*#* w dialerze, wyskoczy menu serwisowe->Service info->software info i patrz na Customization Version.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisując komendę, którą podałeś apka od dialera się zawiesza. Załączam screen. Co może być nie tak?

Screenshot_20181231-130727.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, powinno działać i po wpisaniu kodu samo wyskoczyć menu serwisowe. Zrestartuj telefon i spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, reset nic nie pomaga. Jest jakiś inny sposób? Probować "naprawę" przez PC Companion?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź przez PC companion czy jest aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi