Skocz do zawartości
werter8506

Czarny ekran po próbie wgrania alternatywnego romu - jak przywrócić prawidłowe wyświetlanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z 3 letnią Z3. Kupiłem używkę, chciałem pobawić się z nowym ROMem, więc zdjąłem bootloadera. Niestety jakoś na tym poprzestałem, a po jakimś czasie pojawiły się problemy z wyświetlaczem...

Telefon przy próbie odblokowania podświetla ekran, ale ten niestety pozostaje czarny. Po restarcie pojawia się logo Sony, ale na dole ekranu widoczne są "szumy", które po chwili stają się czarne (przy widocznym logo firmowym). Potem standardowo "Powered by android" i... To by było na tyle. Ekran czarny, czasem coś zaskoczy i uda się z telefonu skorzystać. Innym razem "wygaszacz ekranu" z zegarem pojawia się, ale tak mniej więcej na 2-3 cm. od dołu ekranu, reszta pozostaje czarna. Kilkakrotnie wgrywałem świeżego softa, bawiłem się Emmą, (niestety na zdjętym bootloaderze nie mogę skorzystać z opcji naprawy :/). Pomaga na jakiś czas, czasem jest to niecała doba, czasem nawet 2 tygodnie jest ok.

Ktoś z Was miał podobny problem? Co może być przyczyną i jak się jej skutecznie pozbyć raz na zawsze?

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@werter8506 Próbowałeś Flashtoolem wgrać stock rom dedykowany pod ten model i ponownie wgrać rom taki jaki Ciebie interesuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem, na jakiś czas problem ustąpił, ale z czasem zaczął się powtarzać. Podejrzewam luzy w lutach po kilku upadkach. Tak czy inaczej dzięki za pomoc, temat do zamknięcia, telefon znalazł nową ofiarę 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi