Skocz do zawartości
tampon

Dotyk czasem nie reaguje, a czasem pojawiają się fantomowe dotknięcia

Rekomendowane odpowiedzi

tampon
    Napisano (edytowane)

Mam problem z ekranem dotykowym w ZC520TL. Po wyjęciu z pudełka po ok 30 minut pracy, ekran zaczął nie reagować na dotyk albo reagować z bardzo dużą zmiennością, czasem trzeba było kilkakrotnie nacisnąć dany punkt ekranu, żeby wywołać reakcje. problem ustępował na jakiś czas po zgaszeniu ekranu bocznym przyciskiem.

Po kilku aktualizacjach Androida w obrębie wersji 7.0 problem tak jakby ustał albo mocno się zminimalizował ale pojawił się kolejny. A mianowicie ekran zaczął sam klikać w losowych częściach. Np. podczas przeglądania Internetu w Chrome samoistnie zapętla się uruchamianie bocznego paska menu co jest dosyć uciążliwe.

Dodam, że wewnętrzne testy ekranu przeszły prawidłowo tj single-touch i multi-touch więc podejrzewam, że to kwestia programowa. Czy aktualizacja do Androida 8 rozwiązuje ten problem?

Pozdrawiam

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot
    Napisano (edytowane)

@tampon Nawet na 7.0 coś takiego nie powinno występować. Ten telefon masz nowy?

Edytowane przez GeoHot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tampon
    Napisano (edytowane)

Telefon jest powystawowy z outletu. Z tego co czytałem na angielskich forach to sporo osób się skarżyło na takie objawy.

Aha problem na pewno staje się bardziej widoczny jak telefon się nagrzeje.

Edytowane przez tampon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tampon

Poużytkowałem intensywnie telefon przez weekend. Włączyłem narzędzia programistyczne, żeby pokazywał na ekranie "kliknięcia" i wygląda to tak, że raz na jakiś czas wzdłuż skrajnej prawej krawędzi ekranu pojawiają się 4 kliknięcia pod sobą w równych odstępach.

Dużo pomogło zmniejszenie wielkości ekranu w ustawieniach ekranu. Po takim zabiegu występowało to średnio raz dziennie. Nie wiem jaka jest zależność.

Problem z brakiem reakcji na dotyk zniknął zupełnie. W zasadzie po aktualziacji do najnowszej wersji Androida 7.0 zniknął. Pozostały te nieszczęsne fantomy.

Znalazłem też coś takiego. https://www.asus.com/zentalk/in/thread-142069-2-1.html

Nie wiem jakim cudem to działa, ale objawy ustępują od ręki :D Telefon kupiony tanio i chodzi bardzo fajnie gdyby nie te fantomowe kliknięcia więc chyba zostaje z tym żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi