Skocz do zawartości
Grzegorz M

[Poradnik] Instalacja Androida 9.0 przez pendrive'a.

Rekomendowane odpowiedzi

dzupert
    6 godzin temu, Madeofsun napisał:

Krok 1: Przygotuj dysk USB o pojemności co najmniej 8 GB. Zalecany jest dysk Sandisk, Kingston lub Kingmax.

Od razu powiem, że większe znaczenie ma czy partycja dysków jest MBR czy GPT. Sam mam u siebie z 6 pendrive'a od firm no name do markowych i z żadnym nie miałem problemu. Wystarczy go dobrze przygotować....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Czy metodą opisaną w tym wątku, mogę zaktualizować telefon kupiony u operatora Plus GSM (czyli brandowany) ?

Obecnie mam na telefonie Androida 9.0.0.163(C432E5R1P9). Wkurza mnie brak aktualizacji poprawek bezpieczeństwa - w moim przypadku poprawka bezpieczeństwa jest z 1 listopada 2018.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemka. niestety instalacja dochodzi do 3% i wywal fail. pisze zeby sprawdzic wersje 

ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madeofsun
    Napisano (edytowane)
    W dniu 22.03.2019 o 11:56, Mihau587 napisał:

siemka. niestety instalacja dochodzi do 3% i wywal fail. pisze zeby sprawdzic wersje 

ktos cos?

Witam,

metoda pendrive - OTG  jest możliwa z następujących wersji podanych poniżej i przeznaczona jest dla Dual SIM = CLT-L29,

Spróbuj cofnąć się do emui 8.1 przez hisute, pewnie dostaniesz update do 203 przez OTA - utracisz dane,  a jak nie pozostaje czekać

SD update possible from the following SW variants

CLT-L29 9.0.0.195(C432E5R1P9)

CLT-L29 9.0.0.163(C432E5R1P9)

CLT-L29 9.0.0.108(C432E5R1P7log)

CLT-L29 8.1.0.161(C432)

Edytowane przez Madeofsun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 25.03.2019 o 21:50, Madeofsun napisał:

Witam,

metoda pendrive - OTG  jest możliwa z następujących wersji podanych poniżej i przeznaczona jest dla Dual SIM = CLT-L29,

Spróbuj cofnąć się do emui 8.1 przez hisute, pewnie dostaniesz update do 203 przez OTA - utracisz dane,  a jak nie pozostaje czekać

SD update possible from the following SW variants

CLT-L29 9.0.0.195(C432E5R1P9)

CLT-L29 9.0.0.163(C432E5R1P9)

CLT-L29 9.0.0.108(C432E5R1P7log)

CLT-L29 8.1.0.161(C432)

Cześć!

Dzięki za informację. Mam wersję 9.0.0.163(C432E5R1P9), czyli drugą pozycje z tabeli. Parę pytań:

1. Mam rozumieć, że mogę zrobić update, przez USB OTG?

2. Czy wraz z updatem, wgrają się aktualne poprawki zabezpieczeń? Bo po aktualizacji z 8.1 do 9.0 poprawki zabezpieczeń zostały stare.

3. Mam telefon zbrandowany przez PlusGSM. Czy po zrobieniu update, ten brand zniknie (np ta obrzydliwa tapeta przy starcie telefonu)?

A tak na marginesie, jak pytałem w salonie Plusa o P20 Pro, to pokazali mi model z czystym Androidem, mówiąc, że dla P20 Pro brandu nie będzie. Jak już kupiłem, to przez kilka dni tak było, potem pojawiła się aktualizacja z brandem...

Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madeofsun
    2 godziny temu, robertpos napisał:

Cześć!

Dzięki za informację. Mam wersję 9.0.0.163(C432E5R1P9), czyli drugą pozycje z tabeli. Parę pytań:

2. Czy wraz z updatem, wgrają się aktualne poprawki zabezpieczeń? Bo po aktualizacji z 8.1 do 9.0 poprawki zabezpieczeń zostały stare.

3. Mam telefon zbrandowany przez PlusGSM. Czy po zrobieniu update, ten brand zniknie (np ta obrzydliwa tapeta przy starcie telefonu)?

A tak na marginesie, jak pytałem w salonie Plusa o P20 Pro, to pokazali mi model z czystym Androidem, mówiąc, że dla P20 Pro brandu nie będzie. Jak już kupiłem, to przez kilka dni tak było, potem pojawiła się aktualizacja z brandem...

Robert

Tak ta metoda uaktualni twój telefon, 

UWAGA tylko dual sim p20 pro. 

Oprogramowanie gotowe do skopiowania na pendrive pobierzesz:

https://androidhost.ru/1jzB

Sformatuj pendrive do formatu exfat

Po ściągnięciu na pendrive skopiuj tylko folder dload

Ale, trzeba wiedzieć jaki soft wgrać z jakiej wersji do jakiej, a więc żeby wejść wyżej 

Po pierwsze to z kompilacji 163 można przejść do oprogramowania z końcówką 195 lub 203 tobie podałem link do 203 jest to w tej chwili wersja dostępna dla wszystkich w Polsce. 

Uwaga zrób backup danych, bo metoda otg wgrywa wszystko na czysto, usuwając dane, brend plusa zniknie ale na chwilę, brend wgrywa się przez osobne inne aktualizacje operatora to tylko kwestia czasu jak szybko dostaniesz aktualizacje od plusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek
    Cześć!

Robert
    Jak dostajesz telefon z Plusa jest czysty, ale po uruchomieniu pobiera brand w formie aktualizacji. Ja mam z Plusa i w Plusie, po aktualizacji przez OTG system jest czysty a brand nie pojawił się, przynajmniej u mnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq
    Napisano (edytowane)

Chcę zaktualizować zonie fona, rozumiem, że najnowszy do wrzucenia z pena jest ten -> Huawei P20 Pro CLT-L29 hw eu HLRCF Charlotte-L29C 9.0.0.241(C432E5R1P9) Firmware 9.0.0 r3 EMUI9.0.0 05015BGR [androidhost.ru].zip

Edytowane przez jackq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Najnowszy jest 9.0.0.236.

A nie łatwiej i szybciej przez HiSuite?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq

Wgrałem ten co wkleiłem, czyli 241, najnowszy. HiSuite nie wykrywał aktualki to samo fon, a była wersja 153.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi