Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial [PORADNIK] Powrót do Androida 8.1 z Androida 9.x

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Witam!

W tym temacie przedstawię Wam, jak w najprostszy sposób powrócić do bazowego systemu Honor 10. Używamy tutaj oficjalnych plików i narzędzi, więc procedura jest jak najbardziej bezpieczna i nie powoduje anulowania gwarancji urządzenia. Zanim podejmiesz się czegokolwiek, - najpierw zrób kopię zapasową wszystkich ważnych dla Ciebie danych. Zmiana systemu spowoduje całkowite wymazanie wszystkich plików z pamięci urządzenia!

Czego potrzebujemy to:

• komputer osobisty z dostępem do Internetu
    • naturalnie, Honor 10 z niemodyfikowanym recovery i niemodyfikowanym Androidem w wersji 9.x
    • kabel USB 
    • program HiSuite (gdy podłączamy telefon do komputera, aplikacja powinna się automatycznie zainstalować. Jeśli jednak, tak się nie stało, tutaj znajdziesz program do ściągnięcia: https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/)

Powrót do starszego systemu jest niezwykle prosty i każdy powinien sobie z tym poradzić. 

1. Najpierw wejdź w Ustawienia -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Ustawienia dodatkowe. Zezwól HiSuite na użycie HDB. Nastepnie podłącz telefon do komputera w trybie przesyłu plików. 

Gdy połączenie zostanie nawiązane, wybierz opcję aktualizacji:

1.png

2. Później wybierz opcję Przełącz na inną wersję i wybierz Android Oreo w wersji 151:

2.png

3. W zasadzie to wszsytko, co możesz zrobić. Prędkość pobierania zależy już tylko od szybkości Twojego łącza, a zmiana systemu z ponownym uruchomieniem zajmie około 10-15 minut. Przez cały czas trwania procesu nie przerywaj połączenia pomiędzy telefonem, a komputerem. Konsekwencją takiego działania może być uszkodzenie smartfona.

3.png
    4.png
    5.png
    6.png
    7.png

Gdy telefon umożliwi wstępną konfigurację konta Google i pozostałych funkcji, możesz bezpiecznie odłączyć Honora od komputera.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, parę dni temu zaktualizowało się moje oprogramowanie na Android Pie 9 EMUI 9.0, niestety po aktualizacji zauważyłam, że (mówiąc kolokwialnie) z każdej czynności wykonywanej na telefonie wywala mnie do ekranu głównego, utrudnia mi to bardzo pracę, korzystanie z telefonu. Co mogę zrobić, gdzie to zgłosić? Czy proponowane przez Pana rozwiązanie powinno pomóc? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    16 godzin temu, Magdalena Godlewska napisał:

Czy proponowane przez Pana rozwiązanie powinno pomóc? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź 

Jeśli na poprzednim systemie tak się nie działo, to tak, cofnięcie do niższej wersji Androida powinno pomóc. Jednakże jesteś pierwszą osobą, która zgłasza taki problem u nas, więc podejrzewam, że przy aktualizacji 'coś poszło nie tak'. Po aktualizacji zalecane jest (choć wiele osób zaprzecza, to jednak dla świętego spokoju proponuję to jednak przeprowadzić) przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja telefonu. Naturalnie, przed tym proszę pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich ważnych plików.

Błędy można zgłaszać i na forum w temacie i konsultantom na czacie w aplikacji Hicare.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Zauważyłem, że nie mogę już wykonać rollbacka przez HiSuite. Mam soft 162. Ktoś ma tak samo?

Szkic.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Na sofcie 179 opcja rollbacka powróciła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

Na wersji 203 ponownie usunęli opcje.

image.png.a375fadfe7ef15216a35fe75509fffef.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 11.03.2019 o 16:59, Miły napisał:

Na wersji 203 ponownie usunęli opcje.

image.png.a375fadfe7ef15216a35fe75509fffef.png

Czy coś się może w tej sprawie zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

W sumie może nie każdy wie, ale z EMUI 9.1 można przejść na EMUI 9.0, a potem nawet na EMUI 8.1 :) Przy pomocy właśnie tego poradnika. Procedura taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi