Skocz do zawartości
franek k

Nie dziala push mail - lub dziala jak chce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nastepujacy problem z gmailem - dostaje maile ktore wyswietlaja mi sie w mojej komputerowej skrzynce,do telefonu nie dochodza albo dochodza z duzym opoznieniem.

Wieczorem wyslalem sobie maila,ktory rano byl w skrzynce odbiorczej - natomiast nie bylo o tym zadnego powiadomienia,dioda nie migala.

Reczne odswiezanie raczej mija sie z celem posiadania takiego telefonu.

Czy jak telefon jest uspiony,to w dalszym ciagu synchronizuje maila,dane?Ponadto mam zainstalowanego 3g watchdoga jezeli to moze byc jakas wskazowka.

Czy gdzies moge ustawic wieksza czulosc push-a? lub czy mam gdzies wlaczona jakas aplikacje ktora tego maila blokuje?na co zwrocic uwage?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z której aplikacji korzystasz? Gmail czy Poczta? Masz włączone wysyłanie danych itp.?

Gdyż mi konto na gmailu działa idealnie :] Nie wiem czy na zasadzie pusha, ale bardzo szybko wszystko odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

korzystam z aplikacji firowej na gmail.

Wszystkie dane i ich wysylanie mam wlaczone..jedyne co wlaczylem to blokada polaczen powyzej wykorzystanego limitu mb (ktorego jeszcze nie wykorzystalem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sledz
    Napisano (edytowane)

Trzeba mieć w ustawieniach bezprzewodowych zaznaczone stały dostęp do danych, inaczej po chwili po wygaszeniu ekranu telefon odłącza się od neta żeby oszczędzać baterię. Czasem zaznaczenie tego może nie działać dobrze, wtedy potrzebny jest program w stylu Keep Wifi tylko że do sieci komórkowej, nie szukałem w markecie bo nie mam tego problemu

Acha w trybie push działa tylko domyślny klient Gmail, większość innych skrzynek po prostu odświeża co jakiś czas, choć chyba są w markecie działające w trybie push (tutaj też nie wiem dokładnie bo używam tylko konta Gmail)

Edytowane przez sledz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

aha,to chyba poszukam takiego programu bo mam wrazenie ze przechodzi mi w tryb uspienia i sie odlacza.

Mam wykupiona usluge blokady mb po wykorzystaniu limitu..ale do tego brakuje mi jeszcze duzo..pytanie czy to sie jakos wgryza w soft i kaze mu sie odlaczac od sieci jak jest uspiony?

Kolejna kwestia jest taka ze podobno przy 3gwatchdog-u telefon nie przechodzi w uspienie....

nic juz nie wiem

Edytowane przez franek k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sledz

Nie wiem jak jest w Motoroli, w Magicu wszedłem w Ustawienia->Sterowanie bezprzewodowe->Ustawienia sieci komórkowej i zaznaczyłem włącz nieprzerwany dostęp do danych i działa tak jak powinno, sprawdź może u Ciebie też taka opcja jest, u mnie domyślnie była odznaczona, w takim wypadku dałoby się obejść bez zbędnego programu

Temat już był chyba poruszany na forum ale dla innego telefonu, choć wiem że nawet zaznaczenie tej opcji czasem nie rozwiązuje problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Gmail działa bez problemu. Trzeba ustawić synchronizację w Ustawienia->Konta i synchronizacja. Tam masz opcje 'Dane w tle' (odpowiada za połączenia nawet gdy masz uśpiony telefon) i Autosynchronizacja. W Gmailu można ustawić co się chce synchronizować (Kontakty, maile itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janpod
    Napisano (edytowane)

Mam ten sam problem. Dotyczy WIFI i GPRS (3G i tylko 2G).

Wkurza mnie to bo po to kupiłem komórke z androidem by być online, a czasem muszę czekać pół godziny na synchronizacje maili, kalendarza i kontaktów. Lepiej działało to w nokii E-65. Co jest google? Jakaś usługa się zamyka czy co? Jak znajdziecie rozwiązanie -podzielcie sie.

Edytowane przez janpod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ten sam problem. Dotyczy WIFI i GPRS (3G i tylko 2G).

Wkurza mnie to bo po to kupiłem komórke z androidem by być online, a czasem muszę czekać pół godziny na synchronizacje maili, kalendarza i kontaktów. Lepiej działało to w nokii E-65. Co jest google? Jakaś usługa się zamyka czy co? Znajdzie rozwiązanie -podzielcie sie.

ten sam problem mam...za dlugo trwa synchronizacja - to jest irytujace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    legol

Hej, mi też GMail Push działa bardzo różnie, a czasem nawet nie działa w ogóle. Pytanie czy to wina telefonu, sieci czy Google. Swoją drogą jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić jak działa kwestia utrzymywania połączenia przez aplikacje w stanie uśpienia telefonu (i w ogóle w systemie Android) byłbym bardzo wdzięczny. Zainstalowałem sobie AndChat (klient IRC) i po pewnym czasie po prostu aplikacja traci połączenie i dopiero jak wejdę z powrotem próbuje się łączyć. Dodatkowo irytujące jest, że nie zawsze otrzymuje na bieżąco wiadomości innych osób (podobnie z działaniem w stanie uśpienia). Wszystko to dzieje się pod 3G, pod wi-fi nie próbowałem. Moje pytanie jest proste czy taka jest specyfika 3G i telefonów, czy to wina sieci Play czy może coś z telefonem jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi