Skocz do zawartości
covo

aplikacja dla ustawienia różnych "planów dźwiekowych"

Rekomendowane odpowiedzi

covo

szukam aplikacji, w ktorej można zapisać różne "plany dźwiekowe", czyli zapisać grupowo (np.  "dzień" / "miasto" / "totalna cisza") poziomy dzwiekowe dla dzwonienia, powiadomień, alarmów, multimediów, etc., żeby potem tylko przełączać się. Problem polega na tym, że prawie mam juz taka app:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.hp.volume&hl=pl

- ale niestety, "nie trzyma" zapisanego  wyciszania alarmów, tzn. w planie ustawiony jest zerowy poziom dla alarmow (i wszystkich innych dźwiekowych spraw), ale aplikacja "alarm" jest silniejsza, przebija się przez to ustawienie i dudni, jak potępiona.

Czy zna ktoś taką aplikację, ktora skutecznie da się zaprogramować także dla alarmów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Sprawdź Tasker, Automagic i inne podobne aplikacje do automatyzacji

Tworzysz projekt / flow z odpowiednio ustawionymi poziomami dźwięku a potem je włączasz / przełączasz widgetami lub automatycznie w zależności od lokalizacji i czasu

Co sobie zażyczysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo

o tym, że są apps do automatyzacji - to ja wiem, a mniej więcej tylko tyle napisałeś. Wspomniałem o jednej app, wiele potestowałem, także lamę, płatnych nie będę próbował. Pytam o coś już sprawdzonego w tej kwestii: kto używa i alarm zawarty w (np.) app zegarowej udaje mu się w planie "cisza" zablokować, wyciszyć do zera. U mnie każda testowana app działała ok, ale alarmy przebijały się przez ich ustawienie na zamilknięcie/ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@covo Odpytaj np. w wątku Taskera, czy to definitywnie zadziała i czy nie jest przypadkiem wymagany root do takich operacji. Ja zawsze mam zrootowany telefon. Może tu jest przeszkoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    Napisano (edytowane)

root  - nie mam, ale myślałem o tym,że skoro NIC z alarmem nie chce zadziałać, to może o root'a chodzi. Z kolei żadna z app, która niby miała w planie dzwiękowym alarm, root'a nie miała w wymaganiach dla działania. ok, trzeba przy tym się zakręcic...

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pigas1

Zobacz Aprofiles. Bardzo konfigurowalny i fajny app

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo

alarmów nie wycisza.

zdaje się, że od wersji andro 5 nie pozwala zablokowac ustawionych alarmów. W 4 było/jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi