Skocz do zawartości
Grzegorz M

[Poradnik] Instalacja Androida 9.0 przez pendrive'a.

Rekomendowane odpowiedzi

lukeniu
    Czy mogę wgrać każdą wersje zatwierdzoną przez FF z pendrive. ?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Pliki ściągnięte z FF nie są przeznaczone do instalacji z pendrive'a. Brakuje w nich pewnego składnika.

Powiem wam, że ten poradnik uratował dzisiaj mojego P20 PRO.
    Podczas instalacji TWRP coś namieszałem i straciłem system, recovery i e-recovery. Ponowna instalacja TWRP nic nie dawała. Jedyne co pomogło to instalacja systemu z pendrive'a.

Wysłane z mojego P20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert
    11 godzin temu, lukeniu napisał:

Pliki ściągnięte z FF nie są przeznaczone do instalacji z pendrive'a. Brakuje w nich pewnego składnika. 

Od wersji  9.0 się wiele pozmieniało i brak pewnych plików do instalacji, aczkolwiek da się to obejść...

11 godzin temu, lukeniu napisał:

Podczas instalacji TWRP coś namieszałem i straciłem system, recovery i e-recovery

Po mimo instalacji TWRP da się "odpalić" systemowe erecovery. Swego czasu miałem wiele problemu po zablokowaniu bl, testowałem wiele opcji. Wszystko zależy od kombinacji wciskania "klawiszy" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukeniu
    Po mimo instalacji TWRP da się "odpalić" systemowe erecovery. Swego czasu miałem wiele problemu po zablokowaniu bl, testowałem wiele opcji. Wszystko zależy od kombinacji wciskania "klawiszy" 

Zainstalowałem TWRP poprzez aplikacje TWRP i chyba poszła nie tam gdzie trzeba. E-recovery udało mi się uruchomić tylko raz, próbowałem pobrać ostatnie dostępne oprogramowanie ale wywaliło błąd podczas instalacji i po tym już nie dało się nic zrobić. Próbowałem przywrócić go poprzez HiSuite na komputerze ale wywalił że mój telefon nie obsługuje tej funkcji. Pomogło wygranie 9.0.0.270 z pendrive'a udowadniając telefon powstrzymałam ona przyciski głośności, znalazł paczkę na pendrivie i ja zainteresowało. Po tym wszystkim dałem ponownie odblokowałem Bootloader bo mi go zablokowało po instalacji z pendrive'a i znowu TWRP ale tym razem przez fastboot, a potem Lineage OS 16 do tego parę dodatków i testuję teraz jak to się sprawuje.

Wysłane z mojego P20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, może moje pytanie nie tyczy się obecnego wątku ale chciałbym uzyskać odpowiedź 

odnośnie Firmware Finder. W nim są dwa rodzaje uaktualnień do pobrania jest to FullOTA (czyli pewnie android z całym uaktualnieniem ) a druga to OTA-MF (pewnie sama aktualizacja). Odnośnie OTA-MF czy mogę pobrać przez erecovery np. aktualizację 295 do P20 pro i czy ona się normalnie wgra, jak jest zatwierdzona ?

Dzięki za odpowiedź, bo zawsze wgrywałem FullOTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ile bezpieczne są te pliki z androidhost.ru ?  kto wie ,czy jakiś wańka nie dorzuci coś od siebie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukeniu
    na ile bezpieczne są te pliki z androidhost.ru ?  kto wie ,czy jakiś wańka nie dorzuci coś od siebie .
    Pliki są na 100% bezpieczne bo telefon z zablokowanym bootloaderem nie przyjmie zmodyfikowanego oprogramowania. Musi ono być podpisane specjalnym certyfikatem, który posiada tylko Huawei.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@maniek971 W razie co, antywirus wypluje jakiś komunikat. Chyba, że ściągasz przez telefon... Jeśli tak, to proponuję na PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    murlo

Czy po wykonaniu instalacji przez pendrive, kopia zapasowa wykonana przez hisiite przywraca wszystko, łącznie z danymi i hasłami aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert

@murlo Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    murlo

@dzupert dzięki

zapytałem, bo w EMUI 9.1 pojawiła się nowa możliwość odzyskania danych przez eRecovery

"Uruchom eRecovery i przejdź do wyboru „Emergency Backup”. Tam możesz wykonać awaryjną kopię zapasową. Urządzenie uruchamia się tutaj w oddzielnym środowisku systemu, w którym można wykonać awaryjną kopię zapasową na karcie SD i nośniku USB."

i nie wiem z której skorzystać, hisuite czy eRecovery a może to to samo.

po niemiecku

11.thumb.png.aa7a6cf19ca67d3c9c57939db74a9f6b.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi