Skocz do zawartości
Antaro

Najgorszy głośnik w histori smartfonów, czy wadliwy sprzęt?

Rekomendowane odpowiedzi

Antaro

Posiadam obecnie 4 sprawne smartfony w domu. Przetestowałem głośność i jakość wydobywającego się dźwięku z głośniczka na dole. Nie dość, że jest on najcichszy ze wszystkich 4 (Lenovo P2, Xiaomi Redmi Note 3 PRO,  LG G4) to na dodatek jakość audio jest po prostu tragiczna, według mnie. Na każdym telefonie na max vol nie ma takich trzasków, przesterów jak na Mate 10 PRO. Pomaga nieco przyciszenie o 1 kreseczkę, wtedy przester znika, ale i tak jest bardzo, bardzo źle. Co robić? Reklamować? A może tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reklamować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach dźwięku jest opcja Stereo+. Znacznie polepsza jakość dźwięku kiedy telefon jest w orientacji poziomej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Antaro

Tak, wiem. Mam zaznaczoną opcję Stereo+ i rzeczywiście w poziomej orientacji jest lepiej, ale nie zawsze się ogląda w ten sposób filmy/filmiki, czasem się coś puści trzymając telefon pionowo i wtedy aż krew z uszu idzie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Antaro

W sumie to szczegół, aczkolwiek jak ważny w kwestii niezauważenia tego przy wypuszczaniu "Pie" na nasze telefony.

RAM'u jeszcze mi nigdy nie zabrakło, a czyszczenie robię tylko z przyzwyczajenia raz na jakiś czas.

Ale prawda jest taka, że im więcej RAMu w telefonie, tym więcej będzie zajmował system. Nie zauważyliście tego? Ciekawy jestem jakie są statystki dla smartfonów np z 8-10GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tumek2

Moja żona ma ten telefon i głośniczek gra idealnie także nic tylko reklamować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Antaro

tumek: prosze Cię zrób taki test. Puść cokolwiek, na 99% głośności, czyli 1 ząbek niżej niż maksimum i powiedz czy jest drastyczne pogorszenie jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@AntaroMate 10 pro ma głośniki stereo, stereo które działa jak telefon jest poziomo. W pozycji pionowej głośniki działają tak jakby na mono i słychać zniekształcenia przy niektorych piosenkach które są z różnymi efetkami przestrzennymi. Wiem, bo sam mam z nimi doczynienia😊

Edytowane przez Adamo1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi