Skocz do zawartości
_PrEzY_

[ROZWIĄZANY] Nagrywanie w UHD - czy można obejść blokadę długości nagrywania do 10 min?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć ! Niedawno kupiłem nowy tel. Samsung Galaxy S8. Czy da się obejść jakoś to, żeby nagrywać filmiki dłuższe niż w 10min w jakości UHD ? Ktoś próbował może ? Ani na karcie (sformatowana do exFAT, 64GB) ani w pamięci telefonu nie można zapisać dłuższego pliku. Jakieś pomysły ? Wolałbym jakieś mniej inwazyjne metody niż grzebanie w oprogramowaniu. Będę wdzięczny za pomoc ! Pozdro !

Edytowane przez RealEcho
    poprawiam tytuł wątku na bardziej precyzyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@_PrEzY_ To jest ograniczenie systemowe, które zapobiega tworzeniu zbyt dużych plików z filmem. Z resztą sam zobaczysz ile zajmuje taki w UHD. Wszystko podobno po to, żeby zapobiec przegrzewaniu urządzenia i oszczędzić baterię. 

Ponoć są w Sklepie Google są apki które pomijają ten limit.  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Bez limitu długości chyba tylko FHD 30 klatek i QHD. FHD 60 klatek i UHD po 10 minut niestety. Więc z tym zbyt dużym plikiem ciut naciągane skoro QHD się da bez limitu. Bardziej chyba chodzi o przegrzewanie, co też jest naiwne, bo przecież po tych 10 min. możesz znów zacząć nagrywać na następne 10 minut. Ani mi się telefon nie przegrzewał ani mniej nie zajmował plik. Ponoć S7 takiego ograniczenia nie miały. Przynajmniej w starszych Androidach, bo nie wiem jak na 7 i 8, a nie miałem tego smartfona. Ciekawe czy w Pie zostawią ten limit?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@RealEcho dzięki za odp. - w sumie dziwna logika i argumenty odnośnie tych ograniczeń ...  🤔 Znasz jakieś apki, które sobie z tym radzą ?

@topiq  dzęki za odp.

Edytowane przez GeoHot
    1 temat = 1 problem, już jest nowy wątek, więc fragment posta usuwam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@_PrEzY_ w sprawie apki bez ograniczenia. Nie testowałem, ale ponoć "Open Camera" nagrywa w UHD bez limitu. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, RealEcho napisał:

@_PrEzY_ w sprawie apki bez ograniczenia. Nie testowałem, ale ponoć "Open Camera" nagrywa w UHD bez limitu. 

@RealEcho Dokładnie, miałem na myśli ograniczenia producenta ;) Dzięki za apkę, sprawdzę, przetestuję i się podzielę co z tym wyszło !

dodana zawartość

8 godzin temu, RealEcho napisał:

@RealEcho Dziękuję za pomoc, apka nagrywa w UHD bez limitu po jej odpowiedniej konfiguracji !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq
    Napisano (edytowane)

A jak z jakością filmów w tej apce? Chętnie sam wypróbuję.

Wszystko fajnie, ale ta apka nie ma pełnego QHD, przynajmniej najwyższa jakość jaką udało mi się ustawić to 3264x1836. No chyba, że coś jeszcze nie ustawiłem. Przed ustawieniem Używaj Camera2 API miałem max FHD.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@topiq No mi nagrywa w UHD, trzeba tam zaznaczyć opcję wymuszenia nagrywania w 4K (ustawienia filmów) - screen.

1204176631_Screenshot_20190108-153510_OpenCamera.thumb.jpg.cadff687887aa335613208de892dcf0c.jpg

Edytowane przez RealEcho
    poprawiony rozkład grafik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Aaaa ok. Musiałem wyłączyć API2 i dopiero ta pozycja się pojawiła, mimo braku w rozdzielczości ustawienia 4K. Potestujemy jak to śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi