Skocz do zawartości
Qbus

Ilosc pamieci w Desire

Rekomendowane odpowiedzi

Qbus

Witam.

Czy mozecie powiedziec ile macie wolnej pamieci na waszych telefonach?

Zainstalowalem ze 3 gry po 1-2MB sztuka, pare aplikacji po 500kB a tu mi zostalo z 18MB wolnych tylko. Czy to normalne?

Ponoc telefon ma 576 MB RAM i 512 MB ROM; czy ktos wie na co ta pamiec jest uzywana?

Czy rozwiazaniem problemu jest tylko ROOT oraz a2sd i instalacja programow na karcie pamieci?

Pozdrawiam.

Qbus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wolne 132 mb. Rozwiązaniem jest a2sd ale u ciebie zostało coś mocno mało tej pamięci.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon posiada 512 MB pamięci ROM, ale niestety tylko jej część jest do dyspozycji użytkownika (partycja data). Sporą część tej pamięci zajmuje system operacyjny (+- 150 MB), wydzielona jest również część pamięci na pobieranie aktualizacji.

Jeżeli chodzi o pamięć przeznaczoną dla użytkownika wygląda to tak że oprócz przechowywania w niej zainstalowanych aplikacji, są tam zapisywane również dane/ustawienia tych aplikacji oraz systemowych, co potrafi zabrać wiele miejsca.

Zakładając nawet że nie zainstalujesz żadnej aplikacji z marketu, miejsce w telefonie i tak będzie ci się z czasem zmniejszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolnej pamięci na czystym systemie jest 140 mb

Po instalacji każdej aplikacji,chodzeniu po necie i markecie pamięć się zmniejsza

Zrootuj telefon i zainstaluj A2SD

Ja przy zainstalowanych chyba ponad 30 programach mam jeszcze dostępne 132 mb więc A2SD działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mathu

Mam zainstalowwane kilkanaście aplikacji i kilka gier i ciągle mam dostępne 80MB wewnętrznej pamięci. Co ty tam napakowałeś że zostało tylko 18?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy wykorzystując android commander można przenieść zapisane wcześniej aplikacje na kartę pamięci?

---------- Post dołączono o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

już zajarzyłem że do tego trzeba mieć zrootowany telefon a ja trochę się tego obawiam tzn nie wiem czy sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    już zajarzyłem że do tego trzeba mieć zrootowany telefon a ja trochę się tego obawiam tzn nie wiem czy sobie poradzę.

Root jest banalny więc nie ma się czego bać

1 trudność to chyba zrobienie goldcard bynajmniej tak większość twierdzi i z tym sobie w 100% nie radzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbus

Mathu: no wlasnie nie wiem, mam podejrzenie ze to coPilot wraz z mapa Polski, Irlandii i UK; bo reszta to jest tylko KILKA aplikacji malych rozmiarow....

A tak ogolnie co do rootowania, czy mam mozliwosc zrootowania systemu, uzycia a2sd i automagiczej instalacji programow, ustawien, kontaktow wraz z linkami do facebook i innych pi****l? Rece mi opadaja jak mam kolejny raz przydzielac zdjecia, ustawiac linki i personalizowac po swojemu.....

Qbus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweq

zrób backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbus

No tak, ale backup przywroci mi caly telefon do niezrootwanego systemu czy tylko ustawienia programow/programy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi